PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 80:73. Koszykarze znów na równi pochyłej

dak.
28 października 2023, godz. 17:30
Opinie (16)

Trefl Sopot nie zagrał porywającej koszykówki w Stargardzie. Na zdjęciu Aaron Best, który miał jeden z najlepszych wyników w zespole. Zdobył 12 punktów. Trefl Sopot nie zagrał porywającej koszykówki w Stargardzie. Na zdjęciu Aaron Best, który miał jeden z najlepszych wyników w zespole. Zdobył 12 punktów.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard 73:80 (16:26, 19:24, 15:15, 23:15) w 6. kolejce Orlen Basket Ligi. Koszykarze znów znaleźli się na równi pochyłej. Po słabym początku sezon wygrali dwa mecze, ale później znów przyszły dwie porażki.

Legia Warszawa - Arka Gdynia 87:67. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Legia Warszawa - Arka Gdynia 87:67. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Spójnia: Brown 16 (1x3, 6 as.), Langović 12 (2x3, 7 zb.), Gordon 7 (11 zb.), Brenk 6, Daniels 5 oraz Simons 15 (3x3), Gruszecki 10, Kowalczyk 7 (1x3), Grudziński 2

TREFL: Best 12, Van Vliet 7 (9 zb.), Musiał 7 (2x3), Witliński 7 (8 zb.), Varadi 6 (7 zb.) oraz Zyskowski 14 (2x3), Scruggs 9 (6 zb.), Tomczak 7, Barnes 4 ( 6 zb.)

Trefl Sopot ponownie zaliczył czwartą porażkę w szóstym meczu w Orlen Basket Lidze. Tym razem ekipa Żana Tabaka nie potrafiła pokonać PGE Spójni Stargard.

NBA. Gdynianin pracuje i zarabia przy najlepszej lidze świata NBA. Gdynianin pracuje i zarabia przy najlepszej lidze świata

Żółto-czarni dobrze zaczęli od prowadzenia 8:2, ale niedługo potem je stracili i od 7. minuty musieli gonić za wynikiem. Na początku drugiej kwarty różnica sięgnęła już dwucyfrowej liczby i ta utrzymywała się niemal do przerwy. Przed zejściem do szatni gospodarze jeszcze ją powiększyli do 15 "oczek". Sopocianie nie mogli liczyć na nic innego przy 33-proc. skuteczności z gry.

Po przerwie spotkanie nieco bardziej nam się wyrównało, ale po trzeciej partii strata do gospodarzy cały czas wynosiła tyle samo punktów.

Drgnęło dopiero w ostatniej kwarcie. Miejscowi skomplikowali sobie sprawę nie trafiając do kosza przez ponad 5 minut. Dzięki temu Trefl mógł zbliżyć się na 5 "oczek". To było jednak wszystko, na co było ich stać. Finalnie zakończyło się na porażce 73:80.

Emlak Konut - VBW Arka Gdynia 52:56. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi Emlak Konut - VBW Arka Gdynia 52:56. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

Żółto-czarni nie mogli wygrać tego spotkania z 37-proc. z gry (29/77), choć ta w przypadku rywali nie była wiele lepsza - 40 proc. (27/67). Natomiast już z pewnością nie można za wiele oczekiwać przy trafionych jedynie czterech "trójkach". Zwłaszcza, że sopocianie zebrali aż 31 piłek w ofensywie a 50 w całym starciu.

16 Tauron GTK Gliwice 6 0 6 494:556 6

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-10-30

Wyniki 6 kolejki

• Legia Warszawa - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA 87:67 (24:19, 24:8, 19:25, 20:15)
  • PGE Spójnia Stargard - TREFL SOPOT 80:73 (26:16, 24:19, 15:15, 15:23)
  • Tauron GTK Gliwice - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 90:92 (25:30, 26:24, 16:17, 23:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki Warszawa 116:83 (40:24, 22:18, 25:14, 29:27)
  • Polski Cukier Start Lublin - Śląsk Wrocław 102:85 (12:26, 26:18, 28:20, 36:21)
  • King Szczecin - Anwil Włocławek 92:93 (13:16, 24:16, 25:18, 18:30, d: 12:13)
  • Domelo Sokół Łańcut - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 88:74 (9:13, 21:19, 24:26, 34:16)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 57:76 (10:20, 22:16, 12:17, 13:23)