Start wyraźnie gorszy w Koszalinie

Marta
12 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Koszykarzom Startu nie udało się sprawić w piątkowy wieczór niespodzianki i wygrać z walczącym o awans do play-off zespołem AZS Koszalin. Akademicy prowadzili niemal przez całe spotkanie i wygrali ostatecznie 68:50 (21:13, 15:14, 20:14, 12:9). W niedzielę gdynianie zagrają w Kołobrzegu. Jeśli chcą zapewnić sobie co najmniej przedostatnie miejsce w końcowej tabeli TBL, nie mogą przegrać z ekipą dzierżącą obecnie czerwoną latarnię.

AZS: Wiśniewski 16 (1x3, 5 as.), Leończyk 15, Wołoszyn 14 (4x3), Henry 10 (1x3), Jones 10 (2x3, 9 zb.) - Mielczarek 3 (1x3), Milicić 0, Bigus 0, Śpica 0, Bieg 0.

START: Jankowski 8 (2x3, 6 zb.), Wojdyła 7 (1x3, 6 zb.), Mordzak 6 (1x3), Pełka 4, Malczyk 3 (1x3) - Rothbart 14 (6 zb.), Kowalczyk 6 (2x3, 5 as.), Andrzejewski 2, Pietkiewicz 0.

Gdynianie rozpoczęli od prowadzenia po wsadzie Patryka Pełki w pierwszej akcji spotkania, gospodarze jednak bardzo szybko wyrównali. Później przed długi okres czasu żadna ze stron nie mogła zdobyć punktów i impas ten przełamał dopiero w 4 min. Bartłomiej Wołoszyn, trafiając dwa wolne.

Koszalinianie kontrolowali grę, jednak punkty dla akademików zdobywała praktycznie tylko pierwsza piątka. Wyjściowy skład ekipy z Koszalina zdobył aż 95 procent punktów zespołu. To mogłoby być szansą dla gdynian, jednak w Koszalinie trener David Dedek nie mógł skorzystać z szerokiej rotacji.

Po pierwszej kwarcie było 21:13, a niemal połowę punktów dla beniaminka zdobył Robert Rothbart (6). Gdynianie znów niestety grali z przestojami. Widać to było na początku pierwszej kwarty i w końcowych minutach pierwszej połowy.

Start dwa razy dochodził gospodarzy na odległość 4 punktów (28:24 w 15 min. i 31:27 w 16 min.), jednak nie zdołał przeprowadzić akcji, która przyniosłaby przełamanie. Co więcej, od stanu 31:27, goście nie zdobyli już punktu w pierwszej połowie i po 20 min. przegrywali 27:36.

Po niezłej drugiej kwarcie spotkania wydawało się, że gdynianie mogą pokusić się w Koszalinie o sprawienie niespodzianki, jednak po przerwie wyraźne przełamanie w ich grze nie nastąpiło. Gospodarze wrócili do kontrolowania przebiegu rywalizacji. Na każdą skuteczną akcję gdynian odpowiadali, dwoma, trzema własnymi koszami i na 10 min. przed końcem meczu było 56:41 dla AZS-u.

W ostatniej kwarcie gra polegała głównie na popisach nieskuteczności z jednej i drugiej strony. Nieco lepsi byli gospodarze i w 39. minucie po "trójce" Artura Mielczarka (jedyne punkty gracza spoza pierwszej piątki AZS-u) osiągnęli najwyższe w meczu prowadzenie (67:47).

• O miejsca 1-6:
  • PGE Turów Zgorzelec - ASSECO PROKOM Gdynia 88:61 (23:13, 26:16, 22:13, 17:19)
  • Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 73:54 (22:16, 9:13, 23:8, 19:17)
  • TREFL Sopot - Stelmet Zielona Góra 82:78 (22:14, 17:27, 18:18, 25:19)
  • O miejsca 7-12:
  • AZS Koszalin - START Gdynia 68:50 (21:13, 15:14, 20:14, 12:9)
  • Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 80:65 (24:14, 15:22, 27:18, 14:11)
  • Rosa Radom - Jezioro Tarnobrzeg 81:82 (23:13, 12:25, 22:20, 24:24)