GTK Gliwice - Trefl Sopot 95:82. Koszykarze przespali drugą kwartę

mip.
6 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Karol Gruszecki zdobył dla Trefa w Gliwicach 19 punktów, ale żółto-czarni po raz drugi w sezonie musieli uznać wyższość GTK. Karol Gruszecki zdobył dla Trefa w Gliwicach 19 punktów, ale żółto-czarni po raz drugi w sezonie musieli uznać wyższość GTK.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z GTK Gliwice 82:95 (23:29, 14:24, 23:20, 22:22). Podopieczni Marcina Stefańskiego przespali drugą kwartę spotkania, w której zdobyli zaledwie 14 punktów i dali odskoczyć rywalom na 16 "oczek". W czwartej kwarcie udało im się jeszcze zbliżyć do gospodarzy, ale ci zachowali zimną krew i pewnie dotrzymali zwycięstwo do końca.

GTK: Persons 24 pkt (4x3 pkt, 6 as.), Varnado 11 (1x3, 6x3), Delas 6, Szymański 5 (1x3), Gołębiowski 5 oraz Bogues 24 (3x3), Henderson 9 (1x3), Szewczyk 9 (1x3, 5 as.), Wiśniewski 2, Diduszko 0

TREFL: Gruszecki 19 (5x3), Omot 15 (8 zb.), M. Kolenda 11 (1x3), Olejniczak 11 (6 zb.), Paliukenas 3 (5 as.) oraz Moten 12 (2x3), Leończyk 5, Ł. Kolenda 4 (1x3, 7 as.), Haws 2, Kowalenko 0, Ziółkowski 0

Sopocianie pojechali do Gliwic podbudowani zwycięstwem ze Śląskiem Wrocław, ale i z chęcią rewanżu za bolesną porażkę z października, gdy to przegrali u siebie z GTK 80:110, co było ich najwyższą porażką w lidze.

- Jedziemy do Gliwic bez specjalnej napinki. Ta porażka z października to historia, ten mecz przepadł już w naszej pamięci. Myślimy o tym, co jest teraz, chcemy wygrać najbliższe spotkanie. Tak jest przez cały sezon i jak widać, przynosi efekty. Zwycięstwo nad Śląskiem na pewno nas mocno zbudowało. To był dla nas duży krok w kierunku play-off - mówił przed spotkaniem Łukasz Kolenda.
Lepiej spotkanie rozpoczęli jednak miejscowi, którzy zanotowali run 7:0. Dzięki temu złapali pewność siebie i skutecznie kończyli kolejne akcje. Na popisy gospodarzy odpowiedział Nuni Omot. Żółto-czarni dwukrotnie zdołali zmniejszyć stratę do 3 punktów, ale rozpędzeni gliwiczanie szybko zareagowali i do przerwy mieli 6 punktów zaliczki (29:23).

Łukasz Kolenda w reprezentacji, Darious Moten w konkursie wsadów

Drugą kwartę rażąco nieskutecznie rozpoczęli sopocianie, którzy przez 2,5 minuty nie mogli oddać celnego rzutu, jednocześnie pozwalając rywalom na powiększenie przewagi do 12 "oczek". Trener Marcin Stefański wziął czas, by obudzić swoich podopiecznych. Tuż po nim trafił Omot, ale później znów Trefl był bezradny w ataku. Po stronie gospodarzy szalał za to Tayler Persons, a przewaga GTK urosła do 18 punktów (47:29).

Wykorzystane rzuty osobiste przez Daniela Gołębiowskiego dały gospodarzom 20 punktów przewagi. Błyskawicznie jednak zza łuku trafili Łukasz Kolenda oraz Karol Gruszecki, ale za sprawą Mario Delasa wynik jaki widniał na tablicy do przerwy został ustalony na 53:37.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 82:85. Relacja, oceny

W trzeciej kwarcie oba zespoły poszły na wymianę ciosów, z której lepiej wyszli koszykarze Trefla, zmniejszając w 25. minucie stratę do 10 punktów (63:53). Gospodarze jednak szybko zareagowali i nie pozwolili na sopocianom na dalsze odrabianie punktów i przed ostatnią partią mieli 13 "oczek" zaliczki.

Sopocianie jednak nie poddali się i od mocnego uderzenia rozpoczęli czwartą kwartę. Trafiali Paweł Leończyk, Omot oraz zza łuku Gruszecki i powracający po przerwie związanej z zakażeniem koronawirusem Dariuos Moten i z przewagi GTK zostało zaledwie 5 punktów (75:70). Szybko jednak odpowiedział Shannon Bogues i gliwiczanie mieli 9 punktów przewagi.

Gospodarze jakby dostali drugie życie, bo w trzy minuty nie tylko przywrócili status quo, ale także powiększyli swoją przewagę do 19 punktów (93:74). Żółto-czarni próbowali jeszcze powalczyć, ale jedyne na co było ich stać to zmniejszenie rozmiaru porażki. Ostatecznie podopieczni trenera Stefańskiego przegrali 82:95.

16 Polpharma Starogard Gdański 25 5 20 2110:2312 30
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-08

Wyniki 25 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA- Polski Cukier Toruń 72:88 (21:23, 10:15, 19:17, 22:33)
  • GTK Gliwice - TREFL SOPOT 95:82 (29:23, 24:14, 20:23, 22:22)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Zastal BC Zielona Góra 80:97 (27:19, 18:26, 21:24, 14:28)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gd. 102:90 (17:23, 23:22, 30:16, 14:23, d. 18:6)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 99:95 (25:20, 29:25, 24:22, 21:29)
  • King Szczecin - Pszczółka Start Lublin 70:78 (20:16, 19:23, 16:16, 15:23)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Legia Warszawa 89:81 (23:10, 20:18, 26:22, 20:31)
  • Śląsk Wrocław - HydroTruck Radom 75:97 (18:24, 13:26, 17:30, 27:17)