Trefl Sopot - BC Wolves 89:86. Jean Salumu trafił równo z końcową syreną

mip.
17 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (28)

Jean Salumu tym rzutem równo ze syreną zapewnił Treflowi Sopot w meczu z BC Wolves. Jean Salumu tym rzutem równo ze syreną zapewnił Treflowi Sopot w meczu z BC Wolves.

Trefl Sopot pokonał BC Wolves 89:86 (21:19, 22:21, 20:18, 26:28) w swoim piątym meczu w European North Basketball League. Po znakomitym początku żółto-czarnych, spotkanie się wyrównało. Wynik był sprawą otwartą do ostatniej minuty, a w zasadzie sekundy, kiedy "trójkę" równo ze syreną na wagę zwycięstwa rzucił Jean Salumu. Tym samym sopocianie powtórzyli wyczyn z meczu z Twardymi Piernikami Toruń, który również rozstrzygnął się w ostatniej sekundzie.

TREFL: Salumu 25 pkt (5x3), Kolenda 9 (1x3), Zyskowski 7, Pluta 6 (2x3), Radić 6 (8 zb.) oraz Nevels 24 (4x3), Freimanis 8 (2x3), Kulikowski 4

Wolves: Juskevicius 8 (2x3), Buckner 4, Juan 2, Kozys 2, Invernizzi 0 oraz Zemaitis 30 (5x3, 6 zb., 5 as.), Zukauskas 17 (1x3), Berucka 9 (3x3), Lukauskis 7 (1x3), Delia 5, Miniotas 2, Kumpys 0

Kolejny mecz w ENBL koszykarze Trefla rozegrali z litewskim BC Wolves. Mecz zapowiadał się pasjonująco, ale goście do Sopotu przyjechali jednak bez swojej największej gwiazdy, czyli Jeffreya Taylora, byłego gracza NBA i Realu Madryt. Zabrakło także Ahmada Cavara oraz Tomasa Pacesasa Jr., czyli syna Tomasa Pacesasa - byłego zawodnika i trenera trójmiejskich zespołów.

Przeczytaj zapowiedź meczu, w której przedstawiliśmy sylwetki liderów BC Wolves

Po niespełna 5-ciu minutach zapowiadało się na stosunkowo gładkie zwycięstwo, bowiem żółto-czarni prowadzili 13:2. Przyjezdni nie poddali się jednak i po pierwszej kwarcie było tylko 21:19. W drugiej odsłonie zespoły poszły na wymianę ciosów i raz po raz trafiały "zza łuku". Minimalną zaliczkę utrzymywali jednak sopocianie.

Po pierwszej połowie podopieczni Żana Tabka prowadzili 43:40, jednak bardzo źle weszli w mecz po przerwie, a "Wilki" dzięki Eigirdasowi ZukauskasowiKristupasowi Zemaitisowi po raz pierwszy objęli prowadzenie.

Przeczytaj relację z meczu, który Trefl Sopot wygrał w ostatniej akcji

Słabsza skuteczność niż w pierwszej połowie skutkowała tym, że zrobiło się już 48:54. Sygnał do odrabiania strat "trójką" dał Jean Salumu. Belg trafił też 2 rzuty osobiste, a po rzucie "zza łuku" Rolanda Freimanisa Trefl znów prowadził.

W ostatnie 10 minut gospodarze wchodzili z 5-cio punktową zaliczką. Jednak szybko dwiema "trójkami" zniwelował ją Zemaitis. Później obie ekipy wymieniały się celnymi trafieniami, a szala prowadzenia przechylała się to na jedną, to na drugą stronę, aż do stanu 72:71. Później serię 8:0 zanotowali gospodarze, a główne role odegrali Jean Salumu i Garrett Nevels.

Sprawdź, jak pierwszą część sezonu ocenia prezes Marek Wierzbicki

Wydawało się, że sopocianie utrzymają prowadzenie do końca, jednak przez 2 minuty nie byli w stanie zdobyć kolejnych punktów i zrobiło się 80:79! Choć kolejną "trójkę" rzucił Salumu, to oba rzuty wolne wykorzystał Zukauskas. 3 z 4 prób wykorzystał później Nevels i na 11 sekund przed końcem było 86:83. Przy rzucie za 3 punkty Zemaitisa sfaulował Salumu, a Litwin wykorzystał 3 próby i był remis. Belg odkupił jednak swoje winy i równo z końcową syreną trafił "trójkę" na wagę zwycięstwa.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)