Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 91:72. Koszykarze w trudnym położeniu

Trefl Sopot opuszcza Wrocław w niezbyt dobrych humorach. Przegrał dwa pierwsze mecze fazy play-off i w ćwierćfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywa 0:2. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 72:91 (20:20, 15:17, 18:29, 19:25) w drugim ćwierćfinałowym meczu fazy play-off. Żółto-czarni znaleźli się w trudnym położeniu, bo w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają już 0:2. Sopocianie znów mieli problem ze skutecznością zza łuku, gdyż trafili tylko 3 z 22 "trójek". Jednak wciąż mogą odwrócić losy tej serii. Kolejny mecz zagrają u siebie, w poniedziałek, 5 kwietnia, o godz. 17:35. Jeśli wygrają, to następny pojedynek rozegrają dwa dni później, również w Ergo Arenie.

ŚLĄSK: Jovanović 13 (1x3, 6 zb., 6 as.), Gibson 8 (2x3), Dziewa 8 (6 zb.), Gabiński 5 (1x3, 8 zb.), Ramljak 3 (1x3) oraz Stewart 35 (4x3, 8 zb.), Mccauley 9 (1x3, 7 zb.), Szlachetka 6 (2x3), Tomczak 2, Wójcik 2, Żeleźniak 0, Gordon 0

TREFL: Omot 23 (2x3), Olejniczak 12 (9 zb.), Radicević 10, M. Kolenda 6, Gruszecki 2 oraz Paliukenas 9 (1x3), Leończyk 6 (6 zb.), Ł. Kolenda 2, Moten 2

Trener Marcin Stefański dokonał jednej zmiany w wyjściowej "5" względem poprzedniego, przegranego spotkania ze Śląskiem Wrocław (71:76). Miejsce Martynasa Paliukenasa zajął Michał Kolenda.

Karol Gruszecki: Dostaliśmy prysznic, znamy stawkę

W drugim meczu Trefl Sopot zaczął znacznie mocniej, szybciej i agresywniej. Pierwsze punkty po wsadzie dał Dominik Olejniczak, a chwilę później kolejne dołożyli Karol Gruszecki, Nuni Omot i Michał Kolenda, dzięki czemu goście prowadzili 11:6 po nieco ponad 4 minutach. W pewnym momencie przewaga wynosiła już 8 "oczek". Jednak w końcówce pierwszej kwarty żółto-czarni na zbyt wiele pozwolili rywalom, którzy w 69 sekund trafili m.in. dwie "trójki". To pozwoliło Śląskowi wyrównać stan 20:20.

Mimo, że Omot otworzył drugą partię od trafienia z dystansu, to na kolejne punkty trzeba było czekać ponad 3,5 minuty. Miejscowi odskoczyli już na 6 "oczek", ale pod koszem świetnie radził sobie Olejniczak, który do spółki z Nikolą Radiceviciem wyprowadzili zespół na prowadzenie 33:29. Wtedy to ponad 5-minutowy przestój złapali wrocławianie, ale przed przerwą się przebudzili i ostatecznie do szatni schodzili z 2-punktowym prowadzeniem.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 76:71. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

TERMINY MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH

• Sopot, 5 kwietnia (poniedziałek), 17:35
  • ew. Sopot, 7 kwietnia (środa), 17:35
  • ew. Wrocław, 10 kwietnia (sobota), ?

Po przerwie gospodarze wrzucili szósty bieg, a dobrą grą szczególnie kierował Elijah Stewart. Jeszcze w 24. minucie było 49:48 dla Śląska, ale jego przewaga wzrastała. Natomiast goście momentami wyglądali na zdenerwowanych. Znów mieli problem z rzutami zza łuku, gdyż do końca trzeciej partii wykorzystali tylko 2 z 18 prób.

W czwartej partii sygnał do ataku dał jeszcze Paliukenas, który szybko zdobył 4 punkty. Jednak rywale stawiali twarde warunki i zmuszali sopocian do popełniania błędów. Koszykarze Trefla z każdą kolejną minutą wyglądali na coraz bardziej zrezygnowanych. Najmniejsza przewaga wynosiła 15 "oczek", więc już trudno było ją odrobić w końcówce. Ostatecznie zakończyło się zwycięstwem miejscowych 91:72.

Paweł Leończyk: Mamy potencjał na medale

Żółto-czarni znów zawiedli na obwodzie. Trafili tylko 3 z 22 "trójek" (13 proc.)! Zdecydowanie przegrali też walkę pod koszem, gdyż zebrali 33 piłki, przy 47 Śląska.

Dwie porażki we Wrocławiu nie kończą jednak marzeń o półfinale. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a kolejne spotkanie koszykarze rozegrają w Ergo Arenie. Dojdzie do niego w poniedziałek, 5 kwietnia o godz. 17:30. Gdyby Trefl wygrał, to pojedynek nr 4 również odbędzie się nad morzem, 2 dni później. Natomiast w przypadku ewentualnego decydującego starcia, obie ekipy wrócą do Wrocławia.

Pozostałe wyniki:
Enea Zastal BC Zielona Góra - Spójnia Stargard 89:74 (15:23, 15:19, 27:15, 32:17)
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Pszczółka Start Lublin 94:100 (25:22, 29:31, 25:24, 15:23)
Legia Warszawa - King Szczecin 90:67 (17:20, 23:16, 24:13, 26:18)