Już w środę gdynianie mogą być liderem

Marta
14 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Koszykarze pierwszoligowego Startu pokonali w meczu na szczycie tej klasy rozgrywkowej Spójnię Stargard Szczeciński 76:66 (17:17, 20:23, 26:13, 13:13). O sukcesie podopiecznych Pawła Turkiewicza zadecydowała przede wszystkim wysoko wygrana trzecia kwarta tego spotkania. Dzięki temu zwycięstwu gdynianie zrównali się punktami z dotychczasowym liderem - Sokołem Łańcut, z którym na wyjeździe zagrają już w środę.

START: Start: Kostrzewski 20, Mordzak 17, Wojdyła 10, Krauze 6, Lisewski 4 - Andrzejewski 9, Malczyk 8, Szpyrka 2, Nowakowski 0.

SPÓJNIA: Stępień 13, Parzych 12, Ochońko 11, Grudziński 8, Bodych 6 - Pabian 7, Kalinowski 6, Soczewski 3, Wójcik 0.

Zespół ze Stargardu Szczecińskiego podobnie jak gdyński Start szturmuje w tym sezonie bramy TBL, w składzie ekipy z zachodniopomorskiego znaleźć można kilku graczy, którzy spędzili kilka sezonów w PLK a niektórzy z nich, tak jak Tomasz Ochońko, zdobywali nawet medale w ekstraklasie.

Mecz w hali GOSiR-u zgodnie z przewidywaniami był wyrównany i ciekawy. Lepiej w mecz weszli goście, którzy po nieco ponad 2 minutach gry wyszli na prowadzenie 7:2. Gdynianie odpowiedzieli punktami Grzegorza Mordzaka oraz "trójką" Mateusza Kostrzewskiego i w 4 minucie gry był remis 7:7. Już do końca pierwszej kwarty raz jedna, raz druga drużyna doprowadzała do remisu i po 10 minutach gry było 17:17.

W drugiej kwarcie nieznaczna przewagę osiągnęli goście, którzy, zwłaszcza na jej początku byli skuteczniejsi. Spójnia w 13 minucie wyszła na prowadzenie 25:19, dystans do gości zmniejszyli nieco Karol SzpyrkaMarcin Malczyk (25:23 dla Spójni w 14 minucie) ale już do końca pierwszej połowy utrzymywało się nieznaczne prowadzenie gości. Po 20 minutach gry było 40:37 dla Spójni.

Jak już wspomnieliśmy przełomowa dla losów spotkania była trzecia kwarta. Na jej początku Spójnia dorzuciła do swojej przewagi kolejna dwa "oczka" ale gospodarze zaczęli odrabiać straty. Po akcji 2+1 Mateusza Kostrzewskiego w 23 minucie gdynianie odzyskali prowadzenie 46:44. Goście zdołali jeszcze odpowiedzieć skutecznymi akcjami, jednak od 25 minuty na parkiecie dominowali już gospodarze. Ze stanu 47:48 w 25 minucie doprowadzili do wyniku 63:53 na końcu trzeciej części meczu.

Na 2 minuty przed końcem meczu, po rzutach wolnych Grzegorza Mordzaka było 73:59 dla Startu. W końcówce gospodarze zagrali nieco mniej skutecznie i w efekcie Spójnia odrobiła kilka punktów, choć nie miało to wpływu na końcowy sukces Startu.

Pozostałe wyniki spotkań ósmej kolejki 1.Ligi koszykarzy: Znicz Basket Pruszków - Sudety Jelenia Góra 79:74 (14:14, 24:14, 21:30, 20:16), AZS WSGK Kutno - Polonia Przemyśl 75:62 (21:10, 13:21, 17:14, 24:17), MKS Start Lublin - Sportino Inowrocław 80:61 (17:17, 18:18, 22:16, 23:10), MKS Dąbrowa Górnicza - SKK Siedlce 71:51 (19:13, 12:14, 20:13, 20:11), PC SIDEn Toruń - Rosa Radom 76:63 (17:15, 20:16, 19:12, 20:20), AZS Radex Szczecin - MOSiR Krosno 75:72 (22:15, 13:17, 19:17, 21:23).

Tabela 1.Ligi Koszykarzy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• Ciekawe granie

Ciekawy mecz. Zabral mnie znajomy i nie zaluje. Szybkie granie i choc sporo bledow to widac zaangazowanie i radosc z gry. Kiedy nastepny mecz w Gdyni?

• Przecież to Asseco Prokom II. (1)

W zeszłym roku zmienili nazwę i palą głupa,że to ich śledziowy zespół. Tam nie ma nic gdyńskiego

• 5 16

• taaa Start od zawsze był sopocko-gdański od średniowiecza:)))))

• 8 0

• (2)

Tak sie składa że Start istnieje dłużej niż trefl i asseco razem wzięte

• 15 3

• A to ciekawe: (1)

"Klub Koszykarski Start Gdynia jest zespołem stworzonym na bazie rezerw zespołu Asseco Prokom Gdynia."http://gwe24.pl/Nowy-klub-koszykarski-w-Gdyni,5429.htmlKolejne kłamstwa? Wy się z tym rodzicie czy jak?

• 2 11

• gwe24.pl/Nowy-klub-koszykarski-w-Gdyni,5429.html

• 2 3

• Zaproszenie

Witam, zaprasza wszystkich fanów koszykówki na mecze STARTU GDYNIA .Warto, naprawdę warto zobaczyć jak chłopakom zależy aby wejść walką do elity koszykówki.Powiem więcej z przyjemnością oglądam te mecze

• 26 4

• Sport XXI w.

Czekam na link w koszykówce dla tego klubu.A ponadto warto przypominać na tym forum piękną historię Startu Gdynia.Pamiętam jak grał tam w II poł.lat 70.Adam Prabucki obecnie znakomity trener.

• 18 3

• W przyszłym roku APG do Rzeszowa (10)

Na Pomorzu będzie nowa siła w postaci Startu i mamony Pana Krauze, to jest jasne jak słońce!

• 9 2

• APG do Ergo mój drogi, Trefl do Hali 100-lecia! (8)

• 5 3

• ERGO też chcecie ukraść? (7)

Rodzicie z tym złodziejskim instynktem czy jak? Precz do Rzeszowa!

• 2 4

• (1)

wszystko ci się ze złodziejstwem kojarzy? jakas mania prześladowcza? pozdrowienia od kibica siatkówki z Piły, hehehe

• 4 4

• Tylko Gdynia.

Pozdrowienia z Sopotu i Gdańska.

• 3 3

• nikt nic nie ukradł, dziecko drogie, właścicielem klubu jest Ryszard Krauze (1)

i może sobie go przenieść nawet do Kościerzyny, jeśli będzie miał ochotę, a że Ty jesteś rozżalony bo kibicujesz obecnie słabszej drużynie z Sopotu, która powstała po kupieniu miejsca w lidze, to zupełnie inna sprawa...

• 4 2

Pan Krauze jako właściciel może sobie w swoim ogródku różne show zafundować.Ale jeśli robi IGRZYSKA w systemie publicznym/TBL,dofinansowanie od gminy,relacje w mediach ,oczekuje kibicowania jako elementu show itp/ to nie może olewać standardów.I tak APG jest żywotną wartością społeczną Metropolii a nawet Kraju a nie kierowanym kaprysem czy humorem gestemhojności.

• 1 1

• nic nie trzeba kraść (2)

wystraczy wynająć, gdyby Karnowski nie żądał astronomicznych sum za wynajem od AssecoProkomu pewnie do dziś grali by z Sopotem w nazwie, tu kieruj swoje pretensje

• 4 1

• (1)

To nie ta przyczyna.Nie wszystko się do upublicznia i niezdrowo jest tak dywagować przy braku informacji.

• 0 3

• taaak spisek ogólnoświatowy..cicho szaaaa!

• 1 0

• chciałbyś tak bardzo chciałbyś....

...ale nie masz na to żadnego wpływu!!! możesz sobie popisać jedynie:))))

• 2 0

• moze ktos powiedziec (1)

ile osob chodzi na mecze asseco (puchary) a ile na start ? mniej wiecej

• 0 0

• Ostatnio na Asseco na meczu z CSKA Moskwa było jakieś 2,5 tys kibiców, na moje oko ;)

• 0 0

• kamyczek do ogródka dyskusji o wyższości Wielkanocy nad Gwiazdką:

Obiecujący trener młodego pokolenia prowadzący zespół juniorów Trefla Sopot (tylko jedna porażka w tym sezonie z GTK Gdynia) pan Marcin Lichtański został właśnie mianowany przez Zarząd PZKOSZ na stanowisko I trenera kadry narodowej juniorów U-18 z zadaniem walki o medale ME. Jako kontrkandydata nie wymieniano żadnego trenera grup młodzieżowych z APG.