Kostrzewski z "double-double"

Marta
24 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Mateusz Kostrzewski Mateusz Kostrzewski

Koszykarze Startu nie mieli zbytnich problemów z osiągnięciem kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach 1.Ligi. Gdynianie pokonali w Jeleniej Górze miejscowe Sudety 67:39 (24:8, 12:17, 12:8, 19:6) i umocnili się w czubie tabeli. W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 trzecia drużyna tabeli ma szansę na kolejny sukces, gdyż w hali przy ul. GOSiR zmierzy się z SKK Siedlce.

SUDETY: Niesobski 8, Wilusz 6, Kijanowski 4, Budziński 0, Minciel 0 - Kołtun 10, Kozak 8, Bukowiecki 3, Maryniewski 0.

START: Kostrzewski 19, Wojdyła 8, Lisewski 6, Śmigielski 4, Mordzak 2 - Andrzejewski 11, Malczyk 8, Nowakowski 4, Młynarski 3, Szpyrka 2, Bach 0, Krajniewski 0.

Już pierwsza kwarta sobotniego spotkania w praktyce "ustawiła" cały mecz. Start zdobył w niej 3 razy więcej punktów od gospodarzy. Zwycięstwo gdynian było dość łatwe jednak w przyszłości muszą oni popracować nad skutecznością. W sumie z gry rzucali ze skutecznością poniżej 40 procent, co wystarczyło na Sudety ale w kluczowych spotkaniach może być niewystarczające. Zresztą gospodarze również mieli fatalnie ustawione celowniki i z gry trafiali rzadziej niż co 3 rzut.

Najlepszym snajperem meczu był Mateusz Kostrzewski, który do 19 punktów dołożył również 10 zbiórek, tym razem słabiej zagrał bohater ostatniego meczu Startu - Grzegorz Mordzak.

Goście zaatakowali od początku spotkania, już w pierwszej akcji punkty zdobył Piotr Śmigielski, w 3 minucie było 10:2 a w 7 min 17:2 dla Startu. Po tym jak w pierwszej kwarcie gdynianie wręcz zmietli z parkietu rywali w drugiej zagrali już mniej skutecznie i pozwolili na nieznaczne odrobienie strat Sudetom.

O zmianie wyniku całego spotkania nie było jednak mowy, w drugiej połowi Start stracił zaledwie 14 punktów i zakończył mecz pewnym zwycięstwem.

Pozostałe wynik 5 kolejki spotkań 1.Ligi koszykarzy: AZS WSGK Kutno - PC SIDEn Toruń 68:93 (19:13, 7:28, 19:26, 23:26), Polonia Przemyśl - Znicz Basket Pruszków 74:67 (23:28, 16:19, 14:8, 21:12), MOSiR Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza 67:84 (9:27, 19:22, 20:14, 19:21), Rosa Radom - MKS Start Lublin 82:44 (13:9, 23:8, 27:15, 19:12), Spójnia Stargard Szczeciński - Sportino Inowrocław 74:65 (19:22, 20:15, 18:17, 17:11), SKK Siedlce - Sokół Łańcut 64:81 (25:19, 14:22, 11:25, 14:15).

Tabela 1.Ligi
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• tak trzyymac (3)

W sobote nastepny mecz, warto przyjsc na Start Gdynia i zobaczyc jak chlopaki graja.

• 15 0

• (1)

a gdzie można oglądac ich mecze??

• 3 0

• Podbijam bo pewnie nie na głównej hali.