Futsaliści AZS UG zagrają w piątek w Gdyni

5 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Po nieudanej przygodzie z Pucharem Polski futsaliści AZS UG wracają do rozgrywek ekstraklasy. Po nieudanej przygodzie z Pucharem Polski futsaliści AZS UG wracają do rozgrywek ekstraklasy.

Futsaliści AZS UG po dwóch tygodniach przerwy wracają do rozgrywek futsal ekstraklasy. Po nieudanym starcie w rozgrywkach Pucharu Polski i porażce z Wisłą Krakbet Kraków 1:4 (0:1), podopieczni Szymona Hartmana postarają się o pierwsze ligowe zwycięstwo od 26 stycznia. W piątek w gdyńskiej hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej zagrają z Gattą Active Zduńska Wola.

Gdańszczanie przed dwoma tygodniami dopiero w ostatnich minutach wyjazdowego meczu z Euromaster Chrobrym Głogów zapewnili sobie remis. Dwutygodniową przerwę spędzili na 6. miejscu w tabeli ekstraklasy.

GOL PAWICKIEGO DAŁ REMIS W GŁOGOWIE

Pauza nie oznaczała jednak odpoczynku od futsalu. Nasi akademicy zagrali w 1/8 halowego Pucharu Polski. AZS UG zagrali w Przodkowie, gdzie zmierzyli się z Wisłą Krakbet Kraków. Lepiej w mecz weszli wiślacy, którzy prowadzenie objęli już w 5. minucie. Na kolejne gole, głównie dzięki dobrej dyspozycji bramkarzy, przyszło czekać kibicom do drugiej połowy.

Jednobramkowa strata dawała gdańszczanom spore nadzieje na walkę o ćwierćfinał po przerwie. Krakowianom wystarczyło jednak 6 minut by dwukrotnie pokonać Jacka Burglina. Znakomitym strzałem w "okienko" gdańskiej bramki popisał się Błażej Korczyński, a chwilę później Sebastian Wojciechowski wykończył składną akcję całej drużyny.

Na 4:0 rezultat podwyższył Piotr Morawski, zaś AZS UG tuż przed końcem gry zdołało odpowiedzieć honorową bramką. Akcję Wojciecha Pawickiego w ostatniej minucie spotkania wykończył skutecznie Łukasz Olszewski.

AZS Uniwersytet Gdański - Wisła Krakbet Kraków 1:4 (0:1)
0:1 Roman Wachuła 5 min
0:2 Błażej Korczyński 21
0:3 Sebastian Wojciechowski 26
0:4 Piotr Morawski 33
1:4 Łukasz Olszewski 40

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Cyman, Musik, Ł. Olszewski, Friszkemut, M. Olszewski, Poźniak, Ziarko, Wesserling, Kriezel, Pawicki, Depta

WISŁA KRAKBET: Dworzecki, Krajewski - Jonczyk, Czech, Korczyński, Vakhula, Douglas, Ricardinho, Lebiedziński, Morawski, Wojciechowski, Pater, Budniak

Podczas turnieju w Przodkowie w ramach 1/8 PP rozegrano także dwa inne spotkania. Pogoń 04 Szczecin pokonała miejscowy Budmax 6:3, a Gatta Active Zduńska Wola ograła Mściwoja Kartuzy 6:2. W pozostałych meczach awans do rozgrywanych w formach dwumeczów ćwierćfinałów uzyskały: Helios Elhurt Białystok, Clearex Chorzów, AZS UŚ Katowice, Rekord Bielsko-Biała i SRS Gwiazda Ruda Śląska.

AZS UŚ Katowice - GAF Jasna Gliwice

Gracze AZS UG do ligowej rywalizacji wrócą w piątek. Ze względu na zajętą halę AWFiS w Gdańsku, z Gattą Active Zduńska Wola zagrają w Gdyni w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej. W razie zwycięstwa nad wyżej notowanym rywalem, będą mieli okazję zaatakować 5. miejsce. Zajmujący tą lokatę z 2 punktami przewagi Clearex Chorzów zmierzy się bowiem na wyjeździe z wiceliderem Pogonią 04 Szczecin.