Trefl Sopot - Asseco Arka Gdynia 79:86 w derbach koszykarzy

Rafał Sumowski
19 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Trefl Sopot przegrał w Ergo Arenie z Asseco Arką Gdynia 79:86 (17:28, 21:25, 23:9, 18:24)w w 35. derbach Trójmiasta koszykarzy. Gospodarze w trzeciej kwarcie potrafili odrobić 16 pkt, ale goście zdołali zatrzymać ich pogoń. 23 pkt i 9 zbiórek na swoim koncie zapisał dla zwycięzców Josh Bostic. Spotkanie obejrzało ponad 4500 widzów.

Medlock 18 pkt (5 as.), Foulland 13, M.Kolenda 7, Leończyk 9 (9 zb.), Ayers 4 oraz Ł.Kolenda 15, Roberson 4, Kowalenko 9
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Calik, Mordal, Puzon
Widzów: 4561
Hammonds 8, Bostic 23 (3x3, 9 zb.), Szubarga 16 (4x3, 7 zb., 6 as.), Hrycaniuk 12, Wołoszyn 0 oraz Greene 13 (2x3), Czerlonko 3 (1x3), Upson 9, Wyka 2

Do tej pory 13 spotkań wygrał Trefl, 21 Asseco Arka. Ostatnie trzy starcia zakończyły się zwycięstwem gdynian, ale sopocianie są zdeterminowany, aby przerwać tę serię.

- Asseco Arka podniosła swój budżet, wzmocniła zespół i liczy się w walce o mistrzostwo Polski. My po fatalnym sezonie, w którym obroniliśmy się przed spadkiem, wyciągnęliśmy wnioski w klubie i zbudowaliśmy dużo lepszy zespół. Myślę, że teraz derby Trójmiasta mają wyższy poziom niż w ostatnim czasie- mówił nam kapitan Trefla Paweł Leończyk.

Paweł Leończyk: Derby nigdy nie powszednieją

Ostatnie derby odbyły się w październiku, a gdynianie wygrali u siebie 87:66 o tym jak w ostatniej kwarcie rozbili Trefla 31:10.

- Trefl na pewno wyciągnął wnioski z tamtego spotkania. Teraz jest inny moment sezonu, mamy identyczny bilans zwycięstw i porażek w tabeli. Sopocianie wyglądają dobrze i musimy być bardzo skupieni, jeśli chcemy ich pokonać. Na parkiecie musimy być po prostu wszędzie - twierdzi Phil Greene, obrońca Asseco Arki.

Phil Greene: Podczas derbów na parkiecie musimy być wszędzie

Goście dziś bez Bena Emelogu. Amerykanin narzeka na problemy z kręgosłupem.
Do meczu jeszcze 10 minut, ale kibice obu drużyn już robią hałas. Na trybunach kilkudziesięcioosobowa, widoczna grupa kibiców z Gdyni, solidarnie w niebieskich koszulkach.
Trwa rozgrzewka, rozpoczęcie meczu opóźni się w związku z transmisja telewizyjną.
Na trybunach ok. 5000 widzów, czekamy na oficjalne dane.
1'
Rozpoczęła się I kwarta
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa Foulland (TREFL Sopot).
za 3 punkty
2'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia).
2'
Niecelnie zza łuku Wołoszyn
za 2 punkty
2'
[4:5] 2 punkty z faulem zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
za 1 punkt
2'
[5:5] Rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
3'
Nie trafia spod kosza Bostic (ASSECO ARKA Gdynia), nie daje rady z dobitką jedną ręką Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia)
za 3 punkty
3'
[8:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Medlock (TREFL Sopot).
za 3 punkty
4'
[8:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bostic (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
4'
[8:10] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
4'
[10:10] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
za 2 punkty
5'
[10:12] 2 punkty po indywidualnej akcji pod koszem zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
5'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafił zza łuku.
za 2 punkty
5'
[10:14] 2 punkty zdobywa Bostic (ASSECO ARKA Gdynia).
5'
Spudłował z półdystansu Ayers
6'
Przechwyt Leończyka (TREFL Sopot) pod bronionym koszem.
za 2 punkty
6'
[12:14] 2 punkty zdobywa Foulland (TREFL Sopot).
6'
Na parkiecie równy pojedynek, na trybunach wygrywają gdynianie i ich zorganizowany doping.
za 3 punkty
6'
[12:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Czerlonko (ASSECO ARKA Gdynia).
7'
Leończyk (TREFL Sopot) próbował wypracować sobie miejsce do rzutu pod koszem, ale popełnił błąd kroków.
za 2 punkty
7'
[12:19] 2 punkty zdobywa Upson (ASSECO ARKA Gdynia). Kapitalne zagranie alley-oop od Wołoszyna.
za 2 punkty
8'
[12:21] 2 punkty zdobywa Greene (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
8'
[14:21] 2 punkty zdobywa Medlock (TREFL Sopot). Dynamiczne wejście pod kosz
9'
Spudłował Bostic (ASSECO ARKA Gdynia)
9'
Ponownie nie trafia Bostic (ASSECO ARKA Gdynia), tym razem z dystansu
wolne (trafione oba)
9'
[14:23] Wyka (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Pudłuje Ayers
10'
[14:25] Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne. Dwukrotnie powtarzał drugi rzut, gdyż rywale za szybko wbiegali w pole.
za 3 punkty
10'
[17:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalenko (TREFL Sopot).
za 3 punkty
10'
10'
Koniec I kwarty. Asseco Arka prowadzi z Treflem w Ergo Arenie 28:17
11'
Rozpoczęła się II kwarta
za 2 punkty
11'
[19:28] 2 punkty zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot).
za 2 punkty
11'
[19:30] 2 punkty wsadem zdobywa Upson (ASSECO ARKA Gdynia).
12'
[19:32] Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
12'
[21:32] Roberson (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
13'
za 2 punkty
13'
[24:34] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
14'
Kowalenko (TREFL Sopot) nie trafia zza łuku
za 3 punkty
14'
czas
14'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Goście znów odskoczyli na 13 pkt, więc reaguje trener Stefański
za 2 punkty
14'
[26:37] 2 punkty zdobywa Foulland (TREFL Sopot).
14'
Niecelnie z dystansu Wołoszyn
za 2 punkty
15'
[28:37] 2 punkty po zbiórce zdobywa Roberson (TREFL Sopot).
czas
15'
Przerwa na żądanie (ASSECO ARKA Gdynia).
za 3 punkty
15'
16'
Pudłuje Ł.Kolenda (TREFL Sopot)
za 3 punkty
16'
za 2 punkty
16'
[30:43] 2 punkty zdobywa Foulland (TREFL Sopot).
za 2 punkty
16'
[30:45] 2 punkty zdobywa Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
17'
[32:45] 2 punkty zdobywa Ayers (TREFL Sopot).
za 3 punkty
17'
[32:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Greene (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
18'
[34:48] 2 punkty zdobywa Medlock (TREFL Sopot).
18'
Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) zablokował Medlocka (TREFL Sopot). Gracz Trefla aż wylądował na plecach
za 2 punkty
18'
[36:48] 2 punkty zdobywa M.Kolenda (TREFL Sopot).
za 2 punkty
19'
[38:48] 2 punkty z faulem zdobywa M.Kolenda (TREFL Sopot).
19'
Nie trafia rzutu wolnego M.Kolenda (TREFL Sopot)
19'
[38:50] Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Kowalenko (TREFL Sopot) zza łuku, ale trafia obręcz. Chwilę później zbiera piłkę na bronionej tablicy
za 3 punkty
20'
20'
Koniec II kwarty. Asseco Arka prowadzi z Treflem w Ergo Arenie 53:38
35. derby Trójmiasta w koszykówce rozpoczęły się od wyrównanej gry, ale z czasem Asseco Arka zaczęła zyskiwać i śrubować przewagę. Gdynianie w 20 minut rzucili 9 celnych rzutów za 3 na 12 prób, co jest znakomitym wynikiem. Natomiast Trefl trafił tylko 3 na 12 rzutów zza łuku. 17 pkt na koncie ma już Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) a 14 Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia), którzy razem mają skuteczność 7/8 jeśli chodzi o "trójki". W zespole gospodarzy 8 pkt rzucił Foulland (TREFL Sopot) a 7 Medlock (TREFL Sopot).
21'
Rozpoczęła się III kwarta
za 2 punkty
21'
[40:53] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
22'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) nie trafia zza łuku, zbiera piłkę Leończyk (TREFL Sopot)
22'
Nie trafia Ayers, zbiera Leończyk (TREFL Sopot)
za 2 punkty
22'
[40:55] 2 punkty zdobywa Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
22'
Medlock (TREFL Sopot) odbiera piłkę Hrycaniukowi (ASSECO ARKA Gdynia)
za 2 punkty
23'
[42:55] 2 punkty zdobywa Ayers (TREFL Sopot).
24'
Zza łuku nie trafił Medlock (TREFL Sopot)
za 3 punkty
24'
[45:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa M.Kolenda (TREFL Sopot).
25'
[47:55] Foulland (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
25'
[49:55] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
26'
za 2 punkty
26'
[51:58] 2 punkty zdobywa Medlock (TREFL Sopot).
28'
[53:58] Medlock (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[55:58] 2 punkty zdobywa Foulland (TREFL Sopot).
czas
29'
Przerwa na żądanie (ASSECO ARKA Gdynia). Długo czekał trener Frasunkiewicz. Jego podopieczni niemal roztrwonili 15-punktową zaliczkę z pierwszej połowy meczu. Trefl traci do Asseco już tylko 3 pkt.
za 3 punkty
29'
[58:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Medlock (TREFL Sopot).
29'
Trefl wrócił z dalekiej podróży. Było nawet 16 pkt straty, jest remis!
29'
W tej kwarcie jest 20:5 dla Trefla.
29'
Oficjalna frekwencja: 4561 widzów.
29'
[58:60] Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
30'
[58:62] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
30'
Kowalenko (TREFL Sopot) zablokował Hammondsa (ASSECO ARKA Gdynia) przy próbie rzutu zza łuku
30'
Nie trafia Bostic (ASSECO ARKA Gdynia)
za 3 punkty
30'
30'
Koniec III kwarty. Po niesamowitej pogoni, Trefl przegrywa już tylko 61:62 z Asseco Arką.
31'
Rozpoczęła się IV kwarta
za 2 punkty
32'
[61:64] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia). Świetnie znalazł go w biegu pod koszem Bostic
za 2 punkty
32'
[63:64] 2 punkty zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot).
za 2 punkty
33'
[63:66] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
33'
[63:68] 2 punkty zdobywa Bostic (ASSECO ARKA Gdynia).
34'
Nie trafia z dystansu Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia)
czas
34'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
34'
[63:70] Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
34'
[63:72] 2 punkty spod kosza zdobywa Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia).
za 3 punkty
35'
[66:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot). Trafia o deskę "uciekając" przed zegarem
35'
Wołoszyn niecelnie za 3, zbiera Leończyk (TREFL Sopot)
wolne (tylko 1 trafiony)
36'
[67:72] Tylko jeden rzut wolny trafia Medlock (TREFL Sopot).
za 2 punkty
37'
[69:72] 2 punkty zdobywa Medlock (TREFL Sopot).
37'
[70:72] Tylko jeden rzut wolny trafia Ł.Kolenda (TREFL Sopot).
38'
Przewinienie niesportowe Szubargi (ASSECO ARKA Gdynia), ale będzie rzucał wolne po faulu Ł.Kolendy (TREFL Sopot)
38'
[70:74] Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Teraz na linii rzutów Ł.Kolenda (TREFL Sopot)
38'
[72:74] Ł.Kolenda (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Leończyk (TREFL Sopot) faulował Upsona (ASSECO ARKA Gdynia), rzuty wolne
38'
[72:76] Upson (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Nie trafia Medlock (TREFL Sopot), kontra gdynian
39'
Medlock (TREFL Sopot) faulował Bostica (ASSECO ARKA Gdynia), choć pokazuje sędziemu, że jego zdaniem było inaczej.
39'
[72:78] Bostic (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
39'
[75:78] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot). Sędziowie musieli sprawdzić na powtórce, czy nie przekroczył linii.
39'
[75:79] Tylko jeden rzut wolny trafia Upson (ASSECO ARKA Gdynia).
za 2 punkty
39'
[77:79] 2 punkty trafia z faulem zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot).
schodzi za faule
39'
Szubarga (ASSECO ARKA Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
39'
Nie trafia rzutu wolnego Ł.Kolenda (TREFL Sopot)
za 2 punkty
39'
[77:81] 2 punkty z faulem zdobywa Greene (ASSECO ARKA Gdynia).
czas
39'
za 1 punkt
39'
[77:82] Rzut wolny trafia Greene (ASSECO ARKA Gdynia).
40'
[77:84] Upson (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Nie trafia zza łuku Medlock (TREFL Sopot)
40'
Trzeci faul Medlocka (TREFL Sopot), Greene (ASSECO ARKA Gdynia) na linii rzutów wolnych
40'
[77:86] Greene (ASSECO ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
40'
26.4 sekundy do końca IV kwarty
za 2 punkty
40'
[79:86] 2 punkty zdobywa Medlock (TREFL Sopot).
40'
"Trójmiasto jest nasze" - śpiewają kibice Asseco Arki
40'
Nie trafia Hammonds (ASSECO ARKA Gdynia)
40'

• TREFL SOPOT - ASSECO ARKA GDYNIA 79:86 (17:28, 21:25, 23:9, 18:24)w
  • Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 106:84 (21:25, 24:17, 29:23, 32:19)
  • Anwil Włocławek - Legia Warszawa 105:79 (25:23, 25:16, 31:18, 24:22)
  • King Szczecin - GTK Gliwice 86:80 (16:20, 21:22, 15:16, 34:22)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 92:71 (24:17, 25:11, 21:29, 22:14)
  • Start Lublin - HydroTruck Radom 94:78 (25:17, 23:16, 21:24, 25:21)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 99:90 (24:17, 29:23, 31:24, 15:26)
  • Polski Cukier Toruń - Enea Astoria Bydgoszcz przełożony na 16.04

Opinie (78) 8 zablokowanych

• Trójmiasto jest nasze (2)

Trójmiasto do nas należy :)

Brawo Panowie ale przede wszystkim Panie!