Gdyńscy koszykarze przegrali w Łańcucie

Marta
17 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
" Panowie, dlaczego się nie udało?  - zdaje się pytać trener Paweł Turkiewicz. " Panowie, dlaczego się nie udało?  - zdaje się pytać trener Paweł Turkiewicz.

Koszykarzom Startu nie udało się objąć pozycji lidera zaplecza ekstraklasy. W meczu na szczycie 1.Ligi gdynianie rywalizowali na wyjeździe z Sokołem Łańcut. Gospodarze wygrali 78:69 (25:24, 12:10, 27:21, 14:14), a w naszym zespole nieco więcej można się było spodziewać po postawie dotychczasowych liderów - Mateusza Kostrzewskiego i Grzegorza Mordzaka.

SOKÓŁ: Hałas 16, Klima 15, Fortuna 14, Pisarczyk 14, Dubiel 7 - Wilczek 10, Szurlej 2, Bogdanowicz 0.

START: Krauze 18, Wojdyła 18, Lisewski 16, Malczyk 6, Mordzak 3, Kostrzewski 1 - Szpyrka 5, Andrzejewski 2, Nowakowski 0, Bach 0, Krajniewski 0.

Pierwszy z wymienionych zawodników zakończył zawody z zaledwie jednym punktem na koncie, drugi dość szybko "spadł" za 5 przewinień. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że będzie to zacięta i wyrównana rywalizacja. Lepiej rozpoczęli ją gdynianie, który w 3 minucie prowadzili 9:5.

Później na minimalne prowadzenie wyszli gospodarze ale ekipa Startu w 7 minucie dzięki "trójce" Tomasza Wojdyły wyszli na prowadzenie 19:16. Niestety w końcówce inauguracyjnej kwarty zagrali mniej skutecznie i Sokół po 10 minutach prowadził 25:24.

Drugą część meczu koszykarze Sokoła rozpoczęli od serii 6:0 i w 13 minucie prowadzili 31:24. Trener Paweł Turkiewicz wziął czas a po powrocie na parkiet Aleksander KrauzeMarcin Malczyk zniwelowali nieco straty.

Gdynianie jednak dojść gospodarzy nie zdołali i przed przerwą Sokół prowadził 37:34. Trzecia część meczu stała pod znakiem wolnego ale stałego budowania przewagi przez koszykarzy Sokoła. W 27 minucie prowadzili oni już 57:47 a po 30 minutach było 64:55.

Tak a różnica nie jest w koszykówce nie do odrobienia, jednak gdynianie nie potrafili w ostatniej odsłonie znaleźć sposobu na jej zniwelowanie, co więcej w połowie kwarty było już 72:60 dla Sokoła w kolejnych minutach gospodarzom nie pozostało już nic innego niż kontrolować, z zadania tego wywiązali się w pełni i zwyciężyli w meczu na szczycie 1.Ligi 78:69.

Gdynianie będą mieli czas, aby dokładnie przeanalizować przyczyny porażki, gdyż w najbliższej kolejce będą pauzować. Do rywalizacji wrócą 26 listopada, gdy w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej o godzinie 17.00 ugoszczą Start Lublin.

W pozostałych meczach IX kolejki rozgrywek 1.Ligi koszykarzy: Spójnia Stargard Szczeciński - MKS Start Lublin 71:66 (20:16, 15:22, 14:14, 22:14), Sportino Inowrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 51:82 (8:20, 9:20, 17:19, 17:23), SKK Siedlce - Znicz Basket Pruszków 94:75 (22:18, 27:28, 25:20, 20:9), MOSiR Krosno - AZS WSGK Kutno 62:69 (17:15, 19:12, 14:24, 12:18), Rosa Radom - AZS Radex Szczecin 77:57 (22:10, 19:13, 11:18, 25:16), Sudety Jelenia Góra - PC SIDEn Toruń 76:85 (18:22, 16:13, 19:27, 23:23).