Koszykarki Politechniki Gdańskiej przegrały z Wisłą Kraków. Miłe złego początki

Politechnika Gdańska

Koszykarki Politechniki dobrze zaczęły mecz z Wisłą, ale później było tylko gorzej. Na zdjęciu Martyna Koc i Martyna Pyka. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej przegrały na własnym parkiecie z Wisłą Can-Pack Kraków 58:74 (24:17, 9:18, 15:23, 10:16). Po udanej pierwszej kwarcie i rzuceniu 24 punktów, w pozostałych trzech gospodynie rzuciły zaledwie 34.

POLITECHNIKA: Clarke 15 (6 zb.), Conwright 13 (8 as.), Koc 9 (1x3, 6 zb.), Pyka 4, Bujniak 3 (1x3) oraz Gwizdała 5, Naczk 4, Holopainen 3 (1x3), Szymańska 2, Ostrowska 0, Duszkiewicz 0, Śmietańska 0

Wisła: Canada 16, Ziętara 9 (2x3), Rodriguez 8 (2x3), Żurowska-Cegielska 4 (9 zb.), Aleksandravicius 0 oraz Conde 13 (4x3, 10 zb.), Russell 12, Araujo 8, Jakubiuk 4, Mujović 0

Spotkanie od prowadzenia po rzucie zza łuku dobrze znanej w Trójmieście Magdaleny Ziętary rozpoczęła Wisła. Gdańszczanki odbiły prowadzenie po trafieniach Martyny Koc, ale akcją 3 plus 1 odpowiedziała Ziętara.

Na punkty kolejnej zawodniczki wiślaczki czekały do 7. minuty meczu, a Politechnika w tym czasie zanotowała serię 10:0 i wyszła na prowadzenie 16:7. Niemoc przyjezdnych przełamała dopiero Jordin Canada. Do końca kwarty gdańszczanki utrzymały prowadzenie różnicą 7 pkt, choć w szczytowym momencie przeważały nawet 20:9.

PRZECZYTAJ O POWROCIE ROZGRYWAJĄCEJ DO GDAŃSKA

W drugą kwartę znakomicie weszły przyjezdne, które rozpoczęły serią 4:0. Wtedy na parkiecie zameldowała się powracająca w barwach Politechniki Monika Naczk. Szybko odnalazła podaniem dobrze ustawioną Annikę Holopainen, a ta sypnęła za 3 pkt (27:21).

W połowie kwarty gospodyniom zacięły się jednak celowniki i przyjezdne odbiły prowadzenie po trójce Leonor Rodriguez na 31:29. Na chwilę gdańszczanki odzyskały przewagę po rzutach wolnych Naczk, ale znów zza łuku trafiła Hiszpanka. Miało to miejsce na 2,5 minuty przed przerwą, do której ani jedna z drużyn nie zdołała już zdobyć punktów.

Po 20 minutach gry obie drużyny raziły nieskutecznością z gry (Politechnika 11/29 z gry, Wisła 12/39), ale przyjezdne rzucały częściej i lepiej spisywały się zza łuku. Podopieczne trenera Rafała Knapa zeszły do szatni tracąc do rywalek 2 pkt.

Po powrocie na parkiet gdańszczankom nie udało się już odzyskać kontroli nad meczem. Po 8-punktowej serii Wisły o czas poprosił szkoleniowiec Politechniki, ale krakowianki były już nie do zatrzymania. Po rzucie Anny Jakubiuk prowadziły nawet różnicą 23 pkt.

Wyniki 14 kolejki:

• SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Wisła CanPack Kraków 58:74 (24:17, 9:18, 15:23, 10:16)
  • PGE MKK Siedlce - ARKA GDYNIA, niedziela 66:88 (22:21, 13:22, 21:18, 10:27)
  • Widzew Łódź - CCC Polkowice 56:90 (14:27, 11:21, 13:25, 18:17)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 83:59 (28:17, 17:17, 23:10, 15:15)
  • Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 77:83 (14:23, 17:19, 18:27, 28:14)
  • Ostrovia - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 67:88 (17:22, 19:27, 13:21, 18:18)

Opinie (5)

23.03 (sob) godz.17:00 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska typuj PGE MKK Siedlce
27.03 (śr) godz.19:00 Ostrovia typuj SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska
30.03 (sob) godz.19:10 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska typuj InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski
16.03 (sob) godz.17:00 ARKA Gdynia 98:60 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska
09.03 (sob) godz.18:00 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska 57:86 Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
27.02 (śr) godz.19:10 Widzew Łódź 72:78 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska
23.02 (sob) godz.15:10 Enea AZS Poznań 82:89 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska
16.02 (sob) godz.18:00 Energa Toruń 109:69 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska
10.02 (nd) godz.17:00 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska 68:89 CCC Polkowice
03.02 (nd) godz.17:00 Artego Bydgoszcz 78:70 SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA Gdańska

1 CCC Polkowice 20 18 2 1642:1196 38
2 Energa Toruń 21 17 4 1764:1409 38
3 Artego Bydgoszcz 21 17 4 1590:1382 38
4 ARKA GDYNIA 22 15 7 1694:1510 37
5 Ślęza Wrocław 21 15 6 1583:1416 36