Trefl Sopot - Anwil Włocławek 76:71 w hicie koszykarzy. Coraz bliżej lidera

Damian Konwent
5 stycznia 2024, godz. 22:35
Opinie (71)

Trybuny Ergo Areny na meczu Trefl - Anwil

Trefl Sopot pokonał Anwil Włocławek 76:71 (22:22, 22:17, 18:15, 14:17) w hicie 16. kolejki Orlen Basket Ligi. Lider doznał dopiero drugiej porażki w tym sezonie. Natomiast żółto-czarni doskonale rozpoczęli rundę rewanżową, dzięki temu zwycięstwu zmniejszyli stratę do swojego rywala i umocnili na pozycji wicelidera. Spotkanie w Ergo Arenie obejrzało 4,5 tys. kibiców.

MB Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 61:93. 13 MB Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 61:93. 13 "trójek" i pięć dwucyfrówek
Arka Gdynia - GTK Gliwice 100:87. Koszykarze czekali na to od listopada, udany debiut Arka Gdynia - GTK Gliwice 100:87. Koszykarze czekali na to od listopada, udany debiut

TREFL: Witliński 15 (8 zb.), Varadi 11 (1x3), Barnes 7 (1x3), Best 6, Van Vliet 3 oraz Scruggs 14 (1x3), Schenk 8 (2x3), Zyskowski 7 (1x3), Musiał 3 (1x3), Tomczak 2

Anwil: Garbacz 16 (4x3), Petrasek 13 (1x3, 10 zb.), Bell 9, Kostrzewski 7, Sanders 6 (1x3) oraz Wadowski 7 (1x3), Joessar 7 (1x3), Young 6 (8 zb.)

Trefl Sopot zapowiadany był jako hit otwierający rundę rewanżową w sezonie zasadniczym Orlen Basket Ligi. Do rywalizacji przystępował bowiem lider i wicelider tabeli. Na trybunach zgromadziło się 4,5 tys. kibiców. Jednak po ostatniej syrenie więcej powodów do zadowolenia mieli miejscowi, gdyż sopocianie wygrali 76:71.

Jarosław Zyskowski: Lubię takie mecze. Przeczytaj zapowiedź meczu Trefl Sopot - Anwil Włocławek Jarosław Zyskowski: Lubię takie mecze. Przeczytaj zapowiedź meczu Trefl Sopot - Anwil Włocławek

Spotkanie od samego początku dobrego tempa. Koszykarze zaczęli od wymiany ciosów, ale to goście jako pierwsi wypracowali sobie punktowy dystans. Jednak bardzo szybko został zneutralizowany, dzięki czemu rywalizację oglądało się jeszcze lepiej. Po 10 minutach był remis 22:22, choć przyjezdni zmarnowali szansę na prowadzenie, dwukrotnie popełniając prosty błędy przy wznawianiu w samej końcówce.

Po rozpoczęciu drugiej kwarty boisko opuścić musiał Victor Sanders. Gwiazdor ekipy z Włocławka miał trzy przewinienia na koncie. Trefl szybko to wykorzystał i zdołał odskoczyć nawet na 9 punktów. Kontrolę utrzymał do samej przerwy.

Po zmianie stron Sanders wrócił na boisko, ale żółto-czarni utrzymywali inicjatywę. Prowadzili różnicą już 10 punktów. Wydawało się, że końcówka partii będzie należała do Anwilu. Po serii 9:0 doskoczyli na 1 "oczko", ale ostatecznie dwie "trójki" Paula Scruggsa, Jakuba Schenka i trafienia Mikołaja Witlińskiego pozwoliły gospodarzom zakończyć kwartę z wynikiem 62:54.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia ma nowego koszykarza. Trefl Sopot bliski transferu Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia ma nowego koszykarza. Trefl Sopot bliski transferu

W decydującej partii możliwe było wszystko. Mimo to Trefl odpierał ataki rywali. Nawet wtedy, gdy ci dobili na 4 punkty na niespełna 3 minuty przed końcem. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Witlińskiego i Benedeka Varadiego, co definitywnie przekreśliło szanse włocławian.

Kluczowe w odniesieniu zwycięstwa z pewnością było wyłączenie Sandersa. Gwiazdor Anwilu zdobył tylko 6 punktów (2/9 z gry). Generlanie skuteczność włocławian wyniosła tylko 36 proc. z gry (22/60) i 32 proc. z dystansu (8/25). Natomiast Trefl rzucał z celnością 46 proc. (27/58) i 33 proc. zza łuku (7/21)

16 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 16 4 12 1319:1459 20

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2024-01-07

Wyniki 16 kolejki

• KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Tauron GTK Gliwice 100:87 (26:16, 22:25, 26:19, 26:27)
  • TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 76:71 (22:22, 22:17, 18:15, 14:17)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Legia Warszawa 71:92 (16:23, 27:24, 17:20, 11:25)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - Polski Cukier Start Lublin 98:94 (25:20, 25:18, 24:24, 24:22)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Dziki Warszawa 68:75 (17:17, 16:28, 18:12, 17:18)
  • PGE Spójnia Stargard - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 77:65 (25:17, 20:17, 12:12, 20:19)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - King Szczecin 74:96 (19:23, 16:21, 16:24, 23:28)
  • Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 72:76 (21:19, 19:16, 15:22, 17:19)