Enea Astoria Bydgoszcz - Asseco Arka Gdynia 103:73. Krzysztof Szubarga wrócił

Asseco Arka Gdynia

Powrót Krzysztofa Szubargi (nr 7) nie uchronił Asseco Arki Gdynia od wysokiej przegranej w Bydgoszczy. fot. Maciej Czarniak

Drużyna Asseco Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Eneą Astorią Bydgoszcz 73:103 (14:26, 15:26, 18:21, 26:30) w zaległy meczu z 26. kolejki Energa Basket Ligi. Goście niewiele mieli do powiedzenia, mimo powrotu do gry Krzysztofa Szubargi, dla którego był to pierwszy występ w tym roku.

Blisko 3 mln w tym sezonie dla koszykarzy za promocję Gdyni

ENEA ASTORIA: Chyliński 17 (4x3), Sanders 16 (13 as., 6 zb.), Nizioł 14 (1x3, 10 zb.), Bogucki 9 (5 zb.), Gabrić 8 (2x3) oraz Dambrauskas 13 (1x3), Krasuski 11 (3x3), Loncar 6 (6 zb.), Waterman 5 (5 zb.), Nowakowski 3, Kopycki 2, Szyttenholm 0

ASSECO ARKA: Kołodziej 11 (2x3), Hrycaniuk 10 (5 zb.), Vragović 10 (1x3), Szubarga 6, Wołoszyn 2 oraz Dylewicz 13 (2x3, 9 zb.), Witliński 11, Kaszowski 9 (3x3), Kobel 1

Michał Kołodziej otworzył wynik meczu i to był jedyny miły moment dla gości w tym spotkaniu. Prowadzenie 2:0 było ich jedynym w tym spotkaniu. Gospodarze odpowiedzieli 12 punktami z rzędu, a aż 8 z nich było autorstwa Michała Chylińskiego, który trafił m.in. dwie "trójki".

Gdynianie spróbowali się jeszcze pozbierać po zmianach i wejściu do gry: Filipa DylewiczaMikołaja Witlińskiego. Pierwszy trafił za trzy, a drugi po akcji 2+1 sprowadził wynik do 12:16 w 7. minucie.

Jednak końcówka inauguracyjnej kwarty ponownie należała do Astorii (26:14). W 13. minucie przewaga bydgoszczan urosła już do 17 punktów (36:19), a jeszcze przed przerwą przekroczyli oni 50 punktów, co zapowiadało trzycyfrowy wynik na koniec. Na przerwę drużyny udały się przy prowadzeniu miejscowych 52:29.

Pszczółka Start Lublin - Trefl Sopot 80:91. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Druga połowa nic nie zmieniła w obrazi gry. Astoria powiększała przewagę. Jedyną niewiadomą była to, czy "pęknie" granica 100 punktów. I po raz szósty w meczach tego sezonu Asseco Arki rywalom udało się złamać tę granicę. Na 19 sekund przed końcem po rzutach wolnych dokonał tego Jakub Nizioł. Gospodarze zagrali na skuteczności 57 procent z gry.

Więcej punktów niż w Bydgoszczy gdynianie tracili tylko dwukrotnie w starciach z Zastalem Zielona Góra, gdy inkasowali 104 punkty.

Warto odnotować ponad 25 minut na parkiecie Krzysztofa Szubargi. Dla rozgrywającego był to pierwszy występ od 30 grudnia i derbowego starcia z Treflem Sopot.

Tym razem był w cieniu swojego vis a vis. Corey Sanders zanotował double-double, do 15 punktów dokładając aż 13 asyst. Double-doble skompletował też Nizioł, ale on miał dwucyfrowy wynik poza punktami w zbiórkach.

16 Polpharma Starogard Gdański 28 5 23 2363:2614 33

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Tabela wprowadzona: 2021-03-09

Wyniki 27 kolejki:

• TREFL Sopot - LEGIA WARSZAWA 74:81 (19:22, 13:23, 18:20, 24:16)
  • ASSECO ARKA ARKA - Enea Zastal BC Zielona Góra 76:104 (20:21, 20:27, 15:28, 21:28)
  • King Szczecin - Śląsk Wrocław 79:65 (19:10, 10:18, 17:26, 33:11)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Pszczółka Start Lublin 81:78 (22:23, 16:24, 19:21, 24:10)
  • GTK Gliwice - HydroTruck Radom 75:83 (14:21, 18:23, 26:20, 17:19)
  • Polpharma Starogard Gd. - Enea Astoria Bydgoszcz 77:98 (21:21, 19:28, 22:28, 15:21)
  • PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 77:67 (16:17, 23:10, 19:28, 19:12)
  • Polski Cukier Toruń - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp (przełożony na 11.03)