Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard. Dominik Olejniczak: Niedosyt po Stelmecie

Rafał Sumowski
4 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Dominik Olejniczak (nr 13) w pierwszym meczu dla Trefla zdobył 10 pkt i 8 zbiórek. Choć sopocianie postawili się mistrzowi Polski, zostali z niedosytem. Środkowy liczy na to, że w sobotę zespół sięgnie po zwyciestwo. Dominik Olejniczak (nr 13) w pierwszym meczu dla Trefla zdobył 10 pkt i 8 zbiórek. Choć sopocianie postawili się mistrzowi Polski, zostali z niedosytem. Środkowy liczy na to, że w sobotę zespół sięgnie po zwyciestwo.

- Zwycięstwa są najważniejsze, a ja mam duży niedosyt po tym spotkaniu - mówi Dominik Olejniczak po nieznacznej porażce Trefla Sopot ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Środkowy w debiucie dla żółto-czarnych otarł się o double-double, ale indywidualne statystyki chętnie poświęci na rzecz wygranej. - Musimy być drużyną, która narzuca warunki, a nie której są one narzucane. Pokazaliśmy, że potrafimy, ale musimy tak pracować przez pełne 40 minut - twierdzi 24-latek. W sobotę o godz. 17:35 koszykarze podejmą w Ergo Arenie PGE Spójnię Stargard.

PGE Spójnia Stargard

99% 231 typowań TREFL Sopot
1% 3 typowania PGE Spójnia Stargard

Rafał Sumowski: Prowadziliście ze Stelmetem prawie całą pierwszą połowę, by ostatecznie przegrać z mistrzem Polski różnicą 5 pkt. Pan może być chyba jednak zadowolony ze swojej postawy podczas debiutu w Energa Basket Lidze?

Dominik Olejniczak: Wolałbym żebyśmy wygrali mecz nawet kosztem tego, abym indywidualnie wypadł słabiej. Zwycięstwa są najważniejsze, a ja mam duży niedosyt po tym spotkaniu.

W czym upatruje pan przyczyn porażki?

Być może dobra gra do przerwy nieco nas rozluźniła? Stelmet przycisnął nas defensywą w drugiej połowie i nie potrafiliśmy na to odpowiedzieć w ogniu spotkania. Oczywiście możemy szukać pozytywów, że przegraliśmy z mistrzem Polski niską różnicą punktów, ale nas interesowało tylko zwycięstwo.

Trefl Sopot - Stelmet Zielona Góra 71:76. Relacja, foto, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Ostatnie lata spędził pan w Stanach Zjednoczonych. Udzieliła się panu amerykańska mentalność w stylu "cały czas myślimy pozytywnie, pracujemy, wszystko będzie dobrze"?

Chyba tak. Myślę, że koledzy z Trefla powiedzieliby o mnie, że jestem taką pozytywnie myślącą osobą. Być może to efekt czasu spędzonego w USA. Szczerze mówiąc nie pamiętam już dokładnie jaki wcześniej miałem "mental", było różnie. Potrafię koncentrować się na celach i myśleć optymistycznie a to coś, co w sporcie bardzo pomaga.

Ten pierwszy kontakt z Energa Basket Ligą czymś pana zaskoczył?

Nie było żadnych zaskoczeń. Na pewno liga jest bardziej fizyczna niż ta, w której grałem w Stanach. Sędziowie pozwalają na więcej.

Odczuł pan w jakiś sposób wytyczne związane z pandemią?

Nie, wiadomo że są różne procedury, ale nie wpłynęło to na moje odczucia jeśli chodzi o organizację spotkania. Nie było niczego, co by mi przeszkadzało.

Dominik Olejniczak po transferze do Trefla: Namieszamy w Energa Basket Lidze

W jakiej sferze wasz zespół czeka najwięcej pracy?

Musimy być drużyną, która narzuca warunki, a nie której są one narzucane. Przeciwko Stelmetowi robiliśmy to bardzo dobrze w pierwszej połowie. Pokazaliśmy, że potrafimy, ale musimy tak pracować przez pełne 40 minut.

W sobotę zagracie z PGE Spójnią Stargard, która w pierwszej kolejce ograła Start Lublin 70:65. Czego spodziewa się pan po tym rywalu?

Mają jednego centra i grają trochę taki "small ball". Musimy być na to przygotowani i zatrzymać ich bieganie do szybkiego ataku. Tyle mogę powiedzieć, bo to żadna tajemnica. Niech pozostanie nią reszta naszego planu. Bardzo chcemy wygrać przed naszą publicznością i liczę, że dopniemy swego.

Jakie cele stawia pan przed sobą i zespołem na ten sezon?

Nie będę rzucał miejscami czy przewidywanymi zdobyczami. Powiem tyle, że oczekuję jak najlepszego wyniku. Wiemy jaką mamy wartość i postaramy się pokazać ją w każdym meczu. Chcę grać jak najwięcej, bo robię to, co kocham i nie czułbym się dobrze siedząc głównie na ławce. W drużynie mamy świetną chemię, są starsi i młodsi gracze, wszyscy się lubią. Mentalnie od razu odnalazłem się w tym zespole. Czujemy się ze sobą świetnie. Sopot to przyjemne miejsce do grania w koszykówkę. Nic tylko grać i wygrywać.

Dominik Olejniczak - więcej o karierze zawodnika

Opinie (5) 5 zablokowanych

• Oby wygrali

W pierwszej kolejce PLK, wszyscy gospodarze wygrali poza Treflem :(

• 3 0

• (1)

Przyczyną porażki była fatalna gra w drugiej połowie wszystkich zawodników. Zawiedli obcokrajowcy.

• 3 0

• Pierwsza połowa była dobra. W drugiej jakby zabrakło kondycji i koncentracji. Jak na razie Łukasz jest zbyt jednostronny, tylko lewa ręka. Jest łatwiej bronić przeciwko takiemu zawodnikowi. Powinien pracować nad prawą ręką. Dobrze zagrał Michał Kolenda. Zawodnicy z zagranicy nie dali właściwego wsparcia.

• 3 0

• Niedosyt bo nie wiedzieli co grać

kiedy Stelmet usiadł na nich po przerwie. Co dla interesujących się PLK zaskoczeniem nie mogło być, a jednak Tabakowi udało się zaskoczyć Stefana