Oceny zawodników
Trefl Sopot - King Szczecin 90:77. Udana inauguracja koszykarzy
28 września 2019
(11 opinii)
Koszykarze Trefla Sopot pokonali King Szczecin 90:77 (19:19, 28:17, 27:17,...
Trener
Zawodnicy
Zawodnicy rezerwowi
Terminarz
03.05 (pt) godz.18:30 | TREFL Sopot | typuj | MKS Dąbrowa Górnicza | LIVE! |
05.05 (nd) godz.18:00 | TREFL Sopot | typuj | MKS Dąbrowa Górnicza | LIVE! |
10.05 (pt) godz.17:30 | MKS Dąbrowa Górnicza | typuj | TREFL Sopot | |
27.04 (sob) godz.17:30 | TREFL Sopot | 92:98 | King Szczecin | |
21.04 (nd) godz.17:30 | TREFL Sopot | 79:82 | Śląsk Wrocław | |
13.04 (sob) godz.15:30 | Tauron GTK Gliwice | 79:80 | TREFL Sopot | |
04.04 (czw) godz.19:30 | MKS Dąbrowa Górnicza | 101:106 | TREFL Sopot | |
30.03 (sob) godz.15:30 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 79:82 | TREFL Sopot | |
23.03 (sob) godz.17:30 | TREFL Sopot | 85:69 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | LIVE! |
18.03 (pon) godz.20:30 | Polski Cukier Start Lublin | 84:85 | TREFL Sopot |
Tabela końcowa
Koszykówka - Orlen Basket Liga
M Z P Bilans Pkt | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | ||||||
2 | Trefl Sopot | ||||||
3 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | ||||||
4 | King Szczecin | ||||||
5 | Legia Warszawa | ||||||
6 | Śląsk Wrocław | ||||||
7 | MKS Dąbrowa Górnicza | ||||||
8 | PGE Spójnia Stargard | ||||||
9 | Polski Cukier Start Lublin | ||||||
10 | Dziki Warszawa | ||||||
11 | Icon Sea Czarni Słupsk | ||||||
12 | Arriva Polski Cukier Toruń | ||||||
13 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | ||||||
14 | Tauron GTK Gliwice | ||||||
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | ||||||
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut |
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
- Ćwierćfinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza (piątek, godz. 18:30)
- Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 89:70
- King Szczecin - Legia Warszawa 85:80
- piątek
- Arged BM Stal Ostrów - Śląsk Wrocław
- Klasyfikacja końcowa na miejscach 9-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
- Degradacja z Orlen Basket Ligi: Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla
-
Geoffrey Groselle
ocena
4.29(24 oceny) -
Jarosław Zyskowski
ocena
3.17(24 oceny) -
Auston Barnes
ocena
3.09(23 oceny)
Aktualna kadra Trefla
- Żan Tabak
- ur.
- 1970
Auston Barnes- ur.
- 1991
- wzrost
- 203
- Aaron Best
- ur.
- 1992
- wzrost
- 193
Geoffrey Groselle- ur.
- 1993
- wzrost
- 213
- Filip Gurtatowski
- ur.
- 2004
- wzrost
- 204
Wiktor Jaszczerski- ur.
- 2003
- wzrost
- 185
- Jakub Musiał
- ur.
- 1998
- wzrost
- 184
Jakub Schenk- ur.
- 1994
- wzrost
- 183
- Paul Scruggs
- ur.
- 1998
- wzrost
- 196
Miłosz Toczek- ur.
- 2005
- wzrost
- 190
- Andy Van Vliet
- ur.
- 1995
- wzrost
- 213
Benedek Varadi- ur.
- 1995
- wzrost
- 194
- Mikołaj Witliński
- ur.
- 1995
- wzrost
- 207
Jarosław Zyskowski- ur.
- 1992
- wzrost
- 201