AZS UG Gdańsk - Artego Bydgoszcz 59:75. Koszmar poprzednich meczów

AZS Uniwersytet Gdański

Żanet Szczęśniak (nr 15) wyrównała swój najlepszy wynik w tym sezonie. Zdobyła 13 punktów, tyle samo co w starciu z DGT Politechniką Gdańską. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

AZS Uniwersytet Gdański przegrał w Hali 100-lecia z Artego Bydgoszcz 59:75 (11:18, 20:17, 9:27, 19:13). To był typowy dla akademiczek mecz w tym sezonie. Gdańskie koszykarki nawiązały walkę w pierwszej połowie z trzecią ekipą Energa Basket Ligi Kobiet. Natomiast po przerwie celny rzut oddały dopiero po ponad... 7 minutach gry, tracąc szanse na zwycięstwo.

DGT Politechnika Gdańska - Wisła Kraków 70:63. Relacja, wystawianie ocen koszykarkom i trenerowi

AZS UG: Stępień 11 (3x3), P. Kuras 9, A. Kuras 8, Samburska 8 (2x3), Kosalewicz 4 oraz Szczęśniak 13 (6 zb.), Ortiz 3 (1x3), Formella 3 (1x3)

ARTEGO: Miškinienė 21 (9 zb.), Rymarenko 13 (1x3), O'neill 10 (1x3), Kiesel 8, Międzik 3 (1x3) oraz Michałek 12 (4x3), Poboży 8

Koszykarki AZS Uniwersytetu miały mniej czasu na regeneracje po ostatnim spotkaniu, niż Artego Bydgoszcz. We wtorek akademiczki awansem rozegrały wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków, ale do domu wróciły bez wygranej (40:56).

Wisła Kraków - AZS UG Gdańsk. Relacja i wystawianie ocen koszykarkom oraz trenerowi

Sobotni pojedynek podopieczne Włodzimierza Augustynowicza rozpoczęły od straty punktów, ale szybko odpowiedziały, doprowadzając do wyniku 7:2 po trafieniach Pauliny Kuras, Jastiny KosalewiczAgaty Stępień. Pierwszoplanową postacią w pierwszych minutach była natomiast Laura Miskiniene, która w znaczym stopniu przechyliła szalę na stronę bydgoszczanek, rzucając 10 z 18 punktów dla swojego zespołu w tej części spotkania.

Drugą partię, "trójką" otworzyła Karina Michałek. Po jej rzucie przyjezdne miały 10 "oczek" przewagi. Gospodynie nie składały jednak broni, a z dobrej strony pokazała się Olena Samburska, która po zmianie Karoliny Formelli, dwukrotnie punktowała zza łuku. Z każdą minutą, akademiczki pomniejszały stratę, a przed przerwą praktycznie każdy rzut znajdował drogę do kosza. Po trafieniu Kosalewicz na sekundę przed syreną mieliśmy wynik 31:35.

Taki rezultat napawał nadzieją kibiców zgromadzonych w Hali 100-lecia, ale po zmianie stron wróciły koszmary z poprzednich meczów. Pierwsze punkty dla zespołu AZS UG padły dopiero po ponad 7 minutach gry, gdy na linii rzutów wolnych stanęła Żaneta Szczęśniak. Do tego czasu Artego zanotowało serię 13:0. W całej partii zdobyło 27 punktów, dzięki czemu miało spory komfort przed decydującą odsłoną.

Widocznie gdańszczanki pogodzone były z porażką na starcie czwartej kwarty, bo zaczęły ją od złego podania, a chwilę później popełniły błąd kozłowania. Jedyne co mogły, to pomniejszyć rozmiary porażki i do tego też dążyły. Ciężar gry przejęła Stępień, która dwukrotnie trafiała z dystansu. Na pół minuty przed końcem różnica wynosiła 12 "oczek", ale przyjezdne dołożyły jeszcze 2 trafienia, dzięki czemu spotkanie zakończyło się zwycięstwem Artego Bydgoszcz 75:59.

Czy gdańskie koszykarki Politechniki i Uniwersytetu muszą grać o tej samej porze?

Gdańskie koszykarki wykorzystały 21 z 52 rzutów z gry (40 proc.) i 7 z 24 "trójek" (29 proc.) Rywalki natomiast trafiły 29 z 56 rzutów z gry (51 proc.) i 7 z 17 zza łuku (41 proc.) Bydgoszczanki były również lepsze pod tablicami, bo zebrały 37 piłek, przy 23 akademiczek.

Wyniki 10 kolejki:

• DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Wisła Kraków 70:63 (23:21, 13:20, 18:16, 16:6)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Artego Bydgoszcz 59:75 (11:18, 20:17, 9:27, 19:13)
  • ARKA GDYNIA - Enea AZS Poznań 72:45 (21:12, 18:13, 19:9, 14:11)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 61:56 (16:18, 13:13, 16:13, 16:12)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 82:58 (23:24, 16:4, 22:8, 21:22)
  • CosinusMed Widzew Łódź - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 77:93 (21:23, 23:25, 15:25, 18:20)

Opinie (7)

14.03 (sob) godz.18:10 AZS Uniwersytet Gdański 0:0 mecz odwołany Energa Toruń
07.03 (sob) godz.16:00 Artego Bydgoszcz 73:81 AZS Uniwersytet Gdański
04.03 (śr) godz.19:00 AZS Uniwersytet Gdański 78:58 Enea AZS Poznań
29.02 (sob) godz.17:00 Ślęza Wrocław 97:92 AZS Uniwersytet Gdański
22.02 (sob) godz.17:00 AZS Uniwersytet Gdański 71:60 Wisła Kraków
15.02 (sob) godz.16:00 DGT Politechnika Gdańska 73:70 AZS Uniwersytet Gdański LIVE!
01.02 (sob) godz.17:00 AZS Uniwersytet Gdański 79:83 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
25.01 (sob) godz.18:00 ARKA Gdynia 93:83 AZS Uniwersytet Gdański
11.01 (sob) godz.18:00 CosinusMED Widzew Łódź 78:67 AZS Uniwersytet Gdański
04.01 (sob) godz.17:00 AZS Uniwersytet Gdański 57:88 CCC Polkowice

M Z P Bilans Pkt.
1 ARKA GDYNIA
2 Artego Bydgoszcz
3 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.