Koszykarki Arki Gdynia wygrały turniej. Pogoda zmieniła plany Trefla Sopot

22 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 20:01 (23 września 2018)
Tak prezentują się stroje koszykarzy Trefla na sezon 2018/19. Tak prezentują się stroje koszykarzy Trefla na sezon 2018/19.

Trefl Sopot przegrał z Legią Warszawa po dwóch dogrywkach 97:100 i zajął ostatnie miejsce w turnieju Browar Kociewski Cup. Z kompletem zwycięstw turniej w Toruniu zakończyły koszykarki Arki Gdynia. W sobotę pokonały gospodarza zmagań, Energę 56:50, a w niedzielę, wygrały z Pszczółką AZS UMCS Lublin 94:71.

Trefl Sopot - Legia Warszawa 97:100 (25:24, 22:24, 17:17, 13:12, d. 11:11, 9:12)
TREFL:
Taylor 24, Ł. Kolenda 24, Leończyk 17, Baker 14, Motylewski 6, Milovanović 5, Śmigielski 5, Kulka 2

Kolejny nieudany turniej za koszykarzami Trefla Sopot. Tym razem zajęli ostatnie miejsce w Starogardzie Gdańskim podczas Browar Kociewski Cup. Po tym, jak zostali rozbici w półfinale przez TBV Start Lublin 60:96, w sobotę zmierzyli się z Legią Warszawa.

PRZECZYTAJ O MECZU TREFLA Z STARTEM I STARCIU KOSZYKARZY ARKI W NIEMCZECH

W składzie żółto-czarnych nie mieliśmy zmagających się z urazami Michała KolendyDamiana Jeszke. Polska rotacja została więc mocno osłabiona. Koszykarze Trefla byli jednak na boisku aż 50 minut. W czwartej kwarcie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale chybili w ostatniej akcji, co przyniosło dogrywkę.

W niej, po dwóch trójkach Łukasza Kolendy prowadzili już 85:80 jednak dali się doścignąć Legii, która doprowadziła do drugiej dogrywki. A w niej lepsi okazali się zawodnicy ze stolicy, którzy tym samym sięgnęli po trzecie miejsce.

W niedzielę kibice żółto-czarnych mieli okazję spotkać się z zawodnikami Trefla. Ze względu na warunki pogodowe, piknik rodzinny na Stadionie Leśnym zastąpiło spotkanie na głównej płycie Ergo Areny. Tam odbyła się prezentacja drużyny, a także przedstawienie strojów, w których sopoccy koszykarze będą występować w sezonie 2018/2019.

Tsmoki Mińsk - Arka Gdynia 61:72 (17:22, 12:19, 10:16, 22:15)
ARKA:
Cannon 18 (14 zb.), Balintova 12, Makurat 6 (1x3) , Misiek 6 (5 zb., 7 as.), Jurcenkova 4 oraz Rembiszewska 12 (6 zb.), Okockyte 10 (7 zb.), Podgórna 3 (1x3), Stawińska 1, Szloser 0

Energa Toruń - Arka Gdynia 50:58 (12:18, 15:14, 20:6, 3:20)
ARKA:
Cannon 16 (8 zb.), Misiek 14, Balintova 8 (1x3, 7 as.), Okockyte 4, Jurcenkova 2 (8 zb.) oraz Makurat 14 (2x3, 5 zb.), Rembiszewska 0, Podgórna 0, Szloser 0

Arka Gdynia - Pszczółka AZS UMCS Lublin 94:71 (29:16, 22:17, 24:21, 19:17)
ARKA: Stawińska 5, Szloser 14, Baltkojiene 11, Podgórna 3, Makurat 18, Misiek 2, Rembiszewska 5, Jurcenkova 10, Cannon 16, Balintova 10

Turniej w Toruniu koszykarki Gundarsa Vetry zaczęły od zwycięstwa. Arka nie miała problemów z pokonaniem białoruskich Tsmoków Mińsk. Debiut w meczu sparingowym zaliczyła podkoszowa Emma Cannon. Amerykanka dotarła do Polski w zeszły weekend dlatego nie zdążyła zagrać w Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek.

Już w pierwszym meczu stała się liderką Arki. Choć trafiła tylko 3 z 9 rzutów z gry, to świetnie wymuszała fale. A to sprawiło, że aż 13-krotnie wykonywała rzuty wolne. Pomyliła się tylko raz. W sumie zdobyła 18 punktów, do których dołożyła 14 zbiórek - 5 w ataku.

W sobotę gdynianki zmierzyły się z gospodarzem zmagań, z którym wygrały ostatnio przed własną publicznością. Ponownie pod koszem błyszczała Cannon, która także w tym spotkaniu była liderką Arki. W roli rezerwowej odnalazła się Anna Makurat, a jako kreatorka gry sprawdziła się Barbora Balintova - 7 asyst.

Gdynianki miały jednak problem ze skutecznością rzutów za trzy punkty. Oddały ich tylko 10, a trafiły trzy. Mecz miał dziwny przebieg w drugiej połowie. Po trzeciej kwarcie wydawało się, że Energa wygra bez problemu, ponieważ zwyciężyła w tej części 20:6. W czwartej kwarcie gdynianki pozwoliły rywalkom zdobyć tylko 3 pkt, a same rzuciły 20.

W niedzielę gdynianki zakończyły turniej trzecim zwycięstwem. Przeciwko Pszczółce znów poprowadziła je do wygranej Cannon, do spółki z Anną Makurat, która zaliczyła double-double w postaci 18 pkt i 11 zbiórek.