Trefl Sopot - King Szczecin 88:84. Koszykarze urwali się ze stryczka w finale

Kacper Czuba
10 czerwca 2024, godz. 22:15
Opinie (41)

Trefl Sopot wciąż jest w grze o złoty medal. Najlepszym graczem żółto-czarnych był Jakub Schenk, który w poniedziałkowy wieczór zdobył 21 punktów. Trefl Sopot wciąż jest w grze o złoty medal. Najlepszym graczem żółto-czarnych był Jakub Schenk, który w poniedziałkowy wieczór zdobył 21 punktów.

Trefl Sopot pokonał King Szczecin 88:84 (24:23, 21:18, 22:18, 21:25) w piątym meczu finałowym koszykarskiej Orlen Basket Ligi. Tym samym żółto-czarni w serii do czterech zwycięstw w walce o złoty medal przegrywają już tylko 2-3. Sopocian do zwycięstwa poprowadził duet: Jakub Schenk i Geoffrey Groselle, którzy zdobyli w tym starciu odpowiednio 21 i 20 punktów. Natomiast pięciokrotnie z dystansu trafił Paul Scruggs. Gospodarze w czwartej kwarcie byli bliscy roztrwonienia swojej 14-punktowej przewagi, ale na ich szczęście nie mylili się w końcówce rywalizacji z linii rzutów wolnych. Teraz seria finałowa powraca na starcie numer sześć do Szczecina, które odbędzie się w czwartek, 13 czerwca o godz. 20.

Groselle 20 (8 zb.), Scruggs 18 (5x3), Zyskowski 11, Best 9, Varadi 5 (1x3) oraz Schenk 21 (2x3, 6 strat), Van Vliet 3, Barnes 1, Witliński 0.
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Zamojski, Proc, Kuzia
Widzów: 4207
Mazurczak 19, Woodson 10 (2x3), Cuthbertson 10 (1x3), Udeze 6, Borowski 0 oraz Żołnierewicz 23 (1x3), Kyser 9, Nowakowski 5, Żmudzki 2, Meier 0, Mobley 0.

Ponad 4 tysiące kibiców na piątym meczu finałowym w Ergo Arenie:

Trefl wygrywa i przedłuża serię finałową. Zobacz reakcję kibiców po drugim finałowym zwycięstwie:

Obecnie w serii finałowej mistrzowie Polski ze Szczecina prowadzą 3:1 i w przypadku dzisiejszej wygranej w Ergo Arenie postawią kropkę nad "i" w kwestii obrony mistrzowskiego tytułu.
W zeszłym tygodniu w Szczecinie odbyły się mecze 3 i 4 serii finałowej. Trzecie starcie wygrali mistrzowie Polski 75:59. Sopocianie w tym spotkaniu mieli spore problemy w ataku, rzucając w pierwszej połowie rywalizacji jedynie 22 punkty.

King Szczecin - Trefl Sopot 75:59. Najgorszy atak koszykarzy w tym sezonie. Oceń zawodników oraz trenera

Z kolei w piątkowym meczu numer cztery gospodarze zwyciężyli 81:76. Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, którą King wygrał 26:15 i jest już dzięki temu o krok od obrony tytułu.

King Szczecin - Trefl Sopot 81:76. Zła trzecia kwarta. W finale już 1-3. Przeczytaj relację i wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Sytuacja Trefla Sopot w finale Orlen Basket Ligi jest bardzo trudna. W XXI wieku żadna z dwunastu drużyn, przegrywająca w serii o złoty medal 1:3, nie zdołała wygrać trzech spotkań z rzędu i sięgnąć po mistrzostwo Polski.

Trefl Sopot o pozostanie w finale. Zabranie tytułu Kingowi Szczecin niemożliwe?

Jedyną drużyną przegrywającą 1:3 w finale, która doprowadziła do siódmego meczu był... Trefl Sopot. W sezonie 2011/2012 podopieczni Karlisa Muiznieksa przegrali jednak rywalizację o złoty medal z Asseco Prokomem Gdynia.
Niespełna dwadzieścia minut do rozpoczęcia spotkania. Na hali pojawiła się już dość liczna grupa kibiców ze Szczecina, którzy liczą na zamknięcie serii finałowej w poniedziałkowy wieczór i obronę mistrzowskiego tytułu przez podopiecznych trenera Arkadiusza Miłoszewskiego.
W Ergo Arenie można spotkać postacie w przeszłości związane z Treflem, w tym m.in. Marcina Stefańskiego czy Łuksza Koszarka.
Trefl zagra dzisiaj w żółtych, a koszykarze Kinga w niebieskich strojach.
Oba zespoły przystępują do dzisiejszego meczu w pełnych składach, w kadrze żadnego z zespołów nie ma osłabień w porównaniu z piątkowym spotkaniem.
Za parę chwil czekają nas prezentacje obu zespołów
Pierwsza "5" Trefla Sopot: Scruggs (TREFL Sopot), Varadi (TREFL Sopot), Best (TREFL Sopot), Zyskowski (TREFL Sopot), Groselle

Jedna zmiana w porównaniu z czwartym meczem: Varadi (TREFL Sopot) w miejsce Van Vlieta (TREFL Sopot)
Czas na hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego
Pierwsza "5" Kinga Szczecin: Mazurczak (King Szczecin), Woodson (King Szczecin), Cuthbertson, Borowski (King Szczecin), Udeze
(King Szczecin)

Piąty finałowy mecz Orlen Basket Ligi, trener Miłoszewski ponownie wystawia dokładnie taką samą pierwszą piątkę
1'
POCZĄTEK PIERWSZEJ KWARTY.
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
1'
Pierwsza strata Kinga w tym meczu
1'
Woodson (King Szczecin) nie trafia z dystansu
2'
Cuthbertson fauluje przy rzucie spod kosza Zyskowskiego (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla kapitana Trefla
wolne (trafione oba)
2'
[4:0] Zyskowski (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
2'
[4:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
2'
Groselle nie trafia półhakiem spod kosza
2'
Borowski (King Szczecin) nie trafia spod kosza
za 2 punkty
3'
[6:3] Kolejne 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
3'
Strata Kinga, ale następnie niedokładnie do Besta (TREFL Sopot) podał Varadi (TREFL Sopot)
3'
Mazurczak (King Szczecin) nieskuteczny spod kosza w ostatniej sekundzie akcji
4'
Penetracja pod kosz Besta (TREFL Sopot), który wymusił przewinienie przy rzucie Borowskiego (King Szczecin)
4'
Pierwsza zmiana w tym meczu - Meier (King Szczecin) w miejsce Borowskiego (King Szczecin)
4'
Faul techniczny dla Cuthbertsona za dyskusje z sędziami. Amerykanin ma na koncie dwa przewinienia i zmienia go Żołnierewicz (King Szczecin)
za 1 punkt
4'
[7:3] Rzut wolny za faul techniczny trafia Best (TREFL Sopot).
4'
[9:3] Best (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
4'
Przechwyt Scruggsa (TREFL Sopot), ale następnie dobrze w defensywie się zachował Mazurczak (King Szczecin)
4'
Faul w ataku Udeze (King Szczecin), piąte przewinienie Kinga w tej kwarcie, na boisku pojawia się Kyser (King Szczecin)
za 3 punkty
4'
[12:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
czas
4'
Przerwa na żądanie (King Szczecin). Mocne wejście żółto-czarnych w ten mecz i jest szybka reakcja trenera Miłoszewskiego
za 2 punkty
5'
[12:5] 2 punkty zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin).
5'
Faul w ataku pod koszem Besta (TREFL Sopot), pierwszy faul Trefla w tym meczu
5'
Żołnierewicz (King Szczecin) zablokowany przez Groselle'a
za 2 punkty
5'
[14:5] 2 punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot).
5'
Groselle fauluje Mazurczaka (King Szczecin)
5'
Kyser (King Szczecin) nieskutecznie z półdystansu
6'
Zyskowski (TREFL Sopot) nieskutecznie za trzy punkty
za 2 punkty
6'
[14:7] 2 punkty zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin).
6'
Piłka wykręciła się z kosza po rzucie z dystansu Zyskowskiego (TREFL Sopot), ale Trefl będzie kontynuował grę w ataku
7'
Varadi (TREFL Sopot) wypadł z piłką poza linię boczną
7'
Groselle fauluje przy rzucie Woodsona (King Szczecin), drugi faul centra Trefla.

W zespole Trefla na boisku pojawiają się Witliński (TREFL Sopot) i Schenk (TREFL Sopot)
7'
[14:9] Woodson (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Best (TREFL Sopot) nieskutecznie za trzy punkty
za 3 punkty
7'
[14:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin).
8'
Strata Schenka (TREFL Sopot) w ataku
za 3 punkty
8'
[14:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Woodson (King Szczecin).
czas
8'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Seria punktowa 10:0 dla Kinga zmusiła szkoleniowca sopocian do wzięcia time-outu.
8'
"Hej Wilki Kosz!" - niesie się z głośno dopingującego sektora kibiców ze Szczecina
8'
Kolejne zmiany, a na boisku pojawiają się m.in. Mobley (King Szczecin) czy Van Vliet (TREFL Sopot)
za 3 punkty
8'
[17:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
8'
Mobley (King Szczecin) nieskutecznie z dystansu
9'
Schenk (TREFL Sopot) nieskutecznie spod kosza, a na boisku pojawia się Barnes (TREFL Sopot)
za 2 punkty
9'
[17:17] 2 punkty zdobywa Woodson (King Szczecin).
9'
Mobley (King Szczecin) fauluje przy zasłonie Witlińskiego (TREFL Sopot), rzuty wolne dla centra Trefla
9'
Witliński (TREFL Sopot) nie trafia obu rzutów wolnych
za 2 punkty
9'
[19:17] 2 punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
za 2 punkty
10'
[19:19] 2 punkty zdobywa Kyser (King Szczecin).
10'
Drugie przewinienie Mobleya (King Szczecin), który faulował przy akcji spod kosza Schenka (TREFL Sopot)
10'
[21:19] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Piąty faul Trefla w tej kwarcie, Schenk (TREFL Sopot) faulował Mazurczaka (King Szczecin), rzuty wolne dla kapitana Kinga
10'
[21:21] Mazurczak (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne. Pierwsze punkty kapitana gości w tym meczu
10'
Strata Scruggsa (TREFL Sopot), który następnie fauluje Żołnierewicza (King Szczecin)
10'
[21:23] Żołnierewicz (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
10'
[24:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot). 9 punktów na koncie Amerykanina
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. TREFL - KING 24:23.
10'
Ofensywna pierwsza kwarta spotkania, w której żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej zbudować sobie kilkupunktowej przewagi. Skuteczni od początku meczu są przede wszystkim Scruggs (TREFL Sopot) i Żołnierewicz (King Szczecin) - obaj mają już na swoim koncie po 9 punktów.
11'
POCZĄTEK DRUGIEJ KWARTY.
11'
Van Vliet (TREFL Sopot) blokuje rzut z półdystansu Meiera (King Szczecin)
11'
Witliński (TREFL Sopot) nie trafia spod kosza
11'
Nowakowski (King Szczecin) nieskutecznie z dystansu, w odpowiedzi błąd kroków Schenka (TREFL Sopot)
za 2 punkty
11'
[24:25] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kyser po podaniu za plecami Mazurczaka (King Szczecin).
za 3 punkty
12'
[27:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot). Czwarta trójka gracza Trefla
za 2 punkty
12'
[27:27] 2 punkty zdobywa Kyser (King Szczecin).
12'
Scruggs (TREFL Sopot) niecelnie z półdystansu
12'
Kyser (King Szczecin) nie trafia z półdystansu
13'
Kyser (King Szczecin) fauluje w akcji pod koszem Van Vlieta (TREFL Sopot)
13'
Schenk (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu
13'
Mazurczak (King Szczecin) nie trafia z dystansu w ostatniej sekundzie akcji, nieskuteczny również Barnes (TREFL Sopot), ale grę będzie kontynuował Trefl
za 2 punkty
13'
[29:27] 2 punkty zdobywa Schenk, który do tego wymusza trzecie przewinienie w tym meczu Udeze
za 1 punkt
13'
[30:27] Rzut wolny trafia Schenk (TREFL Sopot).
za 2 punkty
14'
[30:29] 2 punkty spod kosza zdobywa Żmudzki (King Szczecin).
za 2 punkty
14'
[32:29] 2 punkty w akcji podkoszowej zdobywa Groselle (TREFL Sopot), który wymusza do tego przewinienie Borowskiego.
za 1 punkt
14'
[33:29] Rzut wolny trafia Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
14'
[33:31] 2 punkty zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
za 2 punkty
15'
[35:31] 2 punkty po zespołowej akcji spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
czas
15'
Przerwa na żądanie (King Szczecin).
15'
Niecelnie z dystansu Borowski (King Szczecin), a następnie w walce o zbiórkę Best (TREFL Sopot) fauluje Polaka
za 2 punkty
16'
[35:33] 2 punkty zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
za 2 punkty
16'
[37:33] 2 punkty z półdystansu zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
16'
Best (TREFL Sopot) fauluje Cuthbertsona, Kanadyjczyk ma na swoim koncie już trzy przewinienia w tym meczu
za 2 punkty
16'
[37:35] 2 punkty w ostatniej sekundzie akcji rzutem od tablicy zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
17'
Żmudzki (King Szczecin) fauluje w akcji rzutowej Zyskowskiego (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla kapitana Trefla
17'
Sędziowie teraz sprawdzają na monitorze czy rzut Mazurczaka (King Szczecin) był za dwa czy trzy punkty
17'
Decyzja bez zmian - rzut Mazurczaka (King Szczecin) był za dwa punkty
wolne (tylko 1 trafiony)
17'
[38:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Zyskowski (TREFL Sopot).
za 2 punkty
17'
[38:37] 2 punkty zdobywa Mazurczak (King Szczecin). 10 punktów na jego koncie
za 2 punkty
17'
[40:37] 2 punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot).
18'
Woodson (King Szczecin) nieskutecznie za trzy punkty
za 2 punkty
18'
[42:37] 2 punkty ponownie zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot).
18'
Mazurczak (King Szczecin) faulowany przy rzucie przez Scruggsa (TREFL Sopot)
18'
[42:38] Tylko jeden rzut wolny trafia Mazurczak (King Szczecin).
za 3 punkty
18'
[45:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
19'
Żołnierewicz (King Szczecin) faulowany przy rzucie za trzy punkty przez Barnesa (TREFL Sopot)
19'
[45:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (King Szczecin).
19'
Kyser (King Szczecin) blokuje rzut spod kosza Varadiego (TREFL Sopot), 6 sekund do końca akcji Trefla
19'
Varadi (TREFL Sopot) tym razem nieskutecznie z dystansu
20'
Błąd kroków Meiera (King Szczecin)
czas
20'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). 54,2 sekundy do końca pierwszej połowy rywalizacji w Ergo Arenie
20'
Van Vliet (TREFL Sopot) nieskutecznie za trzy punkty
20'
Tym razem Van Vliet (TREFL Sopot) faulował przy rzucie spod kosza Żołnierewicza (King Szczecin)
20'
[45:41] Żołnierewicz (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
20'
Nieskuteczna akcja Kinga na koniec pierwszej połowy, po syrenie doszło do małej przepychanki pomiędzy Van Vlietem (TREFL Sopot) a Kyserem (King Szczecin)
20'
Van Vliet (TREFL Sopot) i Kyser (King Szczecin) ukarani przewinieniami technicznymi na koniec pierwszej połowy
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. TREFL - KING 45:41.
20'
Mecz pełen walki i emocji w Ergo Arenie. Drugą kwartę trzema punktami wygrali sopocianie, którzy mają na swoim koncie pięć celnych rzutów z dystansu i 10/13 z linii rzutów wolnych. Najlepszym strzelcem spotkania jak na razie jest Scruggs (TREFL Sopot) (12), który czterokrotnie trafił z dystansu. Po stronie Kinga najskuteczniejszy jest Żołnierewicz (12), a zaraz za nim jest Mazurczak (King Szczecin), autor 11 punktów, który w drugiej kwarcie zdobył kilka punktów po szalonych rzutach w ostatniej sekundzie akcji.
21'
POCZĄTEK TRZECIEJ KWARTY.

Trefl: Varadi (TREFL Sopot), Scruggs (TREFL Sopot), Best (TREFL Sopot), Zyskowski (TREFL Sopot), Groselle
King: Mazurczak (King Szczecin), Woodson (King Szczecin), Cuthbertson, Meier (King Szczecin), Kyser (King Szczecin)
21'
Meier (King Szczecin) fauluje pod koszem Besta (TREFL Sopot)
21'
Varadi (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu
za 3 punkty
21'
za 2 punkty
21'
[47:44] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
21'
Groselle fauluje przy rzucie Cuthbertsona, trzecie przewinienie centra Trefla w tym meczu
22'
[47:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Cuthbertson (King Szczecin).
22'
Strata Trefla, a następnie trzeci faul Scruggsa (TREFL Sopot) w tym meczu
22'
Woodson (King Szczecin) nieskutecznie z półdystansu
za 2 punkty
22'
[49:45] 2 punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
23'
Mazurczak (King Szczecin) nieskutecznie spod kosza
23'
Groselle faulowany przy rzucie przez Kysera (King Szczecin), trzeci faul centra Kinga w tym meczu
23'
[50:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[50:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kyser (King Szczecin).
za 2 punkty
24'
[52:47] 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
24'
Cuthbertson nie trafia za trzy punkty
za 2 punkty
24'
[54:47] 2 punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
czas
24'
25'
King blisko straty, 0,7 sekundy do końca akcji
25'
Cuthbertson nie dorzuca do obręczy z dystansu, błąd 24 sekund Kinga
25'
Zyskowski (TREFL Sopot) faulowany przy rzucie przez Meiera (King Szczecin), dla którego jest to trzecie przewinienie w tym meczu
25'
[56:47] Zyskowski (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
25'
[56:49] 2 punkty wsadem zdobywa Udeze (King Szczecin).
25'
Groselle nie trafia spod kosza, następnie przy rzucie Schenk (TREFL Sopot) fauluje Udeze (King Szczecin)
26'
Sędziowie sprawdzą akcję z udziałem Schenka (TREFL Sopot) i Udeze (King Szczecin) na monitorze i podejmą decyzję o randze przewinienia gracza Trefla
26'
Decyzja o przewinieniu zwykłym dla Schenka (TREFL Sopot) podtrzymana przez sędziów
26'
[56:50] Tylko jeden rzut wolny trafia Udeze (King Szczecin).
za 2 punkty
26'
[58:50] 2 punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
26'
Udeze (King Szczecin) nie trafia spod kosza, ale grę w ataku kontynuuje King
za 2 punkty
26'
[58:52] 2 punkty zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
27'
Błąd 3 sekund Witlińskiego (TREFL Sopot)
27'
Witliński (TREFL Sopot) fauluje przy rzucie spod kosza Udeze (King Szczecin)
27'
[58:53] Tylko jeden rzut wolny trafia Udeze (King Szczecin).
za 2 punkty
27'
[60:53] 2 punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
28'
Nowakowski (King Szczecin) nieskutecznie za trzy punkty
28'
Groselle nie trafia z półdystansu, następnie faul przy zbiórce popełnia Barnes (TREFL Sopot)
28'
Borowski (King Szczecin) nie trafia obu rzutów wolnych, ale King notuje zbiórkę w ataku
za 2 punkty
28'
[60:55] 2 punkty zdobywa Udeze (King Szczecin).
29'
Groselle nie trafia z półdystansu
29'
Sporo walki pod koszem i zbiórek Kinga, ale piłka dla Trefla
czas
29'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
29'
Best (TREFL Sopot) nieskutecznie z półdystansu, ale grę w ataku będzie kontynuował Trefl
za 3 punkty
30'
[63:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
za 2 punkty
30'
[63:57] 2 punkty spod kosza zdobywa Nowakowski (King Szczecin).
30'
Mazurczak (King Szczecin) fauluje Schenka (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla gracza Trefla
30'
[65:57] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Żołnierewicz (King Szczecin) nie trafia z dystansu
za 2 punkty
30'
[67:57] 2 punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
30'
Przewinienie Zyskowskiego (TREFL Sopot) przy rzucie Mazurczaka (King Szczecin) na koniec kwarty, ale sędziowie będą tą akcję sprawdzać jeszcze na monitorze
30'
Do końca kwarty po rzutach wolnych będzie rozegrana jeszcze jedna sekunda
30'
[67:59] Mazurczak (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. TREFL - KING 67:59.
30'
Trzecią kwartę ponownie wygrali sopocianie (22:18), którzy walczą o to, aby przedłużyć serię finałową. Najwięcej punktów po stronie Trefla mają Scruggs (TREFL Sopot) i Groselle (po 14), a w Kingu 15 "oczek" na koncie ma Mazurczak (King Szczecin).
31'
POCZĄTEK CZWARTEJ KWARTY.
31'
Mazurczak (King Szczecin) niecelnie za trzy punkty
za 2 punkty
31'
[69:59] 2 punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
31'
Woodson (King Szczecin) nie trafia spod kosza
za 2 punkty
31'
[71:59] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
32'
Barnes (TREFL Sopot) fauluje Cuthbertsona
32'
Niecelnie z dystansu goście
32'
Błąd kroków Schenka (TREFL Sopot)
za 2 punkty
33'
[71:61] 2 punkty zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
33'
Kibice wyrażają niezadowolenie z powodu decyzji sędziego o braku gwizdka przy akcji podkoszowej Groselle'a z Mazurczakiem (King Szczecin)
33'
Sytuacja będzie sprawdzana na monitorze
33'
Decyzja sędziów bez zmian, piłka dla Trefla
33'
33'
Czwarte przewinienie w tym meczu Besta (TREFL Sopot), którego zmienia Varadi (TREFL Sopot)
33'
Woodson (King Szczecin) gubi piłkę w ataku
za 2 punkty
34'
[73:61] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
34'
Schenk (TREFL Sopot) wymusza stratę Cuthbertsona, o sprawdzenie tej akcji poprosił trener Kinga
34'
"Trefl Sopot!" - skanduje sektor kibiców gospodarzy
34'
Decyzja zmieniona, piłka dla Kinga
34'
Cuthbertson fauluje w ataku Schenka (TREFL Sopot), trzeci faul Amerykanina w tym meczu
34'
Groselle wypadł z piłką poza linią końcową
35'
Scruggs (TREFL Sopot) blokuje Meiera (King Szczecin) przy rzucie za trzy punkty
35'
Meier (King Szczecin) fauluje w walce podkoszowej Groselle'a, jest to jego czwarty faul w tym meczu
za 2 punkty
35'
[75:61] 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot), który ma na swoim koncie 20 punktów w tym meczu.
czas
35'
Przerwa na żądanie (King Szczecin). Do końca spotkania pozostało niespełna 5,5 minuty.
35'
Schenk (TREFL Sopot) fauluje bez rzutu pod koszem Udeze (King Szczecin)
35'
Żołnierewicz (King Szczecin) faulowany przy rzucie spod kosza przez Scruggsa (TREFL Sopot), dla którego jest to czwarte przewinienie w tym meczu
35'
[75:63] Żołnierewicz (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
Mazurczak (King Szczecin) fauluje przy próbie dobitki spod kosza Barnesa (TREFL Sopot)
36'
[76:63] Tylko jeden rzut wolny trafia Barnes (TREFL Sopot).
za 2 punkty
36'
[76:65] 2 punkty zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin), który jest faulowany przy tym rzucie przez Barnesa
za 1 punkt
36'
[76:66] Rzut wolny trafia Żołnierewicz (King Szczecin).
36'
Groselle nie trafia spod kosza
za 2 punkty
36'
[76:68] 2 punkty spod kosza zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
czas
36'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Szybka reakcja trenera Tabaka na mini serię punktową gości
36'
Kibice ostatnie nieco ponad cztery minuty rywalizacji będą oglądać na stojąco
za 3 punkty
37'
[79:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
37'
Faul w ataku przy ruchomej zasłonie popełnia Nowakowski (King Szczecin)
za 3 punkty
37'
[82:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
37'
Mazurczak (King Szczecin) nie trafia spod kosza
37'
Faul Mazurczaka (King Szczecin) na Scruggsie (TREFL Sopot), King powyżej limitu przewinień w tej kwarcie
37'
[83:68] Tylko jeden rzut wolny trafia Scruggs (TREFL Sopot).
38'
Udana akcja w obronie Trefla
38'
schodzi za faule
38'
Best (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Dwa rzuty wolne dla Żołnierewicza
38'
[83:70] Żołnierewicz (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Czwarty faul Cuthbertsona w tym meczu, który faulował Schenka (TREFL Sopot)
38'
[84:70] Tylko jeden rzut wolny trafia Schenk (TREFL Sopot).
38'
Nowakowski (King Szczecin) nie trafia spod kosza
38'
Zyskowski (TREFL Sopot) niecelnie za trzy punkty
za 2 punkty
39'
[84:72] 2 punkty zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin).
za 3 punkty
39'
[84:75] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Nowakowski (King Szczecin).
czas
39'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Szybka reakcja trenera Trefla na mini serię punktową Kinga
39'
Trefl gubi piłkę w ataku
za 2 punkty
39'
[84:77] 2 punkty zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin).
40'
Scruggs (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu, nieskutecznie również Cuthbertson
40'
Sędziowie sprawdzają na monitorze komu należy się piłka po ostatniej akcji, 53,3 sekundy do końca czwartej kwarty
40'
Obecnie goście notują serię punktową 7:0
40'
Piłka dla Kinga
za 2 punkty
40'
[84:79] 2 punkty zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
40'
Scruggs (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Dzisiaj zapisał na swoim koncie 18 punktów
za 1 punkt
40'
[84:80] Rzut wolny trafia Cuthbertson (King Szczecin).
40'
Woodson (King Szczecin) fauluje Schenka (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla gracza Trefla, 43,9 sekundy do końca czwartej kwarty
40'
[86:80] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[86:82] 2 punkty zdobywa Cuthbertson (King Szczecin), który na dodatek wymusza czwarte przewinienie Groselle'a w tym meczu
za 1 punkt
40'
[86:83] Rzut wolny trafia Cuthbertson (King Szczecin).
40'
Błąd 24 sekund Trefla
czas
40'
Przerwa na żądanie (King Szczecin). 12,7 sekundy do końca czwartej kwarty
40'
Groselle (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Center Trefla faulował Kysera, a w całym meczu zdobył dzisiaj 20 punktów
40'
11,4 sekundy do końca czwartej kwarty
40'
[86:84] Tylko jeden rzut wolny trafia Kyser (King Szczecin).
40'
Meier (King Szczecin) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Amerykanin popełnił przewinienie niesportowe na Van Vliecie, 10,2 sekundy do końca meczu
40'
[87:84] Tylko jeden rzut wolny trafia Van Vliet (TREFL Sopot).
40'
Żołnierewicz (King Szczecin) fauluje Schenka (TREFL Sopot), 4,7 sekundy do końca spotkania
40'
[88:84] Schenk (TREFL Sopot) trafia jeden rzut wolny.
40'
Trener Tabak poprosił o challenge
40'
Piłka dla Trefla, 2,8 sekundy do końca meczu
40'
KONIEC MECZU. TREFL SOPOT - KING SZCZECIN 88:84.
40'
Sopocianie tym samym w serii finałowej przegrywają już tylko 2:3. Mecz numer sześć w Szczecinie w czwartek, 13 czerwca o godz. 20.