Bełcik i Miarczyński sportowcami 2014 roku

Przemysław Miarczyński (z lewej) seryjnie zdobywa tytułu Sportowca Roku w Sopocie. W minionym sezonie wywalczył srebro na mistrzostwach świata i brąz w mistrzostwach Europy. Izabela Bełcik zdobyła to wyróżnienie w kategorii kobiet. A miniony rok zakończyła m.in. z brązowym medalem mistrzostw Polski. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Siatkarka Izabela Bełcik oraz windsurfer Przemysław Miarczyński zostali wybrani najlepszymi sportowcami Sopotu w 2014 roku. Nagrody za minione 12 miesięcy rozdano w Ergo Arenie. W sumie wyróżnienia zostały przyznane w dziewięciu kategoriach. Wyłoniono m.in. imprezę roku, którą zostały Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2014 zorganizowane w Sopocie w marcu.

Wręczenie nagród odbyło się w obiekcie, gdzie w minionym roku odbyła się najlepsza sopocka impreza, czyli w Ergo Arenie. W każdej z dziewięciu kategorii nominacje składały sopockie kluby sportowe. Natomiast punkty przyznawała specjalna kapituła. Głosowanie było tajne.

W miejscu, w którym odbywała się gala, swoje mecze rozgrywają m.in. siatkarki PGE Atomu Trefla, które w minionym roku wywalczyły trzecie miejsce w Polsce. Ich kapitanem jest Izabela Bełcik.

SIATKARKI ATOMU TREFLA TRZECIĄ DRUŻYNĄ W POLSCE

Rozgrywająca sopockiej ekipy, jak i reprezentacji Polski, znalazła się w gronie nominowanych w kategorii Sportsmenka Roku. Udało się jej zgromadzić 32 pkt, co dało pierwsze miejsce. Drugą pozycję zajęła Maja Dziarnowska z Sopockiego Klubu Żeglarskiego - 21 pkt., a na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Pawlikowska, lekkoatletka z Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego Junior - 17 pkt.

MIARCZYŃSKI WICEMISTRZEM ŚWIATA 2014

Sportowcem Roku 2014 w Sopocie został wybrany po raz kolejny windsurfer, Przemysław Miarczyński - 24 pkt. Zawodnik SKŻ ma za sobą sezon zwieńczony wicemistrzostwem świata przywiezionym z hiszpańskiego Santander. Natomiast podczas mistrzostw Europy w tureckim Cesme Miarczyński zgarnął brązowy medal.

TAK BYŁO PRZED ROKIEM W SOPOCKIEJ GALI

Drugie miejsce w kategorii Sportowiec Roku wywalczył rugbista Ogniwa, Piotr Zeszutek - 22 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się lekkoatleta Patryk Dobek z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego - 20 pkt.

KOSZYKARZE TREFLA ZDOBYLI BRĄZ

Trenerem Roku wybrano litewskiego szkoleniowca Trefla Sopot, Dariusa Maskoliunasa - 25 pkt. Poprowadził on zespół do niespodziewanego sukcesu, jakim było wywalczenie brązowego medalu mistrzostw Polski. To także zaważyło na tym, że Drużyną Roku 2014 zostali koszykarze Trefla - 24 pkt.

Na drugim stopniu podium wśród trenerów stanął sternik Ogniwa, Karol Czyż - 18 pkt., a trzecie miejsce przypadło Pawłowi Soleckiemu z Uczniowskiego Klubu Sportowego "NAVIGO" - 14 pkt. Najwyższe miejsce wśród drużyn dopełniły natomiast Ogniwo - 19 pkt. i Trefl Sopot'>PGE Atom Trefl - 16 pkt. Tyle samo punktów zgarnął również młodzieżowy UKS 7 Trefl Sopot.

Nagrody przyznano także młodym, zdolnym sportowcom. Wśród mężczyzn triumfował Paweł Tarnowski z SKŻ - 23 pkt. Za nim znaleźli się Sławosz Hodura (Ogniwo) - 19 pkt i Grzegorz Kulka (Trefl Sopot) - 16 pkt.

U pań najlepsza okazała się Magda Damaske, która w obecnym sezonie przeniosła się do PGE Atomu Trefla - 28 pkt. Drugie miejsce zajęła Lidia Sulikowska z SKŻ - 19 pkt, a trzecie pływaczka, Zuzanna Suchcicka - 18 pkt.

HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W SOPOCIE REKORDOWE DLA POLSKI

Za imprezę roku uznano Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014 - 46 pkt. Podium uzupełniły Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez przeszkody CSIO*** 2014 - 15pkt.
oraz Mistrzostwa Świata Finn Masters - 13 pkt.

Najlepszą rekreacyjną imprezą okazał się Rajd Kobiet 2014 - 17 pkt. Drugie miejsce przypadło Wyścigowi Pływackiemu Dookoła Molo Timex Cup 2014 - 15 pkt. a trzecie były Ferie z koszykówką - 13 pkt.

Mecenasem sportu w Sopocie uznano Grupę Energa.