Nieznaczne zwycięstwo nad Astorią w Toruniu

Krzysztof Klinkosz
9 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Gdyński beniaminek po raz pierwszy wygrał wyjazdowy sparing. Na zdjęciu Tomasz Andrzejewski. Gdyński beniaminek po raz pierwszy wygrał wyjazdowy sparing. Na zdjęciu Tomasz Andrzejewski.

W ostatnim dniu Memoriału Wojtka Michniewicza, rozgrywanego w Toruniu z trójmiejskich ekip zagrali jedynie koszykarze Startu Gdynia. Beniaminek TBL po emocjonującym meczu pokonał Franz Astorię Bydgoszcz 69:67 (22:26, 20:12, 14:17, 13:12). Był to pierwszy sukces w przedsezonowym sparingach podopiecznych Davida Dedka odniesiony na wyjeździe.

START: Pełka 14, Wojdyła 13, Andrzejewski 8, Kucharek 8, Jankowski 7, Kowalczyk 6, Mordzak 5, Malczyk 5, Mokros 3.

ASTORIA: Bierwagen 25, Laydych 15, Szyttenholm 6, Robak 5, Adryańczyk 5, Czaplicki 5, Lewandowski 4, Barszczyk 2, Rąpalski 0, Małgorzaciak 0.

Gdynianom, dopiero ostatniego dnia memoriałowej rywalizacji udało się odnieść w Toruniu pierwsze zwycięstwo. W niedzielę pokonali oni zespół z Bydgoszczy, choć zwycięstwo przyszło im z wielkim trudem.

Spotkanie było wyrównane od samego początku. W pierwszych minutach żadna ze stron nie mogła uzyskać wyraźniejszego prowadzenia, wprawdzie na chwilę gdynianie wyszli na prowadzenie 18:11 ale i tak pierwszą kwartę przegrali różnicą 4 punktów. Po pierwszej połowie to jednak Start prowadził 42:38. Po kolejnych 10 minutach Astoria zbliżyła się do gdynian na odległość 1 punktu i w ostatnich 10-minutach emocje sięgnęły zenitu.

Bydgoszczanie chcieli za wszelka cenę sprawić niespodziankę i pokonać drużynę z TBL jednak gdynianie ofiarnie obronili minimalną przewagę. W sumie więc "toruński" bilans Startu to jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Wcześniejsze sparingi Startu Gdynia
31.08 (Włocławek): Anwil Włocławek 73:84 (15:18, 15:25, 19:19, 24:22) - przeczytaj relację
Skład Startu i zdobywcy punktów: Kucharek 22, Jankowski 13, Andrzejewski 12, Malczyk 7, Kowalczyk 5, Mordzak 5, Pełka 5, Wojdyła 3, Mokros 1.

1.09 (Włocławek): Trefl Sopot 57:71 (12:26, 19:17, 17:13, 9:15) - przeczytaj relację
Jankowski 15, Kucharek 11, Malczyk 9, Pełka 9, Kowalczyk 4, Wojdyła 3, Andrzejewski 2, Mordzak 2, Mokros 2

3 września (Gdynia) Start Gdynia - Energa Czarni Słupsk 71:69 (6:16, 23:12, 21:21, 21:20) przeczytaj relację
Wojdyła 18, Malczyk 13, Jankowski 12, Pełka 12, Mordzak 7, Kowalczyk 6, Mokros 4, Andrzejewski 2, Kucharek 1

5 września (Gdynia)AZS Koszalin 70:68 (23:18, 22:12, 12:15, 13:23)
przeczytaj relację
Jankowski 22, Wojdyła 12, Kowalczyk 10, Pełka 8, Malczyk 7, Mokros 5, Kucharek 3, Mordzak 2, Andrzejewski 1

7.09 (Toruń) Jezioro Tarnobrzeg 68:83 (19:23, 15:16, 10:26, 24:18) czytaj więcej
Jankowski 17, Mordzak 13, Wojdyła 11, Mokros 8, Kowalczyk 7, Andrzejewski 6, Pełka 6, Malczyk 0, Kucharek 0.

8.09 (Toruń) PC SIDEn Toruń 66:70 (13:24, 15:20, 20:17, 18:9)