Gdynianie najkrótszą drogą w półfinale

23 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Grzegorz Mordzak i jego koledzy bez porażki przebrnęli przez ćwierćfinał. Spotkanie w Kutnie było jednak znacznie trudniejsze niż wcześniejsze mecze z AZS w Gdyni. Grzegorz Mordzak i jego koledzy bez porażki przebrnęli przez ćwierćfinał. Spotkanie w Kutnie było jednak znacznie trudniejsze niż wcześniejsze mecze z AZS w Gdyni.

Koszykarze Startu, pokonując w Kutnie AZS 72:69 (25:24, 10:6, 21:15, 16:24) zapewnili sobie awans do półfinału play-off I ligi. Podopieczni Pawła Turkiewicza wygrali rywalizację do trzech zwycięstw 3-0, ale na kolejnego rywala muszą jeszcze poczekać. Gdynianie zmierzą się ze zwycięzca konfrontacji pomiędzy Zniczem Pruszków a Spójnią Stargard Szczeciński, która zaplanowana jest na najbliższą środę.

AZS: Małecki 19, Linowski 18, Bacik 9, Jakóbczyk 9, Bręk 3 - Kalinowski 5, Marciniak 4, Deja 2

START: Mordzak 20, Kostrzewski 17, Śmigielski 11, Andrzejewski 9, Wojdyła 9 - Lisewski 6, Malczyk, Szpyrka.

Po zwycięstwach dzień po dniu we własnej hali (przeczytaj relację z pierwszegodrugiego spotkania) gdynianie pojechali do Kutna z chęcią szybkiego przypieczętowania awansu. Wyjazdowy pojedynek zgodnie z przewidywaniami kosztował ich znacznie więcej sił, ale ćwierćfinały ostatecznie udało się przebrnąć bez porażki. Najwięcej punktów dla zespołu z Trójmiasta zdobył kapitan Grzegorz Mordzak (20), którego wspierał najlepszy gracz sezonu zasadniczego Mateusz Kostrzewski.

AZS nie zamierzał przejść obok meczu i już w pierwszej postawił przyjezdnym ciężkie warunki. Gdynianie prowadzili co prawda 16:9, ale dzięki serii 10:3 akademicy doprowadzili do remisu. Po pierwszej kwarcie Start prowadził jednym punktem i zdołał je powiększyć w drugich dziesięciu minutach.

Kwarta numer dwa przyniosła zaledwie 16 punktów na koncie obu zespołów. Gdynianie mieli problemy ze skutecznością, ale dzięki ich dobrej grze w defensywie, gospodarze również nie mogli pochwalić się dużą zdobyczą. Do przerwy zespół trenera Turkiewicza prowadził 35:30 i choć mecz przebiegał na styku, przez cały czas kontrolowali sytuację.

W ostatniej kwarcie Start zdołał odskoczyć na 17 punktów i wydawało się, że dokończy mecz bez nerwówki. Dosyć niespodziewanie gospodarze zdołali znacznie zniwelować straty. Ostatecznie gdynianie odnieśli zwycięstwo 72:69 zapewniając sobie awans do półfinału.

Rozprężenie w ostatnich minutach z pewnością jednak stanowić będzie ostrzeżenie przed zbytnia pewnością siebie przed kolejnym etapem. Rywala Startu poznamy w środę, kiedy rozegrany zostanie ostatni, decydujący mecz pomiędzy Zniczem i Spójnią.

Pozostałe wyniki spotkań ćwierćfinałowych:
21.04
MKS Dąbrowa Górnicza - Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce 98:65 (27:22, 22:18, 24:13, 25:12), NETO PTG Sokół Łańcut - Rosa Radom 82:72 (21:12, 15:24, 18:18, 28:18), KS Spójnia Stargard Szczeciński - MKS Znicz Basket Pruszków 76:69 (22:15, 15:26, 23:12, 16:16).
22.04
KS Spójnia Stargard Szczeciński - MKS Znicz Basket Pruszków 78:68 (17:21, 17:14, 24:13, 20:20), NETO PTG Sokół Łańcut - Rosa Radom 54:69 (15:18, 11:11, 23:7, 20:18)

Stan rywalizacji play-off I ligi (do trzech zwycięstw)

• I super

I tak dalej. Naprawdę jestem ciekaw jaki jest plan na koszykówke w Gdyni kiedy Start awansuje.

• 21 0

• Zaproszenie

Zapraszamy na sobotę na pojedynek z ...... ( w środę będzie wiadomo z kim będą grac)....

Na balkonie jest dużo miejsca.....

• 3 1

• ważne zwycięstwo i cenne bo grali osłabienie brakiem Olka Krauzego

Może w finale do nich dołączy, bo bez niego będzie ciężko.

• 6 0

• słowa uznania dla trenera Turkiewicza, ale trzeba podkreślić wkład trenera koordynatora pana Jargiełły (1)