GTK Gdynia - Enea AZS Poznań 61:74. Nieudana pogoń koszykarek

dak.
30 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Anna Wińkowska zdobyła 17 punktów dla GTK Gdynia, mimo że spotkanie rozpoczęła na ławce rezerwowych. Nie uchroniło to jednak jej zespołu przed porażką. Anna Wińkowska zdobyła 17 punktów dla GTK Gdynia, mimo że spotkanie rozpoczęła na ławce rezerwowych. Nie uchroniło to jednak jej zespołu przed porażką.

GTK Gdynia przegrało u siebie z Eneą AZS Politechnika Poznań 61:74 (10:27, 19:14, 20:13, 12:20) w 5. kolejce Energa Basket Lidze Kobiet. Podopieczne Jeleny Skerović słabo rozpoczęły spotkanie, ale w drugiej i trzeciej kwarcie potrafiły zminimalizować stratę z 17 do 5 punków. W decydującej przez długi czas utrzymywały kontakt z rywalkami, ale to do nich należały ostatnie dwie minuty, które w efekcie przyniosły zwycięstwo.

GTK: Żytkowska 12 (2x3, 7 zb.), Parzeńska 10, Ossowska 2, Niemojewska 2, Szulc 0 oraz Wińkowska 17, Bazan 16 (2x3), Marcinkowska 2, Dudek 0, Kobylińska 0

AZS: Davis-Reimer 21, Mccray 19 (11 zb.), Popović 9 (2x3), Marciniak 4, Rogozińska 2 oraz Banaszak 13 (1x3), Trzeciak 6, Demczur 0

GTK Gdynia i Enea AZS Politechnika Poznań powalczyły na samym początku, ale jeszcze przed końcem otwierającej kwarty gospodynie potrafiły wyrobić znaczącą przewagę. Gospodynie utrudniły sobie zadanie, gdyż nie potrafiły oddać celnego rzutu przez blisko 5 minut. Gdy Julia Bazan przełamała impas, było już 8:21. Przyjezdne utrzymały regularność, dzięki czemu mogły zacząć drugą partię z 17-punktową przewagą.

VBW Arka Gdynia - Beretta Famila Schio 71:67. Przeczytaj relację

Podopieczne Jeleny Skerović nie zamierzały się jednak poddawać i dały sygnał, że w tym spotkaniu jeszcze powalczą. A to za sprawą: Anny Wińkowskiej, Alicji Żytkowskiej i Bazan, które zapisywały celne trafienia na swoim koncie. Przed zejściem do szatni zdążyły pomniejszyć różnicę, ale tylko do 12 "oczek".

Przerwa posłużyła gdyńskich koszykarkom. Trzecią kartę rozpoczęły od trzech celnych rzutów, co pozwoliło nabrać jeszcze większej wiary. W 25. minucie dogoniły rywalki na 6 punktów, ale te zdołały uciec. Mimo to gdynianki szukały swoich okazji, w efekcie czego zminimalizowały stratę do wyniku 49:54.

Energa Toruń - GTK Gdynia 86:74. Przeczytaj relację

Wydawało się, że GTK pójdzie za ciosem w decydującej partii i faktycznie do 38., gdy różnica wynosiła 5 "oczek" można było wierzyć w pozytywny obrót sytuacji. Zamiast tego - trafiały już tylko przyjezdne, które ostatecznie zwyciężyły 74:61.

Wyniki 5 kolejki

• GTK GDYNIA - Enea AZS Politechnika Poznań 61:74 (10:27, 19:14, 20:13, 12:20)
  • Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - Polonia Warszawa 74:80 (14:20, 20:16, 23:28, 17:16)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 62:85 (24:29, 15:21, 2:17, 21:18)
  • Ślęza Wrocław - BC Polkowice 83:78 (18:20, 19:17, 17:12, 17:22, d. 12:7)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Energa Toruń 83:47 (20:15, 26:12, 15:12, 22:8)
  • Pauza: VBW ARKA GDYNIA