Koszarek poprowadził sopocian do zwycięstwa

Marta
22 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

W poprzednim sezonie Trefl Sopot wyeliminował Anwil Włocławek w ćwierćfinale play-off. W poprzednim sezonie Trefl Sopot wyeliminował Anwil Włocławek w ćwierćfinale play-off.

Koszykarze sopockiego Trefla po zwycięstwie nad tureckim zespołem Tofas Bursa awansowali do finału rozgrywanego we Włocławku turnieju Kasztelan Basketball Cup 2011. Awans nie przyszedł łatwo, sopocianie zapewnili go sobie dopiero po dogrywce, w której czołową postacią był Łukasz Koszarek. Trefl Sopot - Tofas Bursa 69:68 (17:22, 16:12, 12:6,14:19, d.10:9).

W piątkowym finale turnieju sopocianie zmierzą się z Anwilem Włocławek, który w drugim czwartkowym półfinale pokonał Śląsk 69:66 (17:12, 17:13, 18:25, 17:16)

Trefl Sopot - Tofas Bursa 69:68 (17:22, 16:12, 12:6, 14:19, d.10:9)

TREFL:
Koszarek 12, Alexander 11, Cook 9, Turek 9, Wiśniewski 8, Dylewicz 6, Horne 5, Waczyński 5, Stefański 4, Burgess 0.

TOFAS: Nichols 16, Buckman 13, Steel 12, Can Ozcan 8, Geyik 7, Dokuyan 7, Baris Ozcan 4, Koc 2, Sipahi 0

Czwartkowe spotkanie od pierwszych do ostatnich sekund było niezwykle wyrównane. Zespół turecki w pierwszej kwarcie wypracował sobie lekką przewagę, głównie dzięki skutecznej grze Bradleya Buckmana. Sopocianie próbowali ją zniwelować jeszcze przed przerwą, poprawili zwłaszcza grę w defensywie i na tablicach, na moment wyszli na prowadzenie 28:27 ale i tak po 20 minutach Turcy prowadzili minimalnie 34:33.

Po 30 minutach gry Trefl prowadził, 45:40 ale w ostatniej kwarcie, znów minimalnie lepiej zagrali koszykarze z Turcji. Doszło do emocjonującej końcówki. W 38 minucie, po akcji 2+1 Adama Waczyńskiego sopocianie wyszli na prowadzenie 56:54, rywale odpowiedzieli celnym rzutem zza łuku (56:57), z rzutu wolnego trafił Mike Cook doprowadzając do remisu.

W kolejnych akcjach ani jedna ani druga drużyna nie zdołała zmienić rezultatu i kiedy do końcowej syreny pozostało 8 sekund Turcy trafili na 59:57. Trefl zdołał jednak odpowiedzieć jeszcze akcją punktowaną, do kosza trafił Marcin Stefański doprowadzając do remisu i dogrywki.

W doliczonym czasie gry, jak już wspomnieliśmy, ciężar gry wziął na siebie Łukasz Koszarek. Rozgrywający Trefla i reprezentacji Polski w ciągu zdobył 8 punktów, a potrzebował na to niespełna 90 ostatnich sekund spotkania,

Spośród pozostałych osiągnięć koszykarzy sopockich warto zwrócić uwagę na 9 zbiórek Adama Waczyńskiego oraz bardzo udany występ Johna Turka, który zakończył mecz z 9 punktami i 3 zbiórkami choć ze swoją nową drużyną trenował tylko raz.
Marta

Opinie (15) 1 zablokowana

• nic się nie stało Anwilu nic się nie stało!

• 1 0

• Brawo TREFL!! (6)

Jutro dokończcie dzieła z keczupami.

• 33 3

• TYLKO TREFL! (5)

Smieszny Anwil nie ma szans - starczy ,ze kupili sobie miejsce w finale - dziwnym trafem rozgrywane we Wloclawku...Zenada...! Nawet nic nie znaczace turnieje trzeba we Wloclawku zakupic!

• 4 7

• ?? (2)

A PUZLE dalej swoje. Wszyscy Wszystko kupili :)) a wasza dzika karta? :)

• 1 11

• Was to nie dotyczy-wy gracie w ruskiej lidze.

• 3 0

• Spadaj do ruskiej ligi!!

• 6 1

• swoim wpisem nie pomagasz normalnym kibicom trefla pzdr

• 1 4

• Nie badz smieszny Anwil od lat organizuje Kasztelan Cup i zaprasza wybrane drużyny.Nie kupili sobie miejsca w finale.Choć nie jestem kibicem Anwilu uważam ich za mocną drużynę.Wyniki od szeregu lat - to czołówka.Keczupy- Rotwailery to nasi stali przeciwnicy .Kibicujemy z klasą i trzymamy kciuki za finał dla Trefla