Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 82:81. Schenk z akcją na wagę zwycięstwa

Kacper Czuba
5 maja 2024, godz. 20:05
Opinie (29)

Zobacz, jak wyglądała akcja, która dała Treflowi zwycięstwo:

Trefl Sopot pokonał zespół MKS Dąbrowa Górnicza 82:81 (15:20, 29:23, 21:15, 17:23) w drugim meczu ćwierćfinałowym Orlen Basket Ligi. Tym samym sopocianie prowadzą w serii do trzech zwycięstw już 2:0 i są o krok od wywalczenia awansu do półfinału. Bohaterem został Jakub Schenk, który rzucił 20 punktów i zanotował 9 asyst, ale przede wszystkim oddał kluczowy rzut na zwycięstwo. Mecz numer trzy w Dąbrowie Górniczej odbędzie się w piątek, 10 maja o godz. 17:30.

TREFL: Schenk 20 (2x3, 9 as.), Groselle 13 (9 zb.), Best 8 (9 zb.), Van Vliet 8 (1x3, 6 zb.), Scruggs 5 oraz Musiał 11 (3x3), Witliński 7 (7 zb.), Zyskowski 5 (1x3), Barnes 5 (1x3).

MKS: Persons 23 (1x3, 7 zb.), Wilczek 14 (3x3), Kulikowski 12 (3x3), Carvacho 6 (6 zb.), Williams 4 (8 zb.) oraz Garcia 14, Słupiński 4, Piechowicz 3 (1x3), Cabbil 1, Kucharek 0.

Po piątkowym pewnym zwycięstwie na otwarcie serii ćwierćfinałowej Trefl Sopot chciał postawić drugi krok w stronę awansu do półfinału Orlen Basket Ligi. Sopocianie ponownie przystąpili do rywalizacji z dąbrowianami bez kontuzjowanego Benedeka Varadiego. Natomiast na trybunach w Ergo Arenie na niedzielnym meczu pojawiło się kilku byłych koszykarzy Trefla: Filip Dylewicz, Paweł Leończyk czy Michał Michalak.

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78. Przeczytaj relację live, zobacz galerię zdjęć i wystaw oceny zawodnikom i trenerowi Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78. Przeczytaj relację live, zobacz galerię zdjęć i wystaw oceny zawodnikom i trenerowi

Dąbrowianie rozpoczęli niedzielny mecz znacznie lepiej niż w piątek. Grali szybko, skutecznie i wykorzystywali niecelne rzuty Trefla spod kosza. Po szybkim ataku i wsadzie Nicolasa Carvacho goście prowadzili 12:4. Sopocianie natomiast w pierwszych dziesięciu minutach mieli problemy ze skutecznością rzutów z gry (5/18, 27%) i nie trafili żadnego z siedmiu rzutów za trzy punkty. Jednak za sprawą m.in. dobrej dyspozycji Jakuba Schenka w końcówce kwarty (5 pkt.), Trefl po pierwszej kwarcie przegrywał 15:20.

W drugiej kwarcie goście szybko powrócili do dziesięciopunktowej przewagi po rzucie za trzy punkty Marcina Piechowicza (19:29). Po stronie Trefla chwilę później natomiast trzy trójki z rzędu po wejściu z ławki rezerwowych trafił Jakub Musiał. W kolejnych minutach obie drużyny grały falami i notowały serie punktowe. Aktywny był zwłaszcza Schenk (16 pkt. w pierwszej połowie), a także Musiał, po którego rzucie równo z syreną na koniec pierwszej połowy Trefl po raz pierwszy wyszedł w tym meczu na prowadzenie (44:43).

Natomiast w trzeciej kwarcie rywalizacja była dość wyrównana. Jednak w kolejnych minutach Trefl dzięki mini-serii punktowej 6:0, wypracował sobie osiem punktów przewagi i po rzucie spod kosza Geoffreya Groselle'a prowadził 59:51 na niespełna cztery minuty do końca tej części gry. Goście jednak za sprawą skutecznych akcji Taylera Personsa wciąż utrzymywali się w grze. Mimo wszystko to gospodarze przed ostatnią odsłoną spotkania prowadzili siedmioma punktami po celnym rzucie za trzy punkty Jarosława Zyskowskiego (65:58).

Orlen Basket Liga: Trefl Sopot po raz drugi pokonał w serii ćwierćfinałowej MKS Dąbrowę Górniczą. Kolejne świetne spotkanie zagrał Jakub Schenk, którego rzut na cztery sekundy przed końcem spotkania zapewnił zwycięstwo sopockiej drużyny. Orlen Basket Liga: Trefl Sopot po raz drugi pokonał w serii ćwierćfinałowej MKS Dąbrowę Górniczą. Kolejne świetne spotkanie zagrał Jakub Schenk, którego rzut na cztery sekundy przed końcem spotkania zapewnił zwycięstwo sopockiej drużyny.

Ostatnią kwartę dąbrowianie rozpoczęli od serii 9:0 i trzech celnych rzutów z dystansu z rzędu. Trefl szybko jednak poprawił obronę, zanotował serię 11:0 i po czterech punktach z rzędu Andy'ego van Vlieta prowadził różnicą dziewięciu punktów (76:67). Końcówka spotkania była jednak zacięta. Po akcji skutecznym z rzucie z dystansu Błażeja Kulikowskiego goście przegrywali już tylko różnicą jednego punktu (80:79).

Następnie dąbrowianie po celnej dobitce spod kosza Xeyriusa Williamsa wrócili na prowadzenie na niespełna siedem sekund przed końcem spotkania. W odpowiedzi udaną akcję pod kosz zanotował natomiast Schenk (82:81). Goście mieli okazję, aby zwyciężyć, ale tym razem rzut z półdystansu Williamsa okazał się niecelny.

Trefl wygrał 82:81 i tym samym prowadzi już w serii do trzech zwycięstw 2:0. Okazja na zamknięcie serii w piątek, 10 maja w Dąbrowie Górniczej. Początek spotkania o godz. 17:30. W przypadku potrzeby rozegrania czwartego meczu, odbędzie się on w niedzielę, 12 maja w Dąbrowie Górniczej.