Koszykarze Trefla II gromią przed meczem w PP

19 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
Koszykarze Wybrzeża Korsarza Gdańsk odnieśli piąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Przy tylko jednej porażce daje im to pozycję wicelidera. Koszykarze Wybrzeża Korsarza Gdańsk odnieśli piąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Przy tylko jednej porażce daje im to pozycję wicelidera.

Koszykarze Wybrzeża Korsarza Gdańsk pokonali we własnej hali Księżaka Łowicz 82:70 (18:24, 14:17, 28:20, 22:9) i zostali samodzielnym wiceliderem II ligi. GTK Gdynia okazało się natomiast zbyt gościnne dla bardziej doświadczonych graczy z Piły, a z dużą łatwością swoje spotkanie wygrały rezerwy Trefla Sopot, które już w środę zagrają w Pucharze Polski z pierwszoligowym Sidenem Toruń.

Wybrzeże Korsarz Gdańsk - Księżak Łowicz 82:70 (18:24, 14:17, 28:20, 22:9)
WYBRZEŻE KORSARZ: Załucki 31, Nitsche 20 (9 zb.), Grujić 6, Konsek 4 (10 zb.), Strychalski 4 - Chudy 12, Gołębiewski 3, Specyalski 2, Skiba 0, Ossowski 0, Ziębiński 0.

Niezwykle emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice w gdańskiej hali MOSiR przy ulicy Kołobrzeskiej. Wybrzeże Korsarz Gdańsk po udanym pościgu pokonało zespół z Łowicza w spotkaniu czołowych zespołów ligi. Podopieczni Andrzeja Kwaśniewskiego do przerwy przegrywali dziewięcioma punktami i nic nie zapowiadało ich zwycięstwa.

Na 10 minut do końca spotkania gdańszczanie przegrywali już tylko jednym punktem. Gdy wydawało się, że mecz będzie na styku do samego końca (remis 66:66 po niespełna pięciu minutach ostatniej odsłony), Korsarze wytoczyli wszystkie działa na "okręt" kończąc spotkanie serią 16:4! Ogromna w tym zasługa Załuckiego, którego trzy trójki i dwa rzuty wolne dały mu 11 punktów w ostatnich pięciu minutach gry.

Załucki w całym spotkaniu zdobył 31 punktów, a wspierał go przede wszystkim Mateusz Nitsche, któremu zaledwie zbiórki zabrakło do uzyskania double-double. Na tablicach aktywny był zdobywca dziesięciu zbiórek, Piotr Konsek. Dzięki zwycięstwu gdańszczanie z bilansem pięciu wygranych i jednej porażki są samodzielnym wiceliderem tabeli ustępując zespołowi ze Szczecina wyłącznie gorszym bilansem małych punktów.

- W końcówce spotkania poprawiliśmy naszą obronę i to było kluczem do wygranej. Wymęczone zwycięstwo jak i pozycja w tabeli na pewno cieszą, ale do końca sezonu jeszcze daleko. Gramy swoje i skupiamy się na każdym kolejnym meczu, a co przyniesie przyszłość, zobaczymy - mówi Nitsche, który jeszcze w minionym sezonie występował na I-ligowych parkietach, ostatnio w barwach MOSiR Krosno.

Okazję do umocnienia swojej pozycji Korsarze będą mieli 1 grudnia, gdy zagrają na wyjeździe z pozostającym dotychczas bez ligowego zwycięstwa zespołem Basket Junior.

Trefl II Sopot - Basket Junior Suchy Las 88:53 (29:8, 28:13, 19:13, 12:19)
TREFL II: Jarmakowicz 15 (11 zb.), Brembly 13, Lebiedziński 12, Dzierżak 11, Jaśkiewicz 5 - Morawiec 9, Kulka 5, Piechaczek 4, Hanke 3, Brenk 0, Szymański 0.

Drużyna z Suchego Lasu gościła właśnie w Sopocie, gdzie w Hali 100-lecia wysoko uległa rezerwom Trefla Sopot. W barwach żółto-czarnych oprócz regularnie występujących w drugim zespole Davida BremblyAleksandra Lebiedzińskiego na parkiecie pojawił się Mateusz Jarmakowicz. 24-letni podkoszowy w ciągu 23 minut zanotował 15 punktów i 11 zbiórek.

Gospodarze mecz rozstrzygnęli już w pierwszej kwarcie, którą wygrali różnicą 21 punktów, a jeszcze w drugiej kwarcie prowadzili 48:12! Trefl II, który do rozegrania ma jeszcze jedno zaległe spotkanie poprawił dzięki tej wygranej swój bilans, który do tej pory ograniczał się do zaledwie jednego zwycięstwa w czterech meczach.

Zaległości sopocianie nadrobią w niedzielę podejmując zespół Stawiński Basket Piła. 1 grudnia czeka ich natomiast wyjazd do Szczecina na mecz z aktualnym liderem, King Wilkami Morskimi. Wcześniej, bo w środę czeka ich jednak pojedynek w ramach Pucharu Polski, w którym zagrają o awans z prowadzonym przez Eugeniusza Kijewskiego I-ligowcem, Sidenem Toruń. Początek meczu w hali 100-lecia o godzinie 18:15.

GTK Gdynia - Stawiński Basket Piła 80:92 (24:31, 22:21, 20:22, 14:18)
GTK: M.Żołnierewicz 25 (9 zb.), Kolka 16, Pietkiewicz 4, Derkowski 1, Szycik 0 - Put 13, Maryniewski 8, Komarowski 7, Wisiecki 2, Gawryś 2, Wróbel 2, Krauze 0.

W sobotę w Inowrocławiu zaległe spotkanie zagra GTK Gdynia, które podczas minionej kolejki nie zdołało odnieść drugiej wygranej. Gdynianie przegrali we własnej hali z zespołem Stawiński Basket Piła. Nie pomogła im nawet dobra postawa skrzydłowego Mateusza Żołnierewicza, który rozegrał pełne 40 minut rzucając 25 punktów i zbierając 9 piłek.

Goście przewagę wypracowali już w pierwszej kwarcie i nie oddali jej do końca spotkania. Do zwycięstwa poprowadził ich doświadczony na tle młodych gdyńskich graczy tercet Łukasz Krzemiński, Grzegorz Przewoźniak, Karol Michałek, którzy w trójkę zdobyli 58 punktów.

Po sobotnim wyjeździe do Inowrocławia na mecz z bezpośrednim sąsiadem w tabeli - Notecią, GTK 1 grudnia zmierzy się w Łowiczu z Księżakiem.