Wiadomości

FOTO: Zwycięstwa gospodarzy w Trójmieście

Najnowszy artukuł na ten temat FOTO: Piłka często wpadała do siatki
W derbach koszykarzy obejrzeliśmy dużo walki.
W derbach koszykarzy obejrzeliśmy dużo walki. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Zwycięstwa gospodarzy zdominowały mecze w Trójmieście w miniony weekend. Próbę generalną przed startem rundy wiosennej ekstraklasy zaliczyli piłkarze Lechii Gdańsk. Koszykówka zawładnęła Gdynia Areną, w której w derbach Asseco pokonało Trefla. Dzień później z uśmiechami na twarzy schodził z parkietu koszykarki Basketu, które odniosły drugą wygraną z rzędu.



ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU LECHIA - BYTOVIA (46 zdjęć)

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU ASSECO - TREFL (57 zdjęć)

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU BASKET GDYNIA - BASKET KONIN (43 zdjęcia)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Waldemar Niklas 31 67 83.9%
2. Patryk Łokucijewski 31 67 80.6%
3. Sławek Surkont 31 65 80.6%
4. Bartosz Borkowski 30 65 80%
5. Izabela Dymkowska 31 65 77.4%

Tabela końcowa

Koszykówka - Energa Basket Liga
Tabela końcowa
1 Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
2 Enea Zastal BC Zielona Góra
3 Śląsk Wrocław
4 Legia Warszawa
5 TREFL SOPOT
6 Pszczółka Start Lublin
7 King Szczecin
8 PGE Spójnia Stargard
9 MKS Dąbrowa Górnicza
10 Polski Cukier Toruń
11 Enea Astoria Bydgoszcz
12 GTK Gliwice
13 Anwil Włocławek
14 HydroTruck Radom
15 ASSECO ARKA GDYNIA
16 Polpharma Starogard Gdański
  • Finał (do czterech zwycięstw): Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Enea Zastal BC Zielona Góra 4:2
  • O trzecie miejsce (do dwóch zwycięstw): Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2
  • Awans z I ligi: Czarni Słupsk
  • Spadek do I ligi: Polpharma Starogard Gdański

Playoff

Ćwierćfinały
Enea Zastal BC Zielona Góra
1 miejsce po rundzie zasadniczej
3
Legia Warszawa
2 miejsce po rundzie zasadniczej
3
PGE Spójnia Stargard
8 miejsce po rundzie zasadniczej
1
King Szczecin
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Śląsk Wrocław
4 miejsce po rundzie zasadniczej
3
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
3 miejsce po rundzie zasadniczej
3
TREFL SOPOT
5 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Pszczółka Start Lublin
6 miejsce po rundzie zasadniczej
1
Półfinały
Enea Zastal BC Zielona Góra
zwycięzca ćwierćfinału 1
3
Legia Warszawa
zwycięzca ćwierćfinału 3
0
Śląsk Wrocław
zwycięzca ćwierćfinału 2
0
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
zwycięzca ćwierćfinału 4
3
Finał
Enea Zastal BC Zielona Góra
zwycięzca półfinału 1
2
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
zwycięzca półfinału 2
4

Terminarz

21.03 (nd) godz.17:35 HydroTruck Radom 84:73 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
19.03 (pt) godz.17:30 PGE Spójnia Stargard 80:64 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
17.03 (śr) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia 80:84 bez publiczności Anwil Włocławek
09.03 (wt) godz.20:00 Enea Astoria Bydgoszcz 103:73 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
03.03 (śr) godz.18:00 ASSECO ARKA Gdynia 76:104 bez publiczności Zastal Enea BC Zielona Góra

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Najlepiej typujący wyniki Trefla

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. WIESŁAW KWIDZIŃSKI 34 66 70.6%
2. Roman Sikorski 35 65 68.6%
3. Sławomir Orlanczyk 33 65 69.7%
4. Janusz Ruszkiewicz 35 63 65.7%
5. Tomasz Chrostowski 35 62 65.7%

Terminarz

07.04 (śr) godz.17:35 TREFL Sopot 81:83 po dogrywce Śląsk Wrocław
05.04 (pon) godz.17:35 TREFL Sopot 92:90 po dogrywce Śląsk Wrocław
02.04 (pt) godz.17:35 Śląsk Wrocław 91:72 bez publiczności TREFL Sopot
30.03 (wt) godz.17:35 Śląsk Wrocław 76:71 bez publiczności TREFL Sopot
21.03 (nd) godz.17:35 TREFL Sopot 107:78 bez publiczności Enea Astoria Bydgoszcz

Najwyżej ocenione zawodniczki Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Renata Koczyńska 40 99 95%
2. Bartosz Borkowski 39 98 97.4%
3. Stanisław Magdaleński 39 98 97.4%
4. Katarzyna Ziembicka 40 96 95%
5. Izabela Dymkowska 39 96 94.9%

Tabela końcowa

Koszykówka - Energa Basket Liga Kobiet
M Z P Bilans Pkt.
1 VBW ARKA GDYNIA
2 CCC Polkowice
3 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów
4 Basket Bydgoszcz
5 Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
6 Enea AZS Poznań
7 DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA
8 CTL Zagłębie Sosnowiec
9 Ślęza Wrocław
10 Energa Toruń
11 GTK
  • Finał (do trzech zwycięstw): VBW ARKA GDYNIA - CCC Polkowice 3:2
  • Awans z I Ligi: Polonia Warszawa
  • Spadek do I Ligi: GTK Gdynia

Playoff

Ćwierćfinały
VBW ARKA GDYNIA
1 miejsce po rundzie zasadniczej
3
CCC Polkowice
2 miejsce po rundzie zasadniczej
3
CTL Zagłębie Sosnowiec
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA
7 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
4 miejsce po rundzie zasadniczej
2
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
3 miejsce po rundzie zasadniczej
3
Basket 25 Bydgoszcz
5 miejsce po rundzie zasadniczej
3
Enea AZS Poznań
6 miejsce po rundzie zasadniczej
0
Półfinały
VBW ARKA GDYNIA
zwycięzca ćwierćfinału 1
3
CCC Polkowice
zwycięzca ćwierćfinału 3
3
Basket 25 Bydgoszcz
zwycięzca ćwierćfinału 2
0
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
zwycięzca ćwierćfinału 4
1
Finał
VBW ARKA GDYNIA
zwycięzca półfinału 1
3
CCC Polkowice
zwycięzca półfinału 2
2

Terminarz

18.04 (nd) godz.18:00 VBW ARKA Gdynia 97:69 bez publiczności CCC Polkowice LIVE!
15.04 (czw) godz.19:00 CCC Polkowice 79:74 po dogrywce VBW ARKA Gdynia LIVE!
14.04 (śr) godz.19:00 CCC Polkowice 74:59 bez publiczności VBW ARKA Gdynia LIVE!
11.04 (nd) godz.17:00 VBW ARKA Gdynia 71:65 bez publiczności CCC Polkowice
10.04 (sob) godz.17:00 VBW ARKA Gdynia 69:67 bez publiczności CCC Polkowice LIVE!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Dariusz Stankiewicz 33 56 60.6%
2. Adrian Pobłocki 33 56 60.6%
3. STEFAN SANDACH 33 56 57.6%
4. Łukasz Kołodziejski 33 53 54.5%
5. Baltyk Gdynia 33 50 54.5%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 30 19 7 4 48:24 64
2 Raków Częstochowa 30 17 8 5 46:25 59
3 Pogoń Szczecin 30 15 7 8 36:23 52
4 Śląsk Wrocław 30 11 10 9 36:32 43
5 Warta Poznań 30 13 4 13 33:32 43
6 Piast Gliwice 30 11 9 10 39:32 42
7 LECHIA GDAŃSK 30 12 6 12 40:37 42
8 Zagłębie Lubin 30 11 8 11 38:40 41
9 Jagiellonia Białystok 30 10 7 13 39:48 37
10 Górnik Zabrze 30 10 7 13 31:33 37
11 Lech Poznań 30 9 10 11 39:38 37
12 Wisła Płock 30 8 9 13 37:44 33
13 Wisła Kraków 30 8 9 13 39:42 33
14 Cracovia 30 8 13 9 28:32 32
15 Stal Mielec 30 6 11 13 31:47 29
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 6 7 17 29:60 25

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 30 kolejki:

  • Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 2:1 (1:0)
  • Cracovia - Warta Poznań 0:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)
  • Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:3 (1:3)
  • Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3 (0:1)
  • Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1 (1:0)
  • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 4:0 (2:0)

Terminarz

16.05 (nd) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 2:1 LECHIA Gdańsk LIVE!
08.05 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk 1:1 bez publiczności Cracovia LIVE!
30.04 (pt) godz.18:00 Wisła Płock 1:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
25.04 (nd) godz.17:30 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Legia Warszawa LIVE!
20.04 (wt) godz.20:30 Lech Poznań 3:0 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane