Roszady w pierwszej piątce i wysłanie na ławkę rezerwowych m.in. Adama Waczyńskiego, nie pomogły Treflowi w meczu ze Stelmetem. Sopocianie przegrali z rywalem z Zielonej Góry po raz czwarty w sezonie, tym razem 85:93 (24:31, 14:18, 24:25, 23:19). To oznacza, że na dwie kolejki przed końcem drugiego etapu zmagań żółto-czarni poznali swoją pozycję przed play-off. W najważniejszej części sezonu zagrają z 3. miejsca, więc w ćwierćfinale trafią na drużynę z 6. pozycji.
STELMET
Dragicević 17 (1x3), Koszarek 16 (2x3, 7 as.), Zamojski 15 (5x3, 5 as.), Eyenga 7, Cel 2 oraz Ginyard 8, Chanas 8, Hrycaniuk 12 (5 zb.), Cesnauskis 5 (1x3), Sroka 3 (1x3), Kucharek 0, Ponitka 0
Sędziowie:
Kowalski, Calik, Proc
Składy
Michalak 22, Gadri-Nicholson 6, Jeter 3 (1x3), Stefański 2 (5 zb.), Buterlevicius 0 oraz Waczyński 19 (4x3), Majstorović 10 (2x3), Brembly 10 (1x3), Leończyk 8, Vasiliauskas 3 (1x3, 5 as.), Roszyk 2
Relacja LIVE
W ostatnim starciu obu drużyn, w Hali 100-lecia Sopotu, oglądaliśmy bardzo ciekawy, ofensywny mecz, który po dogrywce wygrali przyjezdni.
W Wielki Piątek 25. urodziny obchodził Simas Buterlevicius (TREFL Sopot). Litwin zaczął ostatnio pojawiać się pierwszej piątce żółto-czarnych, głównie z zadaniami defensywnymi, choć ostatnio z Turowem pokazał się z dobrej strony także w ataku.
W składzie gospodarzy mamy trzech zawodników, którzy w przeszłości wyróżniali się w Trójmieście. Koszarek (Stelmet Zielona Góra) był z Treflem wicemistrzem Polski, Zamojski (Stelmet Zielona Góra) także grał przez moment w żółto-czarnych barwach, ale mistrzostwa Polski zdobywał w Asseco Gdynia, razem z Hrycaniukiem (Stelmet Zielona Góra).
Pierwsza piątka sopocian z małą niespodzianką: Michalak (TREFL Sopot), Stefański (TREFL Sopot), Gadri-Nicholson (TREFL Sopot), Jeter (TREFL Sopot), Buterlevicius (TREFL Sopot)
Goście zaczną tradycyjnie: Dragicević (Stelmet Zielona Góra), Koszarek (Stelmet Zielona Góra), Eyenga (Stelmet Zielona Góra), Cel (Stelmet Zielona Góra), Zamojski (Stelmet Zielona Góra)
Niespodzianką jest to, że Waczyński (TREFL Sopot) i Leończyk (TREFL Sopot) zaczynają na ławce rezerwowych. Dla pierwszego z nich taka sytuacja się w tym sezonie jeszcze się nie zdarzyła.
Zaczynamy mecz. Pierwsza piłka dla Stelmetu.
[2:0]
2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (Stelmet Zielona Góra).
[4:0]
2 punkty zdobywa Cel (STELMET), który ograł Stefańskiego
[4:2]
Pierwsze 2 punkty dla gości zdobywa Michalak (TREFL).
[7:2]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dragicević (STELMET).
[7:4]
2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL).
[7:6]
2 punkty spod kosza zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[7:8]
2 punkty spod kosza zdobywa Michalak (TREFL), do tego jest faulowany!
[7:9]
Rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
[9:9]
2 punkty po długim dwutakcie zdobywa Eyenga (STELMET) i faul Buterleviciusa.
[10:9]
Rzut wolny trafia Eyenga (STELMET).
[10:12]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
[10:14]
2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Stefański (TREFL).
[13:14]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
Trefl Sopot, Trefl Sopot - słychać na trybunach
[16:14]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
Zielona Góra - odpowiadają miejscowi fani
[18:14]
2 punkty wsadem, z kontry zdobywa Ginyard (STELMET).
[18:16]
2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Brembly (TREFL).
[21:16]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[21:18]
2 punkty spod kosza zdobywa Brembly (TREFL). Ładna asysta Gadri-Nicholsona
[23:18]
2 punkty zdobywa Dragicević (Stelmet Zielona Góra).
[25:18]
2 punkty spod zdobywa Dragicević (STELMET), po asyście Koszarka
[27:18]
2 punkty rzutem "hakiem" zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
[27:21]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
[29:21]
2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
[29:23]
2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Brembly (TREFL) i jest faulowany!
[29:24]
Rzut wolny trafia Brembly (TREFL).
[31:24]
Eyenga (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
Koniec pierwszej, bardzo ofensywnej kwarty
Trefl rozpoczyna drugą kwartę
[31:26]
2 punkty spod kosza zdobywa Majstorović (TREFL), Brembly z asystą
Waczyński (TREFL) blokuje Srokę (STELMET)
[31:28]
2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
Majstorović (TREFL) "czapuje" Ginyarda (STELMET)
[31:30]
Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[34:30]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (STELMET).
[36:30]
Ginyard (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[38:30]
2 punkty spod kosza zdobywa Ginyard (STELMET).
[41:30]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chanas (STELMET).
[43:30]
2 punkty "hakiem" zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
[43:32]
2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Michalak (TREFL).
[43:34]
2 punkty spod kosza zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[43:36]
2 punkty po kolejnym wejściu w pole trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
[45:36]
2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
[47:36]
2 punkty wsadem z kontry zdobywa Dragicević (STELMET).
[47:38]
2 punkty z dobitki zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[49:38]
2 punkty rzutem wysokim łukiem zdobywa Koszarek (STELMET).
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET). 9,4 sekundy do końca kwarty
Chanas (STELMET) pudłuje ostatni rzut w kwarcie
W dwóch kwartach najwięcej punktów dla sopocian zdobyli: Michalak (TREFL) - 11, Brembly (TREFL) 7, Gadri-Nicholson (TREFL) - 6
Dal gospodarzy najlepiej punktowali: Dragicević (STELMET) - 13, Zamojski (STELMET) - 9
Sopocianie trafili 2 z 9 rzutów za trzy, Stelmet - 6/10. Gospodarze wygrywają również w zbiórkach - 18:14 i asystach - 12:9
Stelmet zaczyna drugą połowę
Pierwsza minuta drugiej połowy bez punktów
Faul techniczny dla Sroki (STELMET) za symulowanie faulu w ataku
[49:40]
Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne i piłka dla Trefla
[51:40]
2 punkty zdobywa Dragicević (STELMET) po asyście Koszarka
[51:43]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL). To jego pierwsze punkty z gry w tym meczu
[54:43]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sroka (STELMET).
[56:43]
2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET).
[59:43]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[61:43]
2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Eyenga (STELMET).
[61:45]
2 punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[64:45]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
[64:47]
2 punkty z półdystansu zdobywa Roszyk (TREFL).
[64:49]
2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Michalak (TREFL).
[64:51]
2 punkty z kontry zdobywa Michalak (TREFL).
[66:51]
2 punkty z półdystansu zdobywa Koszarek (STELMET).
[66:53]
2 punkty z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
[66:56]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
[69:56]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET).
[69:59]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[72:59]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[72:62]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
[74:62]
2 punkty spod kosza zdobywa Ginyard (STELMET), równo z syreną kończącą kwartę
Trefl rozpoczyna czwartą kwartę
Trefl Sopot, Trefl Sopot - słychać z trybun
[74:64]
2 punkty wsadem zdobywa Majstorović (TREFL). Nad kosz podawał Vasiliauskas
[76:64]
2 punkty zdobywa Cesnauskis (STELMET).
[76:67]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[78:67]
Hrycaniuk (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
Stefański (TREFL) pudłuje oba wolne
[81:67]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chanas (STELMET).
[81:70]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brembly (TREFL).
[83:70]
2 punkty z półdystansu zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
[83:72]
2 punkty z kontry zdobywa Michalak (TREFL) i jest faulowany
[83:73]
Rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
[83:76]
Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
[83:78]
2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
[85:78]
2 punkty spod kosza, po pięknej asyście Dragicevicia zdobywa Hrycaniuk (STELMET).
[85:80]
2 punkty po dobitce zdobywa Leończyk (TREFL).
Przerwa na żądanie Uvalina (STELMET).
Zielona Góra - skandują kibice
[85:82]
2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Waczyński (TREFL).
[87:82]
2 punkty spod kosza zdobywa Dragicević (STELMET).
[89:82]
2 punkty z kontry zdobywa Chanas (STELMET).
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
Druga z rzędu strata Trefla
[91:82]
2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET).
[91:83]
Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
[93:83]
Koszarek (STELMET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[93:85]
2 punkty wsadem zdobywa Leończyk (TREFL).
KONIEC MECZU. Trefl przegrywa po raz czwarty w tym sezonie ze Stelmetem
Typowanie wyników
19 kwietnia 2014, godz. 20:00
3 pkt.
Stelmet Zielona Góra
TREFL Sopot
Jak typowano
80% |
321 typowań |
Stelmet Zielona Góra |
|
1% |
2 typowania |
REMIS |
|
19% |
77 typowań |
TREFL Sopot |
|
Tabela po 30 kolejkach
Koszykówka - Orlen Basket Liga
|
Drużyny |
M |
Z |
P |
Bilans |
Pkt. |
1
|
PGE Turów Zgorzelec
|
30
|
23
|
7
|
2508:2250
|
53
|
2
|
Stelmet Zielona Góra
|
30
|
23
|
7
|
2522:2259
|
53
|
3
|
Trefl Sopot
|
30
|
20
|
10
|
2483:2288
|
50
|
4
|
Rosa Radom
|
30
|
16
|
14
|
2295:2301
|
46
|
5
|
Anwil Włocławek
|
30
|
16
|
14
|
2247:2260
|
46
|
6
|
Energa Czarni Słupsk
|
30
|
16
|
16
|
2244:2204
|
44
|
7
|
Asseco Gdynia
|
30
|
17
|
13
|
2195:2127
|
47
|
8
|
AZS Koszalin
|
30
|
16
|
14
|
2321:2258
|
46
|
9
|
Śląsk Wrocław
|
30
|
16
|
14
|
2281:2324
|
46
|
10
|
Polpharma Starogard Gdański
|
30
|
9
|
21
|
2189:2479
|
39
|
11
|
Stabill Jezioro Tarnobrzeg
|
30
|
6
|
24
|
2268:2511
|
36
|
12
|
Kotwica Kołobrzeg
|
30
|
4
|
26
|
2132:2517
|
32
|
Tabela wprowadzona: 2014-04-19
Wyniki 30 kolejki
- o miejsca 1-6:
- Stelmet Zielona Góra - TREFL Sopot 93:85 (31:24, 18:14, 25:24, 19:23)
- PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 92:79 (32:19, 15:18, 30:14, 15:28)
- Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 68:55 (18:12, 19:18, 16:17, 15:8)
- o miejsca 7-12:
- Kotwica Kołobrzeg - ASSECO Gdynia 70:77 (12:22, 18:13, 17:10, 16:18, d.7:14)
- WKS Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gdański 78:82 (15:15, 18:22, 22:20, 23:25)
- Stabill Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin 86:89 (23:29, 20:12, 21:21, 16:18, d.6:9)