Gdynianie pewnie zmierzają do TBL

26 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Start na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej może  być pewny pierwszego miejsca przed fazą play-off. Nz. Karol Szpyrka. Start na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej może  być pewny pierwszego miejsca przed fazą play-off. Nz. Karol Szpyrka.

Koszykarze Startu już na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej I ligi zapewnili sobie miano najlepszej drużyny tej fazy rozgrywek. Podopieczni Pawła Turkiewicza ograli w Pruszkowie miejscowy Znicz Basket 76:68 (14:14, 15:17, 25:14, 22:23). Do play-off gdynianie przystąpią z pierwszym numerem rozstawienia. Już w najbliższą środę drużynę można zobaczyć w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej. O godzinie 17.00 rozpocznie ona pojedynek z SIDEn Toruń. Dla kibiców wstęp bezpłatny.

ZNICZ: Szymański 18, Misiewicz 11, Czujkowski 11, Suliński 6, Szumełda-Krzycki 4 - Czubek 10, Bonarek 6, Matuszewski 2.

START: Kostrzewski 17, Mordzak 12, Andrzejewski 10, Wojdyła 4, Śmigielski 3 - Szpyrka 12, Malczyk 10, Lisewski 6, Krajniewski 2.

Choć sobotni mecz rozpoczął się od remisu w pierwszej kwarcie (gdynianie na 2 minuty przed jej końcem przegrywali 10:14), a po kolejnych 10 minutach Start prowadził nieznacznie 31:29, graczom trenera Turkiewicza udało się odskoczyć z wynikiem w trzeciej kwarcie.

Jej bohaterem był Mateusz Kostrzewski. Niespełna 23-letni skrzydłowy, który jest w tym sezonie czołowym punktującym w zespole trenera Turkiewicza jeszcze do połowy zawodów pozostawał bez zdobyczy. W trzeciej partii zdobył jednak 12 punktów i pozwolił swojemu zespołowi uzyskać bezpieczne prowadzenie.

Warto zaznaczyć, że w spotkaniu ze Zniczem aż pięciu koszykarzu Startu zdobyło przynajmniej 10 punktów. Dla gdyńskiego zespołu wygrana w Pruszkowie to kontynuacja zwycięskiej passy, bowiem jeśli mowa o rozgrywkach ligowych, pozostają niepokonani od sześciu spotkań - ostatniej porażki na zapleczu Tauron Basket Ligi doznali na początku lutego (przeczytaj relację ze spotkania z SKK Siedlce).

Kolejny mecz gdynianie zagrają w najbliższą środę o godzinie 17:00 przed własną widownią. W hali przy ulicy Olimpijskiej gościć będą zespół SIDEn Toruń (wstęp dla kibiców wolny), zaś ostatnie spotkanie przed fazą play-off rozegrają 31 marca w Szczecinie.

-Najbliższy rywal to bez wątpienia mocny zespół, o czym świadczą nazwiska w ich składzie. Toruń ma doświadczoną ekipę i z pewnością w Gdyni postawi nam twarde warunki. To równo grający zespół, w którym jeśli nie idzie jednemu zawodnikowi, zastępuje go inny - ocenia Grzegorz Mordzak, rozgrywający i kapitan Startu.

Pozostałe wyniki 28. kolejki:
Polski Cukier SIDEn Toruń - NETO PTG Sokół Łańcut 75:73 (16:17, 27:16, 16:19, 16:21), AZS WSGK POLFARMEX Kutno - POLOmarket Sportino Inowrocław 68:54 (18:17, 12:13, 20:16, 18:8), MKS Budimpex Polonia Przemyśl - Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce 77:71 (16:17, 20:22, 22:23, 19:9), Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 85:67 (25:18, 16:10, 25:21, 19:18), AZS Radex Szczecin - KS Spójnia Stargard Szczeciński 75:69 (19:18, 20:13, 17:21, 19:17), MKS Dąbrowa Górnicza - MKS Start Lublin 89:58 (25:15, 24:15, 20:15, 20:13).
Tabela I ligi
(kolejno: mecze, zwycięstwa porażki, bilans, punkty)

• kto wpisał tu remis?

Polski Cukier SIDEn Toruń - NETO PTG Sokół Łańcut 75:75 (16:17, 27:16, 16:19, 16:21)