Trefl Sopot - Polski Cukier Start Lublin 73:82. Hala 100-lecia nie poniosła

dak.
29 września 2023, godz. 22:00
Opinie (26)

Kibice przywitali koszykarzy na stojąco:

Trefl Sopot przegrał pierwszy domowy mecz w sezonie 2023/24. W Hali 100-lecia lepszy okazał się Polski Cukier Start Lublin, który wygrał 82:73 (20:16, 16:21, 24:18, 22:16). Po 2. kolejce Orlen Basket Ligi i Superpucharze Polski, żółto-czarni wciąż pozostają bez zwycięstwa.

Suzuki Arka Gdynia - Spójnia Stargard 86:96. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Suzuki Arka Gdynia - Spójnia Stargard 86:96. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

TREFL: Best 11 (2x3), Varadi 7 (1x3), Musiał 6 (2x3), Barnes 5, Witliński 4 oraz Van Vliet 15, Zyskowski 14 (1x3), Scruggs 11 (1x3, 8 as.)

Polski Cukier: Durham 17 (1x3, 11 as.), O'reilly 14 (4x3, 9 as.), Wade 10 (2x3), Gabrić 9 (1x3), Put 3 oraz Benson 11 (7 zb.), Dziemba 8, Karolak 5 (1x3), Krasuski 5 (1x3)

Trefl Sopot swój pierwszy mecz musiał rozegrać w Hali 100-lecia, gdyż Ergo Arena zarezerwowana była na koncert. Nie przeszkodziło to jednak ponad 1200 kibicom w stworzeniu dobrej atmosfery. Na wysokości zadania nie stanęli natomiast koszykarze, którzy przegrali z Polskim Cukrem Lublin 73:82.

Oba zespoły od samego początku chciały zrobić wszystko, aby odskoczyć rywalowi po "trójkach". Jednak dużo rzutów nie wpadało, a i mimo to lepiej wyszło to gościom, którzy wyszli na minimalne prowadzenie. Natomiast gospodarze zachowywali bezpieczny dystans głównie dzięki trafieniom z faulami. Aaron Best wykorzystał nawet akcję 3+1.

Suzuki Arka Gdynia i Trefl Sopot chcą stworzyć twierdze Suzuki Arka Gdynia i Trefl Sopot chcą stworzyć twierdze

Pogoń trwała w drugiej kwarcie. Żółto-czarni dopięli swego dopiero w 14. minucie, gdy z dystansu trafił Jakub Musiał. Ostatecznie Trefl schodził do szatni z 1-punktową zaliczką. Inna sprawa, że skuteczność obu zespołów nie powalała. W przypadku sopocian wynosiła 48 proc. (13/27), a ich przeciwnika - 50 proc. (15/30).

Podopieczni Żana Tabaka zbudowali sobie delikatną przewagę także po zmianie stron. Jednak przez blisko 5 ostatnich minut trzeciej kwarty nie potrafili oddać celnego rzutu, co wykorzystali lublinianie. Zaliczyli serię 12:0 i wygrywali 60:55.

W decydującej partii każda minuta przybliżała Polski Cukier Start do zwycięstwa. Trefl minimalnie potrafił się zbliżyć na 4 punkty, a ostatecznie przegrał 73:82.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 91:83. Przeczyta relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Anwil Włocławek - Trefl Sopot 91:83. Przeczyta relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

W zespole żółto-czarnych mało co funkcjonowało, bo tak naprawdę rywale przeważyli pod każdym względem. Skuteczność żółto-czarnych z gry wyniosła 46 proc. (27/58), z czego 33 proc. z dystansu (9/27). Linijka zespołu z Lublina to odpowiednio: 55 proc. (33/60) i 35 proc. (10/28). Goście byli także lepsi pod tablicami (34 do 26 w zbiórkach).

Trzeba również podkreślić, że obie ekipy zaliczyły mnóstwo strat (19 i 18). Różnica była taka, że goście zdobyli z kontry 23 punkty, a miejscowi tylko 7.

- Zagraliśmy źle pod każdym aspektem koszykarskim. Mieliśmy kilka dobrych momentów w ataku i obronie, ale wciąż nie wyglądamy jak zespół i to jest największy problem - podsumował Tabak, trener Trefla.

16 Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 2 0 2 138:187 2

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-10-02

Wyniki 2 kolejki

• TREFL SOPOT - Polski Cukier Start Lublin 73:82 (20:19, 11:10, 25:22, 29:23)
  • SUZUKI ARKA GDYNIA - PGE Spójnia Stargard 86:96 (20:32, 27:28, 13:20, 26:16)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74 (20:19, 11:10, 25:22, 29:23)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 106:77 (27:20, 23:11, 33:21, 23:25)
  • Sewertronics Sokół Łańcut - Anwil Włocławek 64:88 (18:25, 18:28, 14:20, 14:15)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin 103:101 (23:25, 22:21, 37:27, 21:28)
  • Śląsk Wrocław - Tauron GTK Gliwice 80:75 (21:17, 24:14, 17:18, 18:26)
  • Legia Warszawa - Dziki Warszawa (przełożony na 11 października)