• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ligowiec Roku 2021. Eksperci oceniają cz. 2. Głosuj do północy 23 stycznia

Jacek Główczyński, Damian Konwent, Sebastian Zwiewka
22 stycznia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Eksperci - górny rząd od lewej: Dariusz Gałdyś, Jarosław Hodura, dolny rząd od lewej: Tomasz Bajerski, Krzysztof Ignaczak. Eksperci - górny rząd od lewej: Dariusz Gałdyś, Jarosław Hodura, dolny rząd od lewej: Tomasz Bajerski, Krzysztof Ignaczak.

To już ostatnie godziny 10. Plebiscytu na Najlepszego Ligowca Roku 2021 w Trójmieście. Głosowanie trwać będzie do północy 23 stycznia. Swoim wybrańcom możecie przydzielić 3, 2 oraz 1 punkt, klikając w poniższy link. Po cyklu wywiadów z nominowanymi, zamieszczamy opinie ekspertów. Ostatnio przedstawiliśmy rekomendacje dla tych, którzy na półmetku plasowali się na miejscach 5-8. Teraz oceny dla czołówki, które wystawili: Tomasz Bajerski, Dariusz Gładyś, Krzysztof Ignaczak i Jarosław Hodura. Ogłoszenie wyników w poniedziałek, 24 stycznia o godzinie 14.GŁOSUJ
Ligowiec Roku 2021


WIKTOR KUŁAKOW, żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk
rekomendacja: TOMASZ BAJERSKI, m.in. były żużlowiec Wybrzeża Gdańsk, obecnie komentator Canal Plus


Tomasz Bajerski Tomasz Bajerski
Wiktor Kułakow jest normalnym i ułożonym zawodnikiem. Ciężko trenuje, dużą wagę przykłada do sprzętu, dba o najmniejsze szczegóły, zawsze wszystko ma przygotowane i wymieniane na czas. Nie ma opcji, żeby coś u niego nie funkcjonowało w 100 proc. Dlatego robi wynik. Bardzo dobrze wspominam naszą współpracę.

Atutem Rosjanina są starty. Dobrze wychodzi spod taśmy i pewnie prowadzi motocykl na dystansie.

Jedną ze słabszych stron Wiktora może być jazda na bardzo przyczepnych torach. Ciężko mu na nich idzie, ale pewnie jest to spowodowane tym, że rzadko na takich jeździ i nie może się przełamać. W Toruniu nie zauważyłem u niego problemów z psychiką. Ma świetny team - z dwoma mechanikami w trójkę ładnie współpracują.

Współpraca z Kułakowem jest fajna i przejrzysta. Miał słabsze dni, ale każdemu się to zdarza. Jest jeszcze młody, z roku na rok będzie coraz twardszy, aż w końcu trafi do PGE Ekstraligi na stałe. Tego mu życzę.

10. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2021. Sprawdź kolejność na półmetkuZdecydowanie w najwyższej klasie rozgrywkowej może być kimś więcej niż tylko "drugą linią". Od wielu lat sprzęt przygotowuje mu tuner Ryszard Kowalski, ma ten sam skład mechaników, jeździ na równym poziomie. Zawsze należy do grona najskuteczniejszych żużlowców w eWinner 1. Lidze. Myślę, że w 2023 roku ktoś postawi na niego i zobaczymy go w PGE Ekstralidze. Wciąż ma na to czas, niedługo skończy dopiero 27 lat. Jason Doyle trafił tam jeszcze później, a zdążył się zadomowić i zostać mistrzem świata.

DUSAN KUCIAK, piłkarz Lechii Gdańsk
rekomendacja: DARIUSZ GŁADYŚ, były bramkarz i trener bramkarzy m.in. w Lechii Gdańsk


Dariusz Gładyś Dariusz Gładyś
Dusan Kuciak według mojej oceny jest najlepszym bramkarzem w historii Lechii Gdańsk. A na pewno jest najlepszy w czasach, które ja pamiętam, a potem sam grałem i później.

Śmiało też może konkurować o pierwszeństwo na tej pozycji obecnie w ekstraklasie. Tutaj powiedziałby, że jest jednym z najlepszych, gdyż równie wysoko oceniłby: Dante Stipicę, Artura BorucaVladana Kovacevicia.

Jeśli są tacy, którzy pamiętają Dusanowi błędy, to tylko dlatego, że gra on na niewdzięcznej pozycji. Bramkarz jest jak saper. Jak się pomyli, to zazwyczaj nic i nikt już go nie ratuje, pada gol. A potem to mu się wypomina. Przywołuje się to co złe, a o tym co dobre szybko się zapomina. A w przypadku Kuciaka w Lechii tych bardzo dobrych interwencji było zdecydowanie większych niż tych słabszych.

Dusan to przede wszystkim wielkie doświadczenie. Mimo że ma już swoje lata, to wciąż jest ambitny, głodny sukcesów i ciągle pracuje nad tym, aby być jeszcze lepszym bramkarzem. Jego największymi atutami są bardzo dogra gra na linii i refleks.

10. Plebiscyt na Najlepszego Ligowca 2021 Roku w Trójmieście - regulamin, jak głosować?Słabiej gra nogą, ale to efekt czasów, w których kształtował się jako bramkarz. Wówczas piłkarz na tej pozycji powinien potrafić przede wszystkim bronić. Teraz zaczyna się od gry nogami, a dopiero potem patrzy, czy ktoś jeszcze wie, co trzeba robić między słupkami.

Oceniając i chwaląc Dusana, nie można zapominać o jego charyzmie, którą pokazuje tak na boisku jak i poza nim. Każda drużyna potrzebuje 2-3 takich ludzi jak on, którzy potrafią uderzyć pięścią w stół i wyprostować pewne rzeczy i to tak, aby nie opuściły szatni.MARIUSZ WLAZŁY, siatkarz Trefla Gdańsk
rekomendacja: KRZYSZTOF IGNACZAK, były reprezentant Polski w siatkówce, obecnie prezes Asseco Resovii Rzeszów


Krzysztof Ignaczak Krzysztof Ignaczak
Mariusz Wlazły to człowiek o dwóch obliczach. Na boisku jest zawsze poważny, skoncentrowany na celu. Natomiast to inna osoba w szatni. Jest dowcipny, otwarty, lubiący pożartować. Lubi włączać się do dyskusji. Może nie jest duszą towarzystwa, ale zawsze bierze czynny udział w różnego rodzaju wydarzeniach. Ma pasje, które lubi realizować. Fotografia jest jedną z tych, w których się odnajduje. Jako typ samotnika potrafi rozgraniczyć pewne sprawy. Nie potrzebował blasku fleszy, ale zawsze miał wielkie serce i pomógł drugiej osobie, gdy była w potrzebie.

Sportowcy sami podejmują decyzję kiedy zejść ze sceny. Niejedni wysyłali go już na emeryturę, ale uważam, że on wciąż jest ewenementem. Szczególnie, że jest atakującym, bo było już kilku zawodników w tym wieku wieku, ale grali na rozegraniu czy jako libero.

Najlepszy Ligowiec Roku 2021 - kandydaci, którzy zdobyli nominację wraz z tytułem Ligowca MiesiącaMimo trudnej pozycji cały czas jest w "gazie" i prezentuje formę. Oczywiście to już nie będzie Mariusz sprzed 10, 15 czy 20 lat. Jednak jego umiejętności i doświadczenie mogą wyjść Treflowi tylko na korzyść. Na pewno służy dobrą radą, wiedzą, umiejętnościami czy doświadczeniem, które zdobywał na wielu parkietach. Zawsze profesjonalny.

Nie dziwię się, że tak utytułowana osoba bierze udział w plebiscytach. Warto głosować na takie "dinozaury" i docenić je za całokształt. Cieszmy się, że takie postacie wciąż mają pasję.

WOJCIECH PIOTROWICZ, rugbista Ogniwa Sopot
rekomendacja: JAROSŁAW HODURA, były łącznik ataku Ogniwa i reprezentacji Polski


Jarosław Hodura Jarosław Hodura
Wojciech Piotrowicz wywalczył miejsce na "10" w Ogniwie Sopot, a następnie w reprezentacji Polski, a zatem to nie pozostawia wątpliwości, kto jest obecnie najlepszym łącznikiem ataku w naszym kraju. Jeszcze wiosną trener Karol Czyż przestawiał Wojtka na "12", by pomieścić w składzie Paula Waltersa, ale potem już nie było wątpliwości. Dlatego Piotrowicz wciąż jest w drużynie mistrzów Polski, a rugbista z RPA musi szukać szczęścia w innym klubie.

Ja pamiętam z Wojtka z jego czasów juniorski. Już wtedy był wybijającą się jednostką. Gdy byłem grającym trenerem klubu z Koszalina, nawet grałem jeszcze przeciwko niemu. Już wtedy wyróżniała go bardzo dobra noga. Przekopnięcie piłki na 60 metrów nie stanowiło dla niego problemu. I już wtedy polecałem go do Ogniwa.

Aby grać na "10" w rugby, trzeba mieć to w sobie, gdyż nie wszystko można wytrenować. Na tej pozycji potrzebna jest intuicja, dobry przegląd pola, gdyż w ułamku sekundy trzeba dostrzec najlepsze rozwiązanie i czy to ręką, czy nogą trzeba to potrafić wykonać. Albo ktoś to czuje, widzi, albo nie. Nie można bowiem na treningach przećwiczyć wszystkich sytuacji, które mogą się zdarzyć na boisku, a tym bardziej przewidzieć w nich zachowanie każdego z zawodników.

Dlatego "10" we wszystkich plebiscytach rugby wygrywają, bo poza tym, że kierują grą ofensywną, to jeszcze przez to, że kopią na słupy, zazwyczaj zdobywają najwięcej punktów. Od ich zachowania, odpowiedzialności, formy w dużej mierze zależy wynik drużyny. Łącznik to taki Robert Lewandowski w piłce nożnej, egzekutor, zawodnik, który robi różnicę.

Najlepszy Ligowiec Roku 2021 - kandydaci, którzy zdobyli nominację jako najlepsi w swoich dyscyplinachPamiętajmy, że Piotrowicz zdobywa wiele ważnych punktów w samych końcówkach meczów. Takie rzeczy może robić tylko bardzo mocny, i to nie tylko pod względem psychicznym zawodnik. Gdy kopie się drop-gola na tytuł mistrza Polski, jak w 2019 roku to zrobił Wojtek, to nie jest przypadek. Taką zagrywkę trzeba ustawić, a wcześniej oczywiście wymaga setki kopów na treningach z różnych pozycji.

Ważne jest również to, aby zawodnik na "10" miał charakter. Szczególnie we współczesnym rugby, które jest znacznie szybsze niż w czasach kiedy ja grałem i łącznik ma też zadania defensywne. Dlatego nie może się cofać, gdyż nieraz jest właśnie taka taktyka rywala: "wystraszmy "10", a przestanie grać". Dlatego jeszcze wzrosła wartość przygotowania fizycznego i dobrze, że Wojtek do widzi i o to dba. Tym bardziej, że wraz z upływem lat spada szybkość.

Nominowani do tytułu Ligowca Roku 2021, górny rząd od lewej: Mariusz Wlazły, Dusan Kuciak, dolny rząd o lewej: Wojciech Piotrowicz, Wiktor Kułakow. Nominowani do tytułu Ligowca Roku 2021, górny rząd od lewej: Mariusz Wlazły, Dusan Kuciak, dolny rząd o lewej: Wojciech Piotrowicz, Wiktor Kułakow.


Notowali:

Opinie (2) 2 zablokowane

 • (1)

  Wlazły, który nic nie gra , nominowany.....

  • 7 13

  • widać wypowiada sie ktos kto meczów nie ogląda

   • 11 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Ogniwa

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
11 czerwca 2023, godz. 18:30
HIT
68% Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
0% REMIS
32% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Ogniwa

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Małgorzata Starzyńska 17 47 94.1%
2. Aneta Starzyńska 17 42 88.2%
3. Wojtek ELLWART 17 41 88.2%
4. Grzegorz Wrzask 17 41 88.2%
5. Henryk Lackowski 17 41 88.2%

Tabela

Rugby - Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 18 15 1 2 688:270 77
2 OGNIWO SOPOT 18 15 0 3 719:258 75
3 Orkan Sochaczew 18 13 0 5 852:314 65
4 Edach Budowlani Lublin 18 13 1 4 504:278 65
5 LECHIA GDAŃSK 18 8 0 10 527:507 43
6 Juvenia Kraków 18 7 0 11 534:513 38
7 ARKA GDYNIA  18 6 0 12 437:674 29
8 Awenta Pogoń Siedlce  18 4 0 14 300:756 19
9 Posnania Poznań 18 2 0 16 294:1102 9
10 Up Fitness Skra Warszawa 18 6 0 12 367:359 -72
* W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż.
* Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
* Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
* Up Fitness Skra Warszawa w 10. kolejce otrzymała trzeciego walkowera. W związku z tym drużyna otrzymała karę -10 punktów, została wykluczona z dalszych rozgrywek, jej kolejne mecze weryfikowane będą jako walkowery 25:0 na korzyść rywali, a jednocześnie klub został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli bez prawa gry w meczu barażowym o utrzymanie.
* Grająca w rundzie jesiennej drużyna Master Pharm Łódź w rundzie wiosennej zmieniła nazwę na Budo 2011 Aleksandrów Łódzki

Wyniki 18 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK – Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 33:50 (7:22)
 • Juvenia Kraków – OGNWIO SOPOT 26:23 (0:8)
 • Up Fitness Skra Warszawa – ARKA GDYNIA 0:25 (walkower)
 • Orkan Sochaczew – Pogoń Awenta Siedlce 96:10 (35:3)
 • Edach Budowlani Lublin – Posnania Poznań 25:0 (walkower)
 • Mecz zaległy z 10. kolejki:
 • ARKA - LECHIA 30:27 (14:10)

Ostatnie wyniki Ogniwa

Juvenia Kraków
28 maja 2023, godz. 14:00
1% Juvenia Kraków
0% REMIS
99% OGNIWO Sopot

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Katzrzyna Ziembicka 39 66 56.4%
2. Radosław Dymkowski 39 65 59%
3. Marek Brzeski 37 62 56.8%
4. Krzysztof Wiecki 39 62 51.3%
5. Grzegorz A 37 61 56.8%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 34 23 6 5 63:24 75
2 Legia Warszawa 34 19 9 6 57:37 66
3 Lech Poznań 34 17 10 7 51:29 61
4 Pogoń Szczecin 34 17 9 8 57:46 60
5 Piast Gliwice 34 15 8 11 40:31 53
6 Górnik Zabrze 34 13 9 12 45:43 48
7 Cracovia 34 12 10 12 41:35 46
8 Warta Poznań 34 12 9 13 37:35 45
9 Zagłębie Lubin 34 12 9 13 35:44 45
10 Radomiak Radom 34 12 8 14 34:41 44
11 Stal Mielec 34 11 10 13 36:40 43
12 Widzew Łódź 34 11 8 15 38:47 41
13 Korona Kielce 34 11 8 15 39:48 41
14 Jagiellonia Białystok 34 9 14 11 48:49 41
15 Śląsk Wrocław 34 9 11 14 35:48 38
16 Wisła Płock 34 10 7 17 41:50 37
17 LECHIA GDAŃSK 34 8 6 20 28:56 30
18 Miedź Legnica 34 4 11 19 33:55 23
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. W związku ze zdobycie Pucharu Polski przez Legię Warszawa, która została wicemistrzem, w międzynarodowych rozgrywkach zagra także czwarta drużyna.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 34 kolejki

 • Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 3:0 walkower (mecz nie został dokończony z powodu rac rzucanych na boisko z sektora gości, w momencie przerwania gry Lechia prowadziła 1:0)
 • Cracovia - Wisła Płock 3:0 (1:0)
 • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
 • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)
 • Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:0
 • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 4:0 (1:0)
 • Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
 • Stal Mielec - Warta Poznań 1:0 (1:0)
 • Widzew Łódź - Korona Kielce 0:3 (0:2)

Ostatnie wyniki Lechii

27 maja 2023, godz. 17:30
74% Piast Gliwice
9% REMIS
17% LECHIA Gdańsk
Legia Warszawa
8% LECHIA Gdańsk
9% REMIS
83% Legia Warszawa

Najbliższy mecz Wybrzeża

Trans MF Landshut Devils
11 czerwca 2023, godz. 14:00
33% Trans MF Landshut Devils
0% REMIS
67% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Grzegorz Szlachcikowski 8 21 87.5%
2. Arkadiusz Kunowski 8 20 75%
3. Janusz Ciopcinski 8 20 75%
4. Mariusz Kamiński 8 19 75%
5. Henryk Kiszka 8 19 75%

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra 7 7 0 0 366:264 15
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 5 0 2 343:307 10
3 ROW Rybnik 8 3 0 5 348:370 7
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 8 3 0 5 304:323 7
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 8 3 0 5 317:360 6
6 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 6 3 0 3 241:251 6
7 InvestHousePlus PSŻ Poznań 8 3 0 5 306:323 6
8 Trans MF Landshut Devils 8 3 0 5 307:325 6
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Wyniki 8 kolejki

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:40 (pierwszy mecz 41:49, bonus dla Wybrzeża)
 • Enea Falubaz Zielona Góra - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 57:33 (pierwszy mecz 55:35, bonus dla Falubazu)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 56:34
 • ROW Rybnik - Trans MF Landshut Devils 51:39 (pierwszy mecz 40:50, bonus dla ROW)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

InvestHousePlus PSŻ Poznań
94% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% InvestHousePlus PSŻ Poznań
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1 czerwca 2023, godz. 18:00
89% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
10% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Piotr Matusiak 35 98 91.4%
2. Grzegorz Preiss 36 95 88.9%
3. Zygmunt Bębenek 36 95 86.1%
4. Jan Motyl 33 94 90.9%
5. Marek Kowalewski 36 92 83.3%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3 Asseco Resovia
4 Aluron CMC Warta Zawiercie
5 Projekt Warszawa
6 TREFL GDAŃSK
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 Ślepsk Malow Suwałki
10 LUK Lublin
11 GKS Katowice
12 PGE Skra Bełchatów
13 Barkom Każany Lwów
14 Cuprum Lubin
15 Cerrad Enea Czarni Radom
16 BBTS Bielsko-Biała
 • o 3. miejsce:
 • Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2
 • o 5. miejsce:
 • Projekt Warszawa - TREFL GDAŃSK 3:1, 2:3, złoty set 15:10
 • o 7. miejsce:
 • PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1, 3:0
 • o 9. miejsce:
 • Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 3:1, 3:0
 • o 11. miejsce:
 • GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 3:1, 0:3, złoty set 15:11
 • o 13. miejsce:
 • Cuprum Lubin - Barkom Każany Lwów 0:3, 2:3
 • spadek do Tauron 1. Ligi: BBTS Bielsko Biała
 • awans z Tauron 1. Ligi: Norwid Częstochowa

Playoff

Ćwierćfinały

Asseco Resovia 3
PSG Stal Nysa 0
Aluron CMC Warta Zawiercie 3
Indykpol AZS Olsztyn 2
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3
Projekt Warszawa 1
Jastrzębski Węgiel 3
TREFL GDAŃSK 0

Półfinały

Asseco Resovia 0
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 0
Jastrzębski Węgiel 3

Finał

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0
Jastrzębski Węgiel 3

Ostatnie wyniki Trefla

28 kwietnia 2023, godz. 20:30
HIT
88% Projekt Warszawa
12% TREFL Gdańsk
Projekt Warszawa
79% TREFL Gdańsk
21% Projekt Warszawa

Relacje LIVE

Najczęściej czytane