IV Liga. Jaguar z kolejną wygraną. Bałtyk ponownie gubi punkty

kac.
11 maja 2024, godz. 13:05
Opinie (41)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Jaguar Gdańsk i Bałtyk Gdynia bliżej lidera, 8 goli Arki II Gdynia
Jaguar Gdańsk pokonał w sobotnie popołudnie Powiśle Dzierzgoń i został co najmniej do jutrzejszego meczu Gryfa Słupsk nowym liderem tabeli rozgrywek IV Ligi w grupie pomorskiej. Punkty natomiast ponownie zgubiła Energa Bałtyk Gdynia, która jedynie zremisowała u siebie z Pogonią Lębork. Jaguar Gdańsk pokonał w sobotnie popołudnie Powiśle Dzierzgoń i został co najmniej do jutrzejszego meczu Gryfa Słupsk nowym liderem tabeli rozgrywek IV Ligi w grupie pomorskiej. Punkty natomiast ponownie zgubiła Energa Bałtyk Gdynia, która jedynie zremisowała u siebie z Pogonią Lębork.

W sobotę ruszyły zmagania w ramach 28. kolejki rozgrywek IV Ligi w grupie pomorskiej. Energa Bałtyk Gdynia jedynie zremisował na własnym stadionie z Pogonią Lębork 1:1 (0:0), a gola dla gdyńskiego zespołu strzelił Robert Hirsz. Natomiast Jaguar Gdańsk pokonał w domowym spotkaniu Powiśle Dzierzgoń 2:1 (1:1). Dodatkowo podopieczni Piotra Formeli wygrali swój szósty ligowy mecz z rzędu. Z kolei jutro swoje spotkania rozegrają rezerwy Arki Gdynia oraz Gedanii 1922 Gdańsk.

Przeczytaj relację z sobotniego meczu Gedanii 1922 Gdańsk w rozgrywkach 3. Ligi:

KP Starogard Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk 1:3. Udana rehabilitacja za półfinał PP KP Starogard Gdańsk - Gedania 1922 Gdańsk 1:3. Udana rehabilitacja za półfinał PP

Energa Bałtyk Gdynia - Pogoń Lębork 1:1 (0:0)

Bramki: Hirsz 65 - Patelczyk 73 (karny)

BAŁTYK: Rabin - Kaźmierczak, Demianchuk, Lupa, Iwanowski, Kośnik, Hirsz, Pikiel, Ossowski (53 Waszczuk), Rychłowski, Siekierski.

Energa Bałtyk Gdynia po wysokiej porażce w zeszłą sobotę na wyjeździe z liderem ligi, Gryfem Słupsk (1:4) tym razem czekało starcie z będącą w środku tabeli Pogonią Lębork. Trener Robert Jędrzejczak względem poprzedniego starcia był zmuszony dokonać kilku zmian w pierwszej jedenastce. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować musieli m.in. Igor Jankowski, Radosław Stępień, czy Oktawian Skrzecz. Natomiast do podstawowego składu powrócili Robert Hirsz oraz Dominik Pikiel.

Ile kosztuje gra w piłkarskiej B Klasie? Gdzie na mecz w weekend  w Trójmieście? Ile kosztuje gra w piłkarskiej B Klasie? Gdzie na mecz w weekend w Trójmieście?

W pierwszej połowie bramek w Gdyni nie obejrzeliśmy, a sam mecz był wyrównany. Gospodarze mieli w tym czasie dwie dogodne okazje na objęcie prowadzenia. Najpierw w 20. minucie rywalizacji po akcji Szymona RychłowskiegoMikołaja Kośnika ostatecznie nie udało się pokonać golkipera rywali - Macieja Gołojucha. Bramkarz gości zanotował również ważną interwencję przy uderzeniu Pikiela w 40. minucie spotkania.

Natomiast w drugiej połowie Bałtyk jako pierwszy objął prowadzenie. W 65. minucie rywalizacji Hirsz wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i strzałem z obrębu pola karnego otworzył wynik spotkania. Goście niespełna dziesięć minut później doprowadzili do remisu. Faulowany w polu karnym gospodarzy był zawodnik Pogoni - Franciszek Stenka, przez co arbiter podyktował rzut karny dla Pogoni, którego na gola zamienił Dawid Patelczyk.

Następnie w ostatnim kwadransie rywalizacji Bałtyk przeważał, starał się zdobyć zwycięską bramkę, ale bezskutecznie. Zwycięstwo mógł w końcówce strzałem głową mógł zapewnić Rychłowski, ale nie zdołał on pokonać golkipera gości. Gdynianie w sobotnim starciu wywalczyli jedynie punkt, co sprawia, że ich strata do liderującego w tabeli Gryfa Słupsk po tym weekendzie może wzrosnąć do 11 punktów. Walka o awans do trzeciej ligi staje się dla piłkarzy Bałtyku coraz trudniejsza.

Jaguar Gdańsk - Powiśle Dzierzgoń 2:1 (1:1)

Bramki dla Jaguara: Duda 8, Czerwiński 75

JAGUAR: Kamola - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Duraj, Duda, Kryża, Bladowski, Filas, Kula, Michalski oraz Kulesza, Haase, Zimnicki, Kaszuba, Kinder, Konkol, Płotka, Deleu, Czerwiński.

Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku

Względem wyjazdowego zwycięstwa w ostatni weekend z rezerwami Radunii Stężyca (2:5) trener Piotr Formela dokonał aż sześciu zmian w podstawowym składzie. W sobotę od pierwszej minuty zagrali m.in. Adam Duda, Oskar Krzyża czy Patryk Kamola. W kadrze meczowej zabrakło natomiast strzelca jednej z bramek dla Jaguara w poprzednim starciu - Janusza Surdykowskiego.

Zawodnicy Jaguara zanotowali bardzo dobre wejście w mecz, gdyż już w 8. minucie rywalizacji za sprawą trafienia Dudy objęli prowadzenie. Jednak goście, którzy przed tygodniem przegrali z rezerwami Arki Gdynia 0:3, jeszcze w pierwszej połowie spotkania doprowadzili do remisu, którym zakończyły się też zmagania w pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry.

Ostatecznie kluczowym momentem meczu okazał się ostatni kwadrans. Wówczas za sprawą gola rezerwowego Daniela Czerwińskiego Jaguar powrócił na prowadzenie, którego już nie oddał do ostatniego gwizdka arbitra. Gdańszczanie tym samym zanotowali szóste ligowe zwycięstwo z rzędu i co najmniej do jutrzejszego meczu Gryfa Słupsk ponownie zostali nowym liderem rozgrywek. Podopieczni trenera Formeli wciąż utrzymują się realnie w walce o awans do 3. ligi na sześć kolejek do końca sezonu.