Trefl Sopot - Polski Cukier Start Lublin 74:69. Koszykarze z piekła do nieba

dak.
28 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (13)

Trefl Sopot pokonał w hali 100-lecia Polski Cukier Start Lublin 74:69 (20:25, 22:19, 10:16, 22:9) w 18. kolejce Energa Basket Ligi. Można powiedzieć, że żółto-czarni trafili z piekła do nieba. Po fatalnej trzeciej kwarcie, w której nie potrafili trafić przez 6 minut, świetnie zrehabilitowali się na początku czwartej partii. Rozpoczęli ją od 12-puntkowej serii i nie dali sobie wyrwać prowadzenia.

TREFL: Nevels 17 (2x3, 6 as.), Kolenda 7 (1x3), Zyskowski 6 (6 zb.), Radić 6 (6 zb.), Wells 6 (6 as.) oraz Freimanis 12 (2x3), Salumu 11 (3x3, 6 zb.), Pluta 9 (2x3), Kulikowski

Start: Devoe 18 (2x3, 7 as.), Melvin 18 (2x3, 6 zb.), Cavars 12 (6 zb.), Smith 6 (1x3), Dziemba 3 oraz Szymański 9 (9 zb.), Krasuski 3 (1x3), Barnies, Pelczar

Trefl Sopot rozpoczął właśnie maraton, w trakcie którego koszykarzy czekają 4 mecze w ciągu 6 dni. I rozpoczął go udanie, bo w hali 100-lecia pokonał Polski Cukier Start Lublin 74:69.

Klub z Sopotu informował w ostatnich dniach, że do treningów wrócił Wesley Gordon. Jednak w sobotnim meczu zabrakło go jeszcze w kadrze meczowej. Na jego pozycji tradycyjnie zagrał Ivica Radić, który to do spółki z Garrettem Nevelsem próbowali rozruszać ofensywę żółto-czarnych. Mimo, że obaj dobrze weszli w mecz, to jednak sopocianie od początku musieli gonić wynik.

Przedłużony koszykarski weekend. Przeczytaj zapowiedź meczów w Trójmieście

Przewaga przez długi czas była po stronie gości. Do remisu udało się doprowadzić dopiero na 1,5 minuty przed przerwą. Warto podkreślić, że chwilę wcześniej w odstępnie niespełna 2 minut Żan Tabak dwukrotnie prosił o czas. Jednak ostatecznie do szatni zwycięscy schodzili lublinianie (44:42).

Gospodarze mocno zaatakowali po zmianie stron. Dopięli swego i w 24. minucie objęli prowadzenie po akcji Michała Kolendy. Jednak na tym dobre wiadomości się zakończyły, bo już do niemal końca trzeciej kwarty nie oddali celnego rzutu. Tym razem ani przerwy na żądanie, ani żadne zmiany nie pomagały. Rywale zdążyli w tym czasie zanotować 12-punktową serię. Natomiast przełamanie nastąpiło 3 sekundy przed syreną po "trójce" Jeana Salumu.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 82:91. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Było gorąco przy ławce rezerwowych Trefla przed czwartą kwartą. Jednak to przyniosło oczekiwany rezultat, bo koszykarze bardzo szybko się zrehabilitowali. Najpierw trafił Rolands Freimanis, a jego śladem poszli koledzy. W efekcie sopocianie zaliczyli 12-punktowy run, dzięki któremu wyszli na prowadzenie.

Miejscowi grali mądrze już do samego końca. Zdezorientowani koszykarze z Lublina próbowali jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, ale nie udało się im. Ważne trafienia zaliczył Andrzej Pluta, ale kropkę nad "i" postawił najlepszy tego wieczoru w swoim zespole Nevels. Zdobył 17 punktów, a Trefl wygrał 74:69.

Wyniki 18 kolejki

• SUZUKI ARKA GDYNIA - MKS Dąbrowa Górnicza 84:74 (84:74 (15:21, 23:20, 13:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Start Lublin 74:69 (20:25, 22:19, 10:16, 22:9)
  • King Szczecin - Rawlplug Sokół Łańcut 75:73 (13:24, 26:20, 20:11, 16:18)
  • PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 97:80 (25:19, 30:28, 24:16, 18:17)
  • GTK Gliwice - Astoria Bydgoszcz 82:89 (17:22, 25:23, 23:16, 17:28)
  • Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek 82:91 (22:32, 24:20, 16:22, 20:17)
  • BM Stal Ostrów Wlkp. - Twarde Pierniki Toruń 90:58 (13:16, 31:8, 23:14, 23:20)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Zastal BC Zielona Góra 64:66 (16:12, 14:17, 19:24, 15:13)