Gładkie zwycięstwo w Inowrocławiu

Marta
7 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Karol Szpryka Karol Szpryka

Bez niespodzianki zakończyło się kolejne spotkanie pierwszoligowych koszykarzy Startu. Mateusz Kostrzewski i spółka pokonali na wyjeździe ostatnia drużynę tego szczebla rozgrywkowego - Polomarket Sportino Inowrocław. Gdynianie napotkali na twardszy opór jedynie w początkowej fazie meczu i ostatecznie wygrali 82:58 (25:17, 18:16, 22:17, 17:8).

SPORTINO: Kukiełka 15, Zabłocki 15, Strzelecki 11, Witos 11, Wierzbicki 2 - Mowlik 2, Jankowiak 2, Adamczewski 0, Rychłowski 0, Wiśniewski 0, Michałek 0.

START: Kostrzewski 19, Krauze 13, Mordzak 13, Wojdyła 8, Lisewski 2 - Szpyrka 12, Krajniewski 3, Malczyk 3, Nowakowski 3, Śmigielski 2, Bach 2, Andrzejewski 2.

Zdecydowanie lepsi pod tablicami i skuteczniejsi gdynianie wygrali po raz szósty w siódmym meczu w lidze. Jak już wspomnieliśmy gospodarze na początku spotkania "postawili się" ekipie gdyńskiej. Prowadzili 2:0 i 7:4 i 12:9 w 5 minucie meczu. Wówczas akcję 2+1 wykorzystał doświadczony Grzegorz Kukiełka.

Goście jednak w tym momencie przyspieszyli grę i po upływie niespełna minuty wyrównali oraz wyszli na prowadzenie 15:12. Od tej pory już nie wypuszczali prowadzenia z rąk i po 10 minutach było już 25:17 dla gości.

Jeszcze na początku drugiej odsłony koszykarze z Inowrocławia kilka razy ograniczali straty (23:27 w 13 min. i 28:29 w 16 min.). Wówczas jednak Mateusz Kostrzewski trafił za 3 punkty i ekipa Startu powstrzymała pogoń gospodarzy. Po 20 minutach goście prowadzili 43:33.

W kolejnych odsłonach gospodarze już w praktyce nie zagrażali zespołowi Startu. W 23 minucie gdynianie, po trafieniu Grzegorza Mordzaka wyszli na prowadzenie 50:35 a po 30 minutach było 65:50. Widząc niezagrożoną przewagę gdynian ich trener Paweł Turkiewicz wpuszczał na parkiet graczy, którzy z reguły mają mniejszy udział w grze jednak to również nie wpłynęło na zmianę losów rywalizacji. Ostatecznie Start wygrał w Inowrocławiu 82:58.

Po łatwym zwycięstwie nad ostatnim w tabeli Sportino gdynian czeka teraz wiele trudniejsze zadanie. W najbliższą sobotę o 17.00 w Hali GOSiR-u podejmować będą bowiem Spójnię Stargard Szczeciński.

Natomiast już w środę, 9 listopada gdynianie przystąpią do rozgrywek Pucharu Polski. W pierwszej rundzie zagrają w derbach Trójmiasta. O godzinie 19.30 w hali przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku Start zagra z Korsarzem.

Pozostałe wyniki siódmej kolejki 1.Ligi koszykarzy: PC SIDEn Toruń - MOSiR Krosno 83:70 (20:18, 25:15, 23:16, 15:21), NETO PTG Sokół Łańcut - Spójnia Stargard Szczeciński 69:56 (19:13, 7:21, 21:9, 22:13), Polonia Przemyśl - AZS Radex Szczecin 76:67 (24:15, 23:20, 13:15, 16:17), SKK Siedlce - Start Lublin 85:64 (26:20, 20:11, 17:23, 22:10), Rosa Radom - Znicz Basket Pruszków 91:103 po dogr. ( 20:32, 21:15, 21:13, 21:23, d.8:20), Sudety Jelenia Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 72:79 (14:22, 20:23, 21:20, 17:14).

Tabela 1.Ligi koszykarzy:
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• Gratulacje

Wspaniale, tak trzymać.A w sobotę super mecz ze Sójnią. Powodzenia, będziemy na trybunach.

• 18 1

• Tradycja zobowiązuje !

Start Gdynia to klub spółdzielczości z piękną tradycją.Była tam zawsze bardzo dobra praca z młodzieżą.Pamiętam ,że debiutował tam jako koszykarz późniejszy znakomity piłkarz ręczny Andrzej Lech czy grała w siatkówkę Jadwiga Gierszewskapo mężu Piernicka późniejsza Dyrektor Banku Gdańskiego przy 10 Lutego/3 Maja.I wiele innych znakomitych i zasłużonych postaci .