AZS Uniwersytet Gdański - DGT Politechnika Gdańska 58:74 w derbach koszykarek

AZS Uniwersytet Gdański przegrał z DGT Politechniką Gdańską 58:74 (18:16, 7:16, 14:20, 19:22) w miejskich derbach, które po raz pierwszy odbyły się w Energa Basket Lidze Kobiet. W Hali 100-lecia Sopotu gospodynie tylko w inauguracyjnej kwarcie potrafiły nawiązać wyrównaną, a nawet przez kilka minut zwycięską walkę. Później - tak jak w poprzednich spotkaniach tego sezonu - pogrążył je brak skuteczności. Gwiazdą pojedynku była Amerykanka Presley Hudson.

AZS UG: P.Kuras 13 (5 prz., 5 st.), Kosalewicz 8, Ortiz 8 (2x3, 5 st.), Formella 2, A.Kuras 2 oraz Szczęśniak 13, Stępień 12 (3x3), Bączek

DGT PG: Hudson 24 (5x3), Smith 11 (8 zb.), Koc 6 (6 zb.), Bujniak 3 (1x3), Ostrowska 2 oraz Haryńska 9 (3x3), Niedźwiedzka 6, Strzelczyk 5 (7 zb.), Nayo 5, Duszkiewicz 3 (1x3), Zmierczak

AZS Uniwersytet Gdański

Politechnika Gdańska

Historyczne dergy Gdańska koszykarek - zapowiedź

Derby Gdańska koszykarek, które po raz pierwszy w historii odbyły się na szczeblu Energa Basket Ligi Kobiet, gościła Hala 100-lecia Sopotu. Mecz otworzyła akcją 2+1 Presley Hudson, niejako od razu zgłaszając się do miana numeru jeden tego spotkania. Amerykanka jako jedyna praktycznie koszykarka tego spotkania nie miała kłopotu ze skutecznością.

Gdy po jej kontrze, w 24. minucie DGT Politechnika odskoczyła na 39:29, Hudson miała 14 punktów, zdobytych na poziomie 83 procent skuteczność. Natomiast cała drużyna AZS Uniwersytetu Gdańskiego z gry miała wówczas niespełna 25 procent skuteczności!

Dlatego ekipa Włodzimierza Augustynowicza czym dłużej trwał mecz, musiała tracić do lokalnego rywala. Gospodynie mogły być zadowolone tylko z początku spotkania. Na początku 9. minuty prowadziły 16:9.

Wspomniana Hudson oraz Klaudia Niedźwiedzka sprawiły, że inauguracyjna kwarta zakończyła się wynikiem 18:16.

DGT Politechnika przejęła prowadzenie w 16. minucie (23:21) i nie oddała go już do końca gry. Na przerwę drużyny zeszły przy przewadze przyjezdnych 32:25.

Na początku trzeciej kwarty cztery razy z rzędu z rzutów wolnych trafiła Paulina Kuras, ale nie otrzymała za chwilę wsparcia koleżanek i wynik znów zaczął uciekać AZS UG.

Po pół godzinie gry Politechnika prowadziła 52:39, choć też trudno mówić, by był to dobry mecz przyjezdnych. Na pewno obciąża je aż 26 strat.

Ostatnia odsłona nic nie zmieniła w derbach. Wygrana ekipy Vadima Czeczuro ani przez moment nie była zagrożona. Aż 10 jej zawodniczek punktowało. Dla Politechniki to 3. zwycięstwo w tym sezonie. AZS UG przegrał po raz szósty.

• Mecz rozegrany awansem z 11 grudnia:
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - ARKA GDYNIA 52:85 (22:21, 6:20, 8:28, 14:16)
  • 6. kolejka
  • ARKA GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:54 (21:15, 13:12, 18:16, 14:11)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 58:74 (18:16, 7:16, 14:20, 19:22)
  • Energa Toruń - Enea AZS Poznań 79:83 (28:19, 17:32, 21:17, 13:15)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 74:81 (17:26, 14:21, 20:12, 23:22)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp Ślęza Wrocław 63:71 (12:23, 27:16, 11:17, 13:15)
  • CCC Polkowice - Wisła Kraków 75:46 (18:14, 15:7, 18:13, 24:12)
  • Mecz zaległy z 1. kolejki:
  • Wisła Kraków - Ślęza Wrocław 71:69 (15:14, 22:14, 15:21, 19:20)

02.11 (sob) godz.19:10 AZS Uniwersytet Gdański 58:74 DGT Politechnika Gdańska
26.10 (sob) godz.15:00 Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:50 AZS Uniwersytet Gdański
19.10 (sob) godz.18:00 AZS Uniwersytet Gdański 55:73 ARKA Gdynia LIVE!
13.10 (nd) godz.17:00 AZS Uniwersytet Gdański 59:84 Widzew Łódź
09.10 (śr) godz.19:00 CCC Polkowice 90:50 AZS Uniwersytet Gdański

1 ARKA GDYNIA 7 7 0 564:412 14

początek meczu: 23.11.2019 godz. 17:00