Trefl Sopot - Tauron GTK Gliwice 79:85. Brak lidera, koniec serii zwycięstw

mip.
14 grudnia 2023, godz. 19:25
Opinie (21)

Zakończyła się seria zwycięstw koszykarzy Trefla Sopot. Przerwał ją Tauron GTK Gliwice. Żółto-czarnym zabrakło ofensywnego lidera, Jakuba Schenka. Zakończyła się seria zwycięstw koszykarzy Trefla Sopot. Przerwał ją Tauron GTK Gliwice. Żółto-czarnym zabrakło ofensywnego lidera, Jakuba Schenka.

Trefl Sopot przegrał z Tauronem GTK Gliwice 79:85 (33:20, 17:27, 7:20, 22:18) w meczu 13. kolejki Orlen Basket Ligi. Po bardzo dobrej pierwszej kwarcie, ofensywa i defensywa sopocian zatrzymała się, a o losach meczu przesądziła przespana trzecia kwarta. Gospodarzom zabrakło Jakuba Schenka, który z powodu urazu doznanego na rozgrzewce nie pojawił się na parkiecie. Triple-double zanotował Kandre Gray. Tym samym zakończyła się seria sześciu zwycięstw z rzędu podopiecznych Żana Tabaka.

Dziki Warszawa - Arka Gdynia 83:81. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Dziki Warszawa - Arka Gdynia 83:81. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi
VBW Arka Gdynia - Basket Bydgoszcz 80:63. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi VBW Arka Gdynia - Basket Bydgoszcz 80:63. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

TREFL: Best 21 pkt (2x3), Barnes 12 (2x3, 6 zb.), Witliński 8, Varadi 7 (2x3, 11 as.), Musiał 7 (1x3) oraz Zyskowski 7, Tomczak 7 (7 zb.), Scruggs 5 (1x3), Van Vliet 5 (1x3)

GTK: Laksa 24 (5x3), Price 16 (10 zb), Gray 11 (1x3, 12 as., 11 zb.), Frąckiewicz 10 (7 zb.), McEwen 5 (1x3) oraz Henderson 10, Bender 4, Busz 3 (1x3), Śnieg 2

Podopieczni Żana Tabaka mecz rozpoczęli znakomicie. W pierwszej kwarcie rzucili aż 33 punkty, trafiając 5 rzutów "zza łuku". Na dodatek nie zanotowali żadnej straty. Bardzo dobrze radzili sobie także w obronie oraz grze bez piłki, co skutkowało tym, że prowadzili 33:20.

Przeczytaj naszą zapowiedź 13. kolejki OBL Przeczytaj naszą zapowiedź 13. kolejki OBL

Żółto-czarni nieco przystopowali na początku drugiej kwarty i GTK zniwelowało stratę do 9 "oczek". Później jednak sopocianie uspokoili sytuację i dzięki dobrym akcjom podkoszowym przywrócił status-quo. Gliwiczanie nie odpuszczali jednak, doprowadzili nawet do stanu 50:46 i o czas poprosił szkoleniowiec Trefla.

Do przerwy na tablicy wyników było jednak 50:47. Po zmianie stron gospodarze mieli duże problemy rzutowe, a GTK znów grało bardzo szybko, co im wychodziło. W 23. minucie był remis po 50, gdy akcję "2 plus 1" wykorzystał Łukasz Frąckiewicz, a chwilę później Martins Laksa trafił "zza łuku" i goście po raz pierwszy prowadzili, a trener Tabak wziął timeout.

Przyjezdni byli wyraźnie napędzeni i raz po raz skutecznie kontrowali. W 28. minucie Trefl przegrywał już 55:66, bo przez ponad 7 minut trzeciej kwarty rzucił zaledwie 5 "oczek"! Niemoc dopiero w ostatniej minucie przełamał Aaron Best i to z linii rzutów wolnych.

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 110:102. Koszykarze wygrali po dogrywce Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 110:102. Koszykarze wygrali po dogrywce

Na ostatnią część Trefl wychodził przy wyniku 57:67. Odrabianie strat szło jednak bardzo mozolnie i to głównie z linii rzutów wolnych. Do lepszej dyspozycji wróciła jednak defensywa i GTK miało spore problemy ze zdobywaniem kolejnych punktów. Podobnie było jednak po stronie żółto-czarnych, a rzuty za "trzy" kompletnie przestały funkcjonować. W końcówce goście utrzymali zimną krew, a bardzo ważne punkty zdobył Terry Henderson. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 79:85.

Dodajmy, że sopocianie do spotkania mieli przystąpić w pełnym składzie, a podczas rozgrzewki kontuzji doznał Jakub Schenk i na parkiecie się nie pojawił.

16 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 13 3 10 1004:1087 16

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-12-20

Wyniki 13 kolejki

• Dziki Warszawa - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 83:81 (24:22, 18:23, 23:18, 18:18)
  • TREFL SOPOT - Tauron GTK Gliwice 79:85 (33:20, 17:27, 7:20, 22:18)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - MKS Dąbrowa Górnicza 96:98 (22:18, 25:30, 20:11, 20:28, d: 9:11)
  • Legia Warszawa - King Szczecin 89:96 (24:25, 25:27, 18:21, 22:23)
  • Anwil Włocławek - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 97:86 (16:28, 30:17, 28:11, 23:30)
  • PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Start Lublin 86:81 (30:18, 20:20, 11:26, 25:17)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław 78:75 (20:22, 24:22, 11:7, 23:24)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 73:69 (12:20, 24:18, 16:16, 21:15)