Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 60:70. Koniec sezonu na własne życzenie

dak.
20 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
DGT AZS Politechnika Gdańska miała szansę na przedłużenie ćwierćfinałowej serii, ale w ostatniej kwarcie dały się zdominować drużynie CCC Polkowice. DGT AZS Politechnika Gdańska miała szansę na przedłużenie ćwierćfinałowej serii, ale w ostatniej kwarcie dały się zdominować drużynie CCC Polkowice.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała z CCC Polkowice 60:70 (24:16, 13:9, 15:18, 8:27) w trzecim ćwierćfinałowym meczu fazy play-off. Koszykarki zakończyły sezon, choć przez pierwsze 30 minut były lepszą drużyną. Na ostatnią kwartę wychodziły z 9-punktową zaliczką, jednak w decydującej całkowicie oddały inicjatywę.

CTL Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 60:100. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

PG: Davis 24 (2x3), Koc 11 (1x3), Bujniak 5 (1x3, 7 zb.), Pyka 4, Ossowska 2 oraz Hamblin 8 (1x3), Strzelczyk 5 (1x3), Scekić 1, Rymarenko 0, Zmierczak 0

CCC: Gertchen 20 (2x3, 9 zb.), Nacickaite 15, Hampton 11, Gajda 9 (2x3, 9 as.), Stanković 9 (12 zb., 10 as.) oraz Telenga 3, Katzy 2, Grabska 1

Jeśli DGT AZS Politechnika myślała o przedłużeniu ćwierćfinałowej serii z CCC Polkowice, to musiała zwyciężyć w tym meczu. Porażka oznaczała koniec sezonu.

Od samego początku karty zaczęła rozdawać Jazmine Davis, która samodzielnie wyprowadziła Politechnikę na prowadzenie 7:0. Przyjezdne potrzebowały więcej czasu na złapanie rytmu, co wykorzystały podopieczne Wojciecha Szawarskiego. Szły za ciosem i po akcjach Sylwii Bujniak w 7. minucie prowadziły nawet 22:8, ale ostatecznie pierwszą kwartę zakończyły ze stanem 24:16.

Sylwia Bujniak o meczu numer 3 w fazie play-off

Oba zespoły były znacznie mniej skutecznie w drugiej partii. Mieliśmy sporo przestojów, ale gospodyniom nie przeszkadzało to w utrzymaniu korzystnego rezultatu. Ostatnie słowa przed przerwą także należały do Davis, która najpierw trafiła oba rzuty wolne, a tuż przed syreną zapunktowała jeszcze zza łuku (37:25).

W całym sezonie drugie połowy nie bywały zbytnio udane dla akademiczek, ale tym razem utrzymywały koncentrację, a przynajmniej w trzeciej kwarcie. Nie pozwalały na zbyt wiele pomarańczowym, ale również i same dobrze radziły sobie pod ich koszem. Przyjezdne dążyły do odwrócenia losów spotkania, ale tę partię kończyły jeszcze z 9-punktową serią.

CCC Polkowice - Politechnika Gdańska 89:71. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi za drugi mecz play-off

I w tej zadecydowało doświadczenie. Przyjezdne od razu rzuciły się z atakiem na Politechnikę, która z każdą minutą sprawiała wrażenie coraz bardziej pogubionych, gdyż musiała radzić sobie już bez kontuzjowanej Davis. W 34. minucie mieliśmy remis 54:54 i pomarańczowe poszły za ciosem. Niedługo potem miały już 5 "oczek" przewagi, ale PG się nie poddawała.

Gdańskie koszykarki złapały oddech po trójce Ruth Hablin i rzucie wolnym Mai Scekić. To jednak było na tyle, bo do końca spotkania to zespół z Polkowic skutecznie już wykańczał akcje.