Trefl Sopot - Kijów Basket. Brandon Young: Możemy wygrać więcej w Europe Cup

2 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Sopot wygrał do tej pory jedno z trzech spotkań fazy grupowej Europe Cup. Brandon Young (z piłką) wierzy, że kolejne zwycięstwa są w zasięgu, a z nimi awans do kolejnej fazy. Trefl Sopot wygrał do tej pory jedno z trzech spotkań fazy grupowej Europe Cup. Brandon Young (z piłką) wierzy, że kolejne zwycięstwa są w zasięgu, a z nimi awans do kolejnej fazy.

Trefl Sopot wciąż ma szanse na awans do kolejnej rundy Europe Cup. Koszykarze na półmetku fazy grupowej mają jedno zwycięstwo, ale naprawdę niewiele brakowało, by mieli komplet punktów. - Możemy wygrać więcej meczów. Wyjdziemy na parkiet i damy z siebie maksa - zapewnia Brandon Young. W środę 3 listopada o godz. 19 Amerykanin wraz z Treflem podejmie w Hali 100-lecia swój były klub Kijów Basket. Sopocianie liczą na rewanż po porażce różnicą 1 pkt na Ukrainie.

Kijów Basket

91% 195 typowań TREFL Sopot
9% 19 typowań Kijów Basket

Trefl Sopot zaczyna rundę rewanżową fazy grupowej Europe Cup. Żółto-czarni przegrali dwa z dotychczasowych trzech spotkań grupowych, ale wciąż mają szansę, aby być jedną z dwóch drużyn, która wyjdzie z grupy. Zwłaszcza, że niewiele zabrakło, by na półmetku mieli komplet punktów. Z Hapoelem Eliat przegrali różnicą 3 pkt, a z Kijów Basket tylko 1 pkt.

- Wiem, że możemy wygrać więcej meczów i być silną drużyną. Musimy wierzyć w siebie, pracować z dnia na dzień i dawać z siebie wszystko w każdej minucie meczu - uważa Brandon Young.

Kijów Basket - Trefl Sopot 69:68. O włos od zwycięstwa w FIBA Europe Cup

W środę Trefl będzie miał okazję zrewanżować się Ukraińcom, dla których zresztą amerykański rozgrywający występował zanim trafił do Sopotu.

- Kijów to wspaniałe miejsce do gry dla koszykarza. Bardzo dobrze wspominam czas, który tam spędziłem, choć ograniczenia związane z koronawirusem mocno ograniczyły mi eksplorację tego miasta. Gdy ostatnio przyjechaliśmy tam z Treflem, nie było wielu kibiców, ale ci obecni przyjęli mnie bardzo ciepło - mówi Young.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Taryfy ulgowej jednak nie będzie. 30-latek wierzy, że Trefl podniesie się po ostatniej niezbyt udanej serii. Licząc zarówno rozgrywki krajowe jak i europejskie, podopieczni Marcina Stefańskiego wygrali tylko jedno z ostatnich sześciu spotkań. Po tym jak wygrali w Europe Cup z Rilski Sportist, w EBL przegrali z Astorią Bydgoszcz i Śląskiem Wrocław a w europejskich rozgrywkach z Hapoelem.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 77:67. Koszykarze zawalili ostatnią kwartę

- Koszykówka jest zawsze taka sama. Nieważne z kim i w jakich rozgrywkach grasz. Nikt nie czuje się dobrze po porażce, zawsze chcemy wygrywać. Każde zwycięstwo cieszy, ale w koszykówce ważne jest to, aby uczyć się zarówno na zwycięstwach jak i na przegranych - twierdzi Amerykanin
W środę Trefl po raz drugi w tym sezonie i po raz pierwszy w Europe Cup zagra w hali 100-lecia ze względu na zajętość w tym terminie Ergo Areny.

- Myślę, że ten fakt nie będzie miał dla nas wielkiego znaczenia. Wyjdziemy na parkiet i damy z siebie maksa - zapewnia Young.
Bilety w cenie 25 i 20 zł. Płatność w kasach wyłącznie gotówką.

Przypomnijmy, że rozgrywki Europe Cup składają się z ośmiu grup, po cztery zespoły. Każdy rozegra zatem sześć spotkań, w systemie mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do kolejnej fazy grupowej, które powalczą o udział w czołowej "ósemce" fazy pucharowej.

• Opinia wyróżniona

Ostatnie 5 przegranych to nie były słabe mecze Trefla (3)

Fakt że przegrane, po niestety powtarzajacych się przestojach ale ogólnie nie wyglądały fatalnie.
    Co wiecej w kilku wygranych meczach ten scenariusz też sie powtarzał ale z bardziej szczęśliwym zakończeniem - rywal nie dawał rady wyciągnąć pomimo pogoni.
    Wszystkie przegrane były po wyrównanych meczach i równie dobrze mogłyby się skończyć serią 5-0 a nie 0-5. Trzeba tylko znaleźć jakiś sposób na przeciwdziałanie przestojom i przejmowanie inicjatywy przez przeciwnika. Zarówno w lidze jak i w pucharze.
    Co do pucharów to wszystko się moze jeszcze ułożyć pod warunkiem poprawy tego niepokojącego zjawiska przestojów, wtedy awans do kolejnej fazy jest w zasiegu bo rywale są do ogrania.
    Jeśli w pucharach się nie uda to trzeba wtedy podciągnąć status w lidze, pytanie tylko czy po odpadnieciu w drużynie nie będzie ruchów transferowych (co jest niewykluczone) i w którą strone te ruchy pójdą.
    Czas pokaże...

• 9 2

• To były słabe mecze (2)

Niestety to nie przypadek że Trefl te 5 meczów przegrał. To brak pomysłu trenera jak takich przestojów unikać. Brak odpowiedniej reakcji na to co się dzieje na boisku. Jak na potencjał kadrowy to bilans w lidze jest bardzo słaby, patrząc na kalendarz spotkań trudno o optymizm. Jeśli będą play-offy z taką grą to będzie duży sukces.

• 3 0

• zgadza się, to nie przypadek

Jakbyśmy nabyli tą dodatkową umiejetnośc grania przez 40 minut a nie 30 to te 5 meczy można by wygrać bo ogólnie nie było źle. Podtrzymuję swoje zdanie, że te mecze nie były słabe (całe). Słabe były niektóre fragmenty meczu i niestety to powtarzalne zjawisko - to mnie martwi. W wielu sezonach widziałem wiele słabych meczy Trefla i obecna drużyna gra całkiem przyzwoicie ale nie pieczętuje tego wygranymi.

• 2 1

• Mecz trwa 40 minut

Mecz trwa 40 minut, nie można mówić że tylko 10 minut jest słabsze jeśli te 10 minut decyduje o tym że mecz jest przegrany. Niestety poprzedni sezon był pod tym względem bardzo podobny więc można wysnuć wniosek, że ciągle jest popełniany ten sam błąd. W kluczowych momentach spotkań drużyna nie potrafi grać. Jak było w play off ze Śląskiem? Teraz mamy to samo. Bez zmiany trenera nie będzie lepiej, u Stefańskiego nie widać pomysłu na poprawę.

• 2 0

• Jak skończą po trzech kwartach to jest szansa.

• 7 0

• W tym klubie zawsze piękne plany, tylko jakoś realizacja nie jest skalkulowana realnie. Marketing i piar, a historia bez zmian się dzieje

• 1 1

• Radny, przedsiębiorca, trener, bliski funfel Karnowskiego...czego oczekujecie?

• 4 1

• niestety z przykrością nie zgadzam się z koszykarzem

Trefl po tym co obecnie pokazuje raczej nic szczególnego nie ugra w pucharach ani tym bardziej w lidze. Ktoś z komentujących napisał że były to dobre mecze w wykonaniu Trefla, tylko przegrane. No właśnie w tym sęk, że jak wychodzi się zgrać mecz, to wydaje mi się po to żeby go wygrać, a nie tylko dobrze zagrać. Poza tym zgadzam się z innymi, że pierwsze 30 minut zazwyczaj super, potem ostatnie 10 minut cała przewaga zostaje roztrwoniona i zdobycie 4-6 pkt w ciągu 10 min to nie jest powód do optymizmu, niestety

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 15:30)