Porażki GTK i rezerw Trefla

12 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Trefl przegrał półfinał II ligi
Gdańscy koszykarze w pięciu meczach doznali tylko jednej porażki. Podobny bilans mają trzy inne zespoły ze ścisłej  czołówki ich grupy w II lidze. Gdańscy koszykarze w pięciu meczach doznali tylko jednej porażki. Podobny bilans mają trzy inne zespoły ze ścisłej  czołówki ich grupy w II lidze.

Koszykarze II-ligowego Wybrzeża Korsarza Gdańsk pokonali na wyjeździe Stawiński Basket Piła 81:84 (22:21, 24:17, 14:21, 21:25) i z bilansem czterech zwycięstw i porażki umocnili się w czołówce tabeli. Niestety porażek doznały pozostałe trójmiejskie zespoły na tym szczeblu rozgrywek. Rezerwy Trefla Sopot przegrały w Łowiczu z Księżakiem 76:66 (23:16, 19:15, 23:11, 11:24), a GTK Gdynia zostało zdemolowane we własnej hali przez SMS Władysławowo 64:101 (21:25, 17:29, 11:30, 15:17).

Stawiński Basket Piła - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 81:84 (22:21, 24:17, 14:21, 21:25)
WYBRZEŻE KORSARZ: Nitsche 27 (8 zb.), Chudy 14, Konsek 4 (11 zb.), Grujić 4, Specyalski 0 - Załucki 28, Gołębiewski 6, Skiba 1, Ziębiński 0, Sadowski 0, Strychalski 0.

Do zwycięstwa w Pile Korsarzy poprowadzili Mateusz NitscheJakub Załucki, którzy łącznie zdobyli 55 punktów. Obaj przeciętną skuteczność nadrabiali rzutami zza łuku. Załucki za trzy punkty trafił pięć, a Nitsche cztery razy. Po wyrównanej pierwszej kwarcie i drugiej na korzyść gospodarzy, gdańszczanie odrobili straty w trzeciej partii, a losy spotkania ważyły się przez końcowe 10 minut.

Na 40 sekund do końca meczu podopieczni Andrzeja Kwaśniewskiego przegrywali 77:81, ale najpierw zza łuku trafił Załucki, który chwilę później asystował Nitsche. Gospodarze w ostatniej akcji spotkania zanotowali stratę i ratowali się faulem, ale na linii rzutów wolnych dwukrotnie bezbłędny okazał się Załucki zapewniając Wybrzeżu czwarte zwycięstwo w sezonie. Kolejny mecz gdańszczanie zagrają w hali przy ul. Kołobrzeskiej 61 w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 (wstęp wolny) z Księżakiem Łowicz, który dopiero co odprawił z kwitkiem innego trójmiejskiego II ligowca, rezerwy Trefla Sopot.

KS Księżak Łowicz - Trefl II Sopot 76:66 (23:16, 19:15, 23:11, 11:24)
TREFL II: Lebiedziński 24, Brembly 16 (8 zb.), Jaśkiewicz 9, Kulka 4, Dzierżak 1 - Piechaczek 7, Brenk 5, Bauza 0, Sewioł 0, Szymański 0, Zięba 0, Majchrzak 0.

Po sukcesie w rozgrywkach pucharowych i pokonaniu SMS Władysławowo (czytaj więcej) koszykarze sopockich rezerw nie byli w stanie poradzić sobie w Łowiczu. Zespół miejscowego Księżaka ton rywalizacji nadawał już od pierwszej kwarty prowadząc po 30 minutach gry 65:42. Głównie za sprawą Aleksandra Lebiedzińskiego (12 pkt w ostatniej kwarcie) sopocianie zaczęli nadrabiać straty, ale ostatecznie zwycięstwo wygrana gospodarzy pozostała niezagrożona.

Sopocianie fatalnie wykonywali rzuty wolne wykorzystując tylko 13 z 24 prób i zanotowali aż 21 strat przy 15 gospodarzy. Choć w dwójkę 40 punktów zdobyli Lebiedziński i David Brembly ich zdobycze nie dały sukcesu. Wśród gospodarzy aż pięciu graczy zanotowało dwucyfrowe zdobycze. Kolejne spotkanie Trefl II zagra w Hali-100 lecia, gdzie o godzinie 17:30 podejmie Basket Junior Suchy Las (wstęp wolny).

GTK Gdynia - SMS PZKosz Władysławowo 64:101 (21:25, 17:29, 11:30, 15:17)
GTK: P.Żołnierewicz 11, Put 11, M.Żołnierewicz 8, Derkowski 6, Kolka 1 - Pietkiewicz 8, Komarowski 7, Szycik 5, Włodarczyk 4, Wróbel 3, Krauze 0.

Tylko w pierwszej i ostatniej kwarcie koszykarze GTK Gdynia byli w stanie podjąć równorzędną rywalizację z liderem II ligi, SMS Władysławowo. Przyjezdni dosłownie zdemolowali gdynian w grze na tablicach (55 do 22 w zbiórkach!), a koncertowe spotkanie rozegrał Mikołaj Witliński. Mierzący 204 cm 17-letni silny skrzydłowy w ciągu niespełna 23 minut gry zdobył 27 punktów i zebrał 11 piłek. Trafił też wszystkie trzy rzuty zza łuku. Wśród graczy GTK tylko Filip PutPrzemysław Żołnierewicz zanotowali dwucyfrowe zdobycze.

Osiem punktów zdobył Jakub Pietkiewicz, który w ubiegłym tygodniu zadebiutował w Tauron Basket Lidze. Grający na pozycjach rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego zawodnik, który w grudniu skończy 18 lat, zagrał w barwach Startu Gdynia. Było to możliwe w wyniku umowy szkoleniowej pomiędzy gdyńskimi klubami. W wyjazdowym spotkaniu z PGE Turowem Zgorzelec Pietkiewicz na parkiecie spędził minutę i nie zdążył zapisać się w meczowym protokole, a Start przegrał 55:66 (9:13, 19:19, 14:20, 13:14) (przeczytaj relację).

GTK w sobotę o godzinie 12:00 w hali GOSiR przy ulicy Olimpijskiej zmierzy się z zespołem Stawiński Basket Piła (wstęp wolny) i postara się uo drugie ligowe zwycięstwo. Identyczny bilans jak gdynianie ma Trefl II Sopot. Oba zespoły mają jednak do rozegrania jeszcze po zaległym spotkaniu.

Pozostałe mecze 5. kolejki grupy A II ligi:
King Wilki Morskie Szczecin - MKS Skierniewice 88:79 (24:30, 23:11, 24:16, 17:22)
Basket Junior Suchy Las - KSK Noteć Inowrocław 58:86 (12:26, 19:30, 6:15, 21:15)