Futsaliści AZS UG nie dali rady Gatcie Active

8 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Futsaliści AZS UG po raz ostatni wygrali ligowy mecz 26 stycznia w Katowicach. Na zwycięstwo w Trójmieście czekają od 8 listopada ub. roku. Futsaliści AZS UG po raz ostatni wygrali ligowy mecz 26 stycznia w Katowicach. Na zwycięstwo w Trójmieście czekają od 8 listopada ub. roku.

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego przegrali w Gdyni z Gattą Active Zduńska Wola 1:2 (1:0). Podopieczni Szymona Hartmana zdobywanie bramek rozpoczęli, a zarazem zakończyli już 2. minucie meczu. Dla akademików to już czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Za dwa tygodnie postarają się zakończyć złą serię wyjazdowym meczem z outsiderem rozgrywek GKS Tychy.

1:0 Patryk Ziarko 1:09
1:1 Marcin Stanisławski 25:17
1:2 Michał Marciniak 31:29

AZS UG: Burglin - Widzicki, Szymański, Cyman, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Poźniak, Ziarko, Wesserling, Pawicki, Depta.

GATTA ACTIVE: Szewczyk - Strzelczyk, Adamski, Stanisławski, Olejniczak, Sobalczyk, Marciniak, Rachubiński, Słowiński, Szymczak, Milewski, Krawczyk.

Gdańszczanie w Trójmieście ligowe spotkanie po raz ostatni wygrali 8 listopada, gdy z kwitkiem odprawili GKS Tychy. Natomiast ostatni triumf w ogóle odnieśli 26 stycznia w Katowicach. W hali GOSiR chcieli nie tylko przypomnieć sobie jak sięga się po komplet punktów, ale też poprawić sobie nastroje po nieudanym starcie w Pucharze Polski, z którego już w 1/8 finału wyeliminowała ich Wisła Krakbet Kraków.

KRÓTKA PRZYGODA GDAŃSZCZAN Z PUCHAREM POLSKI

Do spotkania z Gattą Actice gdańszczanie przystąpili osłabieni brakiem pauzującego za kartki Tomasza Kriezela. Na parkiecie pojawił się za to Marek Widzicki, który w ostatnich tygodniach leczył kontuzję.

Mecz rozpoczął się się dla akademików wyśmienicie. Już na początku drugiej minuty meczu Patryk Ziarko ruszył prawą stroną boiska i celnym uderzeniem dał gospodarzom prowadzenie. Niestety, do końca meczu bramki zdobywali tylko goście.

Już w pierwszej połowie byli oni stroną przeważającą, ale nie potrafili doprowadzić do wyrównania, gdyż znakomicie w gdańskiej bramce spisywał się doświadczony Jacek Burglin ratując zespół z najgorszych opresji.

Receptę na niego goście znaleźli w drugiej połowie. Na ich motywację z pewnością wpłynęły informacje o niespodziewanej porażce Wisły z GAF Jasna Gliwice. W tym wypadku zwycięstwo w Gdyni otwierało Gattcie Active drogę do awansu na 3. miejsce w tabeli ekstraklasy. Pierwszy krok ku temu wykonali w 26. minucie gry, gdy po błędzie Ziarko do wyrównania doprowadził Marcin Stanisławski.

Gdańszczanie robili wszystko by znów objąć prowadzenie i poszli na wymianę ciosów. Obydwie drużyny wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, ale jedną z nich na bramkę udało się zamienić tylko przyjezdnym. Po golu Michała Marciniaka goście wycofali się i zagrali bardzo uważnie w defensywie, która okazała się nie do sforsowania dla podopiecznych trenera Szymona Hartmana.

Nasi akademicy za dwa tygodnie zagrają w Tychach z GKS-em. Zespół zamykający tabelę ekstraklasy to ostatni rywal, którego udało się w lidze pokonać gdańszczanom na własnym parkiecie.

Zobacz skrót spotkania pomiędzy AZS UG a Gattą Active.

17 kolejka
7 marca Gatta Active Zduńska Wola (d) 1:2 (1:0)