Trefl Sopot - Arged BM Stal Ostrów. 86:76. Skuteczni rezerwowi dali 2. miejsce

mip.
3 marca 2024, godz. 19:30
Opinie (25)

Trefl Sopot pokonał Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 88:76 i awansował na pozycję wicelidera. Aż 48 punktów dla żółto-czarnych zdobyli rezerwowi, a 18 z nich Jarosław Zyskowski (z piłką). Trefl Sopot pokonał Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 88:76 i awansował na pozycję wicelidera. Aż 48 punktów dla żółto-czarnych zdobyli rezerwowi, a 18 z nich Jarosław Zyskowski (z piłką).

Trefl Sopot wygrał z Arged BM Stalą Ostrów Wlkp. 88:76 (18:26, 30:22, 16:14, 24:14) w hitowym meczu, zamykającym 22. kolejkę Orlen Basket Ligi. Sopocianie odnieśli 15 zwycięstwo w tym sezonie i awansowali na pozycję wicelidera. Świetnie zagrali zmiennicy, którzy zdobyli aż 48 punktów. Najskuteczniejszy był kapitan, Jarosław Zyskowski, który zdobył 18 punktów. Mecz w Ergo Arenie oglądało 2902 widzów.

Arka Gdynia - Anwil Włocławek 85:89. Do kolejnej niespodzianki zabrakło niewiele Arka Gdynia - Anwil Włocławek 85:89. Do kolejnej niespodzianki zabrakło niewiele

TREFL: Van Vliet 13 pkt (1x3 pkt, 7 zb.), Varadi 8 (2x3), Groselle 8, Scruggs 7 (1x3), Best 4 oraz Zyskowski 18 (1x3), Schenk 15 (2x3, 6 st.), Barnes 12 (2x3, 7 zb.), Witliński 2 (6 zb.), Musiał 1

Stal: Beliauskas 16 (1x3), Brembly 13 (2x3), Silins 10 (1x3), Mikalauskas 6 (1x3), Sulima 4 oraz Chatman 12, Durisić 10 (1x3, 8 zb.), Chyliński 5, Sewioł 0

Niedzielny mecz w Ergo Arenie anonsowany był jako hit kolejki. Goście przed rozpoczęciem 22. kolejki byli wiceliderem OBL, a do Sopotu przyjechali bez swojego najnowszego nabytku, Tomasza Gielo, który w ostatnich dniach wzmocnił zespół z Wielkopolski. Sopocianie zagrali za to w pełnym zestawieniu i w przypadku wygranej, mieli szansę awansować na pozycję wicelidera. To się udało, bo żółto-czarni po świetnej czwartej kwarcie zwyciężyli 88:76, a aż 48 punktów zdobyli rezerwowi.

Przeczyta, dlaczego Geoffrey Groselle mógł znów pokrzyżować plany Arged BM Stal Ostrów Przeczyta, dlaczego Geoffrey Groselle mógł znów pokrzyżować plany Arged BM Stal Ostrów

Obie ekipy mecz rozpoczęły bardzo ofensywie. Po nieco ponad 4 minutach na tablicy wyników było 10:18 i o czas poprosił trener Żan Tabak, który był rozczarowany postawą swojego zespołu w defensywie. Żółto-czarni na zbyt wiele pozwalali ostrowianom, a zwłaszcza Laurynasowi Beliauskasowi, który w pojedynkę rzucił 9 punktów.

Po tej przerwie obraz gry się zmienił i dalsze punktowanie nie szło tak łatwo, ale to wciąż Trefl musiał gonić wynik, bo po 10 minutach przegrywał 18:26. W drugiej kwarcie kibice znów zobaczyli ofensywną koszykówkę. Sygnał do odrabiania strat dali: Auston BarnesJarosław Zyskowski. Ich efektowne akcje sprawiły, że z kolei po rzucie osobistym Jakuba Musiała był remis po 42, a w 18. minucie żółto-czarnych na prowadzenie wyprowadził Barnes.

Gospodarze nie utrzymali jednak prowadzenia do końca pierwszej połowy, ale nie mieli też czego odrabiać, bo na tablicy był remis 48:48. Po przerwie obraz gry znów się zmienił, bo więcej było walki w defensywie i rzutów wolnych. Gospodarze często rzucali zza łuku, ale nie byli za bardzo skuteczni (7/24), z kolei Stal aż 29 razy stawała na linii rzutów osobistych. Wynik wciąż kręcił się wokół remisu, a przed czwartą kwartą minimalnie prowadzili gospodarze (64:62) i losy meczu były otwarte.

Szymon Tomczak zamienił Trefl Sopot na Czarnych Słupsk. Szymon Tomczak zamienił Trefl Sopot na Czarnych Słupsk. "Złość i rozczarowanie"

Ostatnie 10 minut popisowo rozegrał Trefl. Zaczął od serii 7:0, na co zareagował trener Andrzej Urban. Szkoleniowiec Stali poprosił też o czas, gdy po przechwycie trafił Andy Van Vliet (78:66). Sopocianie mieli już bardzo dobrą pozycję, by podążyć po 15 zwycięstwo w tym sezonie. Goście wprawdzie jeszcze ambitnie próbowali odrobić stratę, ale zabrakło im skuteczności.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 22 4 18 1779:1942 26

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2024-03-03

Wyniki 22 kolejki

• TREFL SOPOT - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:76 (18:26, 30:22, 16:14, 24:14)
  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Anwil Włocławek 85:89 (25:26, 17:17, 23:27, 20:19)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Icon Sea Czarni Słupsk 77:84 (23:26, 19:20, 20:11, 15:27)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Śląsk Wrocław 76:80 (17:20, 15:13, 19:22, 25:25)
  • Tauron GTK Gliwice - Dziki Warszawa 87:94 (27:27, 14:33, 22:18, 24:16)
  • PGE Spójnia Stargard - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 77:56 (25:12, 24:16, 11:11, 17:17)
  • Polski Cukier Start Lublin - King Szczecin 93:98 (15:23, 24:22, 26:25, 28:28)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa 70:83 (15:22, 22:15, 17:18, 16:28)