Start zdmuchnął Znicz

Marta
12 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Start zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze. Na zdjęciu Karol Szpryka. Start zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze. Na zdjęciu Karol Szpryka.

Koszykarze Startu Gdynia nie dali najmniejszych szans ekipie Znicza Pruszków w meczu 13. kolejki rozgrywek 1.Ligi. Podopieczni Pawła Turkiewicza robili rywali aż 107:56 (29:10, 26:15, 27:17, 25:14). Każdy z gdyńskich koszykarzy, którzy wyszli na parkiet zapisał na swoim koncie zdobycz punktową a aż sześciu z nich miało "dwucyfrowe" osiągnięcia.

START: Kostrzewski 16, Wojdyła 15, Śmigielski 12, Mordzak 10, Andrzejewski 2 - Nowakowski 13, Młynarski 10, Krajniewski 8, Malczyk 7, Bach 5, Szpyrka 5, Konsek 4.

ZNICZ: Malewski 9, Szumełda-Krzycki 7, Szymański 7, Matuszewski 6, Suliński 5 - Czubek 11, , Misiewicz 6, Osiakowski 3, Potraski 2, Bonarek 0, Fijałkowski 0.

Gdynianie rozpoczęli ten mecz z "wysokiego C". W 5 minucie prowadzili już 12:2 z dużą łatwością zdobywając kolejne punkty, rywale mieli bardzo duże problemy ze skutecznością i ekipa Znicza w pierwszych 10 minutach trafiła jedynie 3 rzuty z gry. Nic więc dziwnego, że po 10 minutach spotkania było aż 29:10 dla Startu.

W drugiej kwarcie gdynianie zbyt szybko chyba zaczęli odpuszczać rywalom i tym razem to oni mieli problemy z oddaniem celnego rzutu. W sumie wynik drgnął dopiero w 12 minucie gry. Tego "prezentu" rywale jednak nie wykorzystali. Znicz kolejne trafienie zadał dopiero w połowie drugiej kwarty. Wówczas wynik brzmiał 41:13 i chyba już najwięksi kibice klubu z Pruszkowa pozbawieni zostali złudzeń co do sprawy zwycięstwa w meczu.

Gdynianie zdobywali punkty prawdziwymi seriami, rywale odpowiadali zaledwie pojedynczymi skutecznym akcjami. W sumie oddali w całym meczu zaledwie 19 celnych rzutów z gry na 50 prób. W gronie gości jedynym zawodnikiem, który zdobył więcej niż 10 punktów był Dominik Czubek, który pamięta jeszcze udane występy zespołu z Pruszkowa w polskiej ekstraklasie (pruszkowianie byli przecież w latach 90-tych dwukrotnymi mistrzami Polski) a przed laty w barwach rezerw Mazowszanki walczył z sopockim Treflem w barażach o wejście na zaplecze ekstraklasy.

Gdynianie budowali swoją przewagę sukcesywnie do końca spotkania. W takich przypadkach jedyną niewiadomą jest to, kiedy przekroczona zostanie granica 100 punktów. Barierę tą na 130 sekund przed końcem meczu przekroczył Tomasz Nowakowski. W sumie gdynianie wygrali aż 107:56.

Sobotni mecz mogą potraktować jako przetarcie przed intensywnym tygodniem. Już w środę bowiem zagrają na wyjeździe z Polskim Cukrem SIDE-nem Toruń zaś w najbliższa sobotę o 17.00 w Hali GOSiR-u podejmować będą Radex Szczecin.

W pozostałych spotkaniach 13. kolejki 1.Ligi koszykarzy: POLOmarket Sportino Inowrocław - AZS WSGK Kutno 64:76 (16:24, 20:23, 10:16, 18:13), Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 50:60 (14:13, 9:15, 11:16, 16:16), NETO PTG Sokół Łańcut - Polski Cukier SIDEn Toruń 79:71 (24:11, 18:22, 16:26, 21:12), SKK Siedlce - MKS Polonia Przemyśl 59:70 (11:21, 21:12, 13:21, 14:16), Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Radex Szczecin 81:58 (21:20, 18:13, 21:6, 21:19), Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 83:91 (26:26, 21:25, 22:24, 14:16).

Tabela I ligi mężczyzn
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• Sopot jak Mediolan (2)

Na spotkaniu siatkarek Atomu Trefla z Dynamem Kazań dogadali się panowie Sęczkowski z Karnoskim, że APG po zmianie sponsora na nowego-starego Prokom będzie dzielił halę z Treflem Lotosem jak Inter z AC w Mediolanie oczywiście od sezonu 2012/13. Aby to dobrze przygotować od II rundy TBL APG będzie swoje mecze rozgrywało w Ergo-Arenie. Podniesie to frekwencję no i zyski spółki UM Sopot prowadzącą halę co przełoży się na inwestycje komunalne w Sopocie. Pozwoli to Startowi przenieść się na mecze play-off I ligi do dużej hali "Gdynia". To z kolei może dobrze zaowocować po awansie do TBL. Halę GOSIR-u liga nie zweryfikuje pozytywnie.