Nieudana pogoń Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej za Artego Bydgoszcz

3 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Trzy celne trójki Sylwii Bujniak na cztery próby przyczyniły się do tego, że Politechnika ambitnie goniła Artego. Gdańszczankom nie udało się jednak sprawić sensacji. Trzy celne trójki Sylwii Bujniak na cztery próby przyczyniły się do tego, że Politechnika ambitnie goniła Artego. Gdańszczankom nie udało się jednak sprawić sensacji.
Koszykarki Sunreef Politechniki Gdańskiej przegrały na wyjeździe z Artego Bydgoszcz 70:78 (20:24, 16:22, 21:15, 13:17). Przyjezdne przez cały mecz ambitnie goniły wyżej notowane rywalki i choć nawet doprowadziły do remisu, ani na chwilę nie zdołały odbić prowadzenia.

Artego: Morrison 23 (1x3, 7 zb.), Stanković 21 (11 zb.), Mcbride 8 (6 as.), Międzik 7 (1x3), Szott-Hejmej 6 oraz Poboży 4, Kuczyńska 3 Szott-Hejmej 6,, Radocaj 3, Hombuckle 3

POLITECHNIKA: Conwright 17, Pyka 13 (1x3), Bujniak 11 (3x3), Koc 9 (7 zb.), Clarke 4 (6 zb.) oraz Holopainen 8 (1x3, 6 zb.), Naczk 5, Szymańska 3, Duszkiewicz 0

Choć gdańskie koszykarki przyjechały do Bydgoszczy mając za sobą pojedynek, w którym napędziły stracha Ślęzie Wrocław, Artego było niekwestionowanym faworytem niedzielnego starcia. Gospodynie otworzyły mecz serią 4:0.

Po stronie Politechniki dobrze weszła w spotkanie Martyna Pyka. Skrzydłowa w niespełna 6 minut rzuciła 8 pkt, ale bydgoszczanki i tak odskoczyły na 20:12 po rzucie wolnym Agnieszki Szott-Hejmej. W końcówce premierowej kwarty trójki rzuciły Annika HolopainenSylwia Bujniak, dzięki czemu udało się zmniejszyć stratę.

Na początku drugiej partii zza łuku trafiła także Pyka i Politechnika zbliżyła się na 23:26. Artego odpowiedziało jednak 7-punktową serią. Długo na pierwsze punkty czekała Maegan Conwright, która dała ponowny sygnał do ataku wspólnie z Moniką Naczk. Jednak przez 3 ostatnie minuty przed przerwą gdańszczanki nie zdobyły już punktów i gospodynie odskoczyły na 46:36.

Po powrocie na parkiet rozkręciła się Conwright, której wejścia pod kosz dały 6 pkt w niespełna 3 minuty, a dwie trójki rzuciła Bujniak i Artego prowadziło już zaledwie 50:48. Po rzucie Martyny Koc Politechnika zniwelowała stratę do 54:55. Próby odbicia prowadzenia nie powiodły się jednak podopiecznym Rafała Knapa.

Do remisu na początku czwartej kwarty doprowadziła Conwright, ale gdańszczanki pomimo ambitnej postawy, dalej nie były w stanie wskórać nic więcej. Na minutę przed końcem gry trener Knap wziął czas przy stanie 70:74, ale losów spotkania nie udało się już odwrócić. Do końca punktowały już tylko bydgoszczanki.

Wyniki 16 kolejki

• Artego Bydgoszcz - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 78:70 (24:20, 22:16, 15:21, 17:13)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - ARKA GDYNIA 88:79 (20:15, 21:16, 17:28, 30:20)
  • CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 117:46 (28:11, 38:10, 30:12, 21:13)
  • PGE MKK Siedlce - Ostrovia 74:77 (23:16, 19:12, 15:21, 17:28)
  • Wisła CanPack Kraków - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 81:60 (19:9, 17:18, 24:15, 21:18)
  • Energa Toruń - Widzew Łódź 105:71 (25:13, 26:24, 25:16, 29:18)

Opinie (8)

• (2)

Widzę światełko w tunelu dla trenera - lepsza rotacja składem Dziewczyny jak zwykle waleczne ale 13 asyst w meczu to chyba pomylka robiacego statystyki Za duzo glupich strat chocby przy wznawianiu akcji spod kosza No i niestety umieć wygrywac końcowki meczów to bardxo potrzebna sztuka

• 2 3

• (1)

co sie dzieje z agnieszka kontuzja czy nie przestala pasowac trenerowi do koncepcji ???

• 2 1

• wraca po kontuzji kostki

• 0 0

• (3)

Dziewczyny do boju.Powodzenia.

• 2 1

• AZS to jest klub z którym się identyfikuję.

• 0 2

• Trzeba wygrywać z zespołami ,które są w zasięgu.

• 2 1

• Wierzę,że zespół się utrzyma.

• 1 1

• trener do zmiany

Kolejna końcówka przegrana przez indywidualną grę Megan. To jest zbyt czytelne. Nasze stoją, a Megan kiwa. Co to jest - nabijanie punktów Megan. Ten trener nie ma pomysłu na grę zespołową. Gra 5 zawodniczek. Ma np. 3 zgrane młode z SMS-u, a one nie grają razem dłużej jak 3 min. W ważnej końcówce - kto ma grać? pierwsza piątka i najskuteczniejsze czy jakieś rezerwowe (np. finka)?
    Trener sobie w ogóle nie radzi tylko głupio macha rękami i się wydziera.