Trzej panowie K. pomogli Treflowi

Krzysztof Klinkosz
8 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Na zdjęciu Iwo Kitzinger Na zdjęciu Iwo Kitzinger

Nadspodziewanie zacięty przebieg miała niedzielna rywalizacja dwóch beniaminków PLK: Polonii 2011 i Trefla. Żółto-czarni po świetnym początku zastopowani zostali przez Dardana Berishę i Tomasza Śniega. Sopocianie mają jednak w składzie trzech panów K., czyli Iwo Kitzingera, Sauliusa Kuzminskasa i Lawrence'a Kinnarda. To trio poprowadziło gości do zwycięstwa w stolicy 75:68 (18:20, 13:16, 15:16, 29:16).

POLONIA 2011: Śnieg 26 (2x3), Kolowca 7, Mokros 7 (1), Pamuła 2, Dutkiewicz oraz Berisha 17 (2), Karwowski 7, Sulima 2, Linowski, Jankowski.

TREFL: Kinnard 22 (2), Kuzminskas 16, Kitzinger 13 (2), Hawkins 4, Stefański 2 oraz Kadziulis 11 (3), Ratajczak 5, Malesa, Kowalczuk.

Sopocianie w imponującym stylu rozpoczęli mecz w Stolicy. Prowadzeni przez Sauliusa Kuzminskasa w 3 minucie prowadzili już 7:2, za chwilę było już 9:2 a w 11 minucie 11:2. Zanosiło się na pogrom gospodarzy, którzy są najsłabszą ekipą polskiej ekstraklasy. Niestety dla sopocian w ekipie warszawskiej "obudzili się" Dardan Berisha i Tomasz Śnieg ci dwaj koszykarze zaczęli seriami zdobywać punkty i przewaga Trefla zaczęła topnieć jak, nomen omen, śnieg w maju.

W ósmej minucie był już remis 15:15, sopocianie za chwilę wyszli jeszcze na prowadzenie 18:17, jednak rzutem za trzy punkty wynik pierwszej kwarty ustalił w ostatnich sekundach Śnieg.

Niemoc strzelecka drużyny z Sopotu trwała aż do 15 minuty, w tym czasie swojej okazji nie zaprzepaścili gospodarze i objęli prowadzenie 28:18. Wprawdzie Iwo Kiztinger wyrwał zespół Trefla z rzutowego marazmu, jednak sopocianie tylko w minimalnym stopniu odrobili straty (30:24 dla Polonii 2011 w 18 min.).

W końcówce pierwszej połowy gościom udało się zbliżyć na 2 punkty (32:30) jednak znów celnymi rzutami "pokarał" sopocian Śnieg i do przerwy było 36:31 dla drużyny warszawskiej.

Śnieg zdobył w ciągu pierwszych 20 minut 15 punktów, 8 zaliczył na swoim koncie Berisha, w zespole Trefla po 8 "oczek" mieli Kuzminskas, Kitzinger i Gintaras Kadziulis.

Drugą połowę celnym rzutem otworzył Kuzminskas, trzy punkty dołożył Lawrence Kinnard i w 23 minucie był remis 36:36. Przełamanie jednak nie nastąpiło i to znów za sprawą Śniega, który najpierw rzutem za 3 punkty wyprowadził ekipę Polonii 2011 na prowadzenie 45:40 a później, pod koniec kwarty na 52:43. Okazało się jednak, że sopocianie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa a Kinnard dzięki "trójce" sprawił, że przed ostatnią kwartą było 52:46 dla gospodarzy.

Powtórkę pierwszej kwarty zafundowali sobie sopocianie w odsłonie ostatniej. Otwarcie wygrali 6:0 i w 33 minucie znów był w meczu remis 52:52. Od tej chwili trwała walka "kosz za kosz". W 36 minucie najpierw Cliff Hawkins rzucił na 58:56 dla Trefla, później udany przechwyt zaliczył Łukasz Ratajczak i skierował piłkę do kosza na 60:56.

Po minucie znów był jednak remis (60:60) a dwa celne rzuty oddał Berisha, ten sam zawodnik wyprowadził jeszcze polonistów na prowadzenie 61:60 i 63:62 wtedy jednak najpierw Kuzminskas z wolnych a później Kinnard z akcji dali Treflowi prowadzenie 66:63, gospodarzy uciszył jeszcze "trójką" na 61 sekund przed końcem gry Kitzinger.

Zrobiło się 69:65 dla Trefla i sopocianie tego niewielkiego prowadzenia już z rąk nie wypuścili, ostatecznie wygrywając 75:68.

Tymczasem sopocki klub poinformował, że koszykarze żółto-czarnych rozpoczynają serię otwartych treningów poza własną halą. Pierwszy taki trening połączony ze spotkaniem z młodzieżą zaplanowano w Gniewinie.

Celem spotkań jest propagowanie koszykówki wśród najmłodszych, pokazanie, że koszykówka to wielka pasja, emocje, ale także wyzwanie i ciężki trening, bez którego nie można dojść do perfekcji. Koszykarze Trefla w trakcie takich spotkań zaprezentować mają swój codzienny trening, będzie można porozmawiać z gwiazdami sopockiej drużyny a nawet rozegrać mini spotkanie. Trening w Gniewinie odbędzie się w najbliższy wtorek, 10 listopada o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Samorządowych w Gniewinie, przy ul. Sportowej 1.

Tabela wprowadzona: 2009-11-08
Pozostałe wyniki 6 kolejki PLK: Stal Stalowa Wola - PBG Basket Poznań 93:83 (23:29, 24:12, 22:16, 24:26), Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gd. 72:78 (23:23, 18:15, 14:24, 17:16), PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 88:69 (20:13, 28:11, 22:21, 18:24), Asseco Prokom Gdynia - Sportino Inowrocław 93:74 (21:14, 22:19,26:23, 24:18), Anwil Włocławek - Polonia Azbud Warszawa 81:73 (24:12, 18:13, 18:20, 21:28), Sokołów Znicz Jarosław - Kotwica Kołobrzeg 91:84 (31:24, 24:13, 17:31, 19:16).

• Sopot ma piękną halę razem z Gdańskiem (2)

i jestem pewien że złodziejaszki z Gdyni za trochę będą tylko w cieniu sopockiego klubu.

Za pieniądze kupisz prawie wszystko, prawie bo honoru, dumy i tradycji nie da się kupić.

• 24 6

• (1)

"Za pieniądze kupisz prawie wszystko", nawet "piękną halę razem z Gdańskiem".

• 2 5

• ...

hala nie jest kupiona, tylko wybudowana na na spółkę z Gdańskiem. gdzie tu kupowanie?

• 0 0

• istny kabaret (5)

jeden trefl / prokom w gdyni, drugi w sopocie? możnaby niedługo zrobić całą ligę treflową. Wtedy byłyby np takie mecze: