Skuteczność do natychmiastowej poprawy

Krzysztof Klinkosz
12 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze Trefla "wrócili z dalekiej podróży" i dopiero w końcówce meczu na własnym parkiecie zapewnili sobie wygraną nad Polonią Azbud Warszawa 66:60 (11:8, 13:20, 18:19, 24:13). Najważniejsze, że sopocianie zwyciężyli szósty mecz z rzędu w PLK i nadal liczą się w walce o czołową czwórkę przed play-off. Jednak żółto-czarni muszą popracować nad skutecznością, gdyż dziś była ona momentami zastraszająco słaba.

TREFL: Kuzminskas 10, Kitzinger 10, Stefański 8, Kinnard 2, Hawkins 0 - Hlebowicki 12, Tsintsadze 11, Kadziulis 7, Malesa 6, Ratajczak 0.

POLONIA AZBUD: Miller 14, Nowakowski 5, Frasunkiewicz 3, Hughes 2, Bacik 0 - Alexander 18, Nana 16, Perka 2.

Sopocianie rozpoczęli mecz w niezłym tempie i już po kilku minutach objęli wyraźne prowadzenie. W 6 minucie spotkania było już 11:4 dla gospodarzy. Niestety w kolejnych minutach sopocianie całkowicie zatracili skuteczność a, że fatalnie spisywali się pod koszem również rywale z Warszawy, to po 10 minutach koszykarze Trefla jeszcze prowadzili 11:8.

Na początku drugiej kwarty wyrównał Aleks Perka, było 11:11 a w kolejnych minutach zawodnicy obydwu ekip dali prawdziwy popis nieskuteczności. Doprawdy ciężko znaleźć było jakikolwiek pozytyw w poczynaniach sopocian czy koszykarzy ze Stolicy.

Przez pierwszych 14 minut spotkania na przykład, ani jedna, ani druga drużyna nie trafiła zza linii 6,25 a skuteczność w rzutach za 2 punkty wahała się miedzy 30 a 40 procent.

Dopiero w 14 minucie Michał Hlebowicki trafił za trzy punkty i gospodarze wyszli na prowadzenie 14:11, niestety koszykarze Trefla przez kolejne ponad 3 minuty nie potrafili znaleźć drogi do kosza, podczas gdy rywale przypomnieli sobie, że w koszykówce chodzi przede wszystkim o zdobywanie punktów po rzutach. Josh Alexander błyskawicznie wyrównał a w następnych akcjach wspólnie z Eddie Millerem rządził na parkiecie.

Drużyna Poloni Azbud szybko wyszła na prowadzenie 23:14 w 17 minucie. Wówczas po raz pierwszy po długiej przerwie punkty zapisali na swoim koncie gospodarze po trafieniu Marcina Stefańskiego jednak w kolejnych sekundach znów sytuację na parkiecie opanowali goście i w 18 minucie prowadzili już 28:16.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy wreszcie przełamali się sopocianie i po "trójkowych" rzutach Hlebowickiego oraz Iwo Kitzingera po 20 minutach meczu było 28:24 dla Polonii Azbud.

Niedługo po rozpoczęciu gry w trzeciej kwarcie Lewrance Kinnard po efektownym wsadzie zniwelował straty gospodarzy do 4 punktów (26:30) a Stefański doprowadził nawet do wyniku 28:30 jednak później gospodarze znów razili nieskutecznością i "Czarne Koszule" w 28 minucie odzyskały wyraźniejsze prowadzenie (38:28).

W pierwszej połowie czwartej kwarty ciężar zdobywania punktów wziął na siebie gruziński rozgrywający Georgi Tsintsadze to on najpierw zniwelował straty do 44:47, 47:49 aż wreszcie zdobył punkty dające remis w 35 min. (49:49).

W chwilę później gospodarze już prowadzili a trzypunktową przewagę zawdzięczali rzutowi z dystansu Pawła Malesy . Nie był to jeszcze jednak przełomowy moment spotkania. Gracze Polonii choć już wyraźnie wolniejsi i mniej dokładni niemal do ostatniej minuty odpowiadali trafieniami na kosze gospodarzy.

Na 94 sekundy przed końcem meczu było tylko 61:60 dla gospodarzy. W najodpowiedniejszym momencie "trójką" popisał się Gintaras Kadziulis i gospodarze prowadzili już 64:60. Polonia nie zdołała odpowiedzieć punktami, a na kilkanaście sekund przed końcem gry na linii rzutów wolnych stanął Kitzinger. Gracz Trefla wykorzystał oba rzuty i gospodarze mogli już spokojnie odliczać sekundy do końca meczu.

Tabela wprowadzona: 2010-03-19

Znamy już pierwszego spadkowicza z PLK. Bez względu na wyniki pozostałe do końca sezonu zasadniczego z elitą pożegna się Sportino Inowrocław, które dzisiaj przegrało na wyjeździe ze Zniczem Jarosław 60:67 (17:17, 15:11, 12:18, 16:21).

Pozostałe wyniki 24. kolejki PLK:
Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 71:79 (14:17, 24:20, 22:20, 11:22), Polonia 2011 Warszawa - Polpharma Starogard Gdański 67:89 (16:28, 12:29, 10:18, 19:14), PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 94:92 (19:26, 34:25, 26:17, 15:24), PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 80:88 (22:24, 23:19, 14:24, 21:21), Asseco Prokom Gdynia - Energa Czarni Słupsk (przełożony na 19 marca).

Opinie (29) 3 zablokowane

• brawo Trefl (2)

pięknie się rozwija basket w wypoczynkowej dzielnicy Gdanska.

• 3 7

• marna śledziowa prowokacja

• 0 0

• od kiedy sopot jest dzielnica Gdanska ?

• 3 0

• !!! (2)

Do wszystkich spierajacych sie kibicow, rozstrzygajacych ktory klub jest lepszy. Gamonie z Was a nie kibice. Zamiast sie cieszyc, ze Trojmiasto jest ewenementem na mapie Polski i ma 2 kluby w pierwszej 4 zespolow ekstraklasy to klocicie sie jak dzieci, kto ma lepsza zabawke i kto jest lepszy. Ludzie troche dojrzalosci. Chodze na mecze obydwu druzyn, bo lubie koszykowke. Umiem takze doceniac zagrania przeciwnikow jesli zasluguja na uznanie. Nie jestem fanatykiem, aby bronic barw klubowych - bo ma to byc rozrywka a nie sens zycia.

• 5 5

• racja

1.zgadzam się z przedmówcą
      2. uwielbiam za to czytać wypowiedzi kolorowych ...

• 2 0

• niby dlaczego? jak chcę rozrywki idę do kina. na mecz idzie się kibicować swojej drużynie, ale ty tego pikniku nie zrozumiesz.

• 4 4

• Damski basket... (2)

Ciezko mi sie to ogladalo, masakra! Meczyk obrony?! Nie trafionych pierwszych czternascie czy pietnascie rzutow za trzy punkty!!! To jest meczyk obrony?? No powiedzcie, czy to jest meczyk obrony? Probujemy na sile pokazac, ze to ten jedyny TREFL, ale prawda jest taka, ze kibic chce ogladac basket na poziome, a nie damska panszczyzne...

• 4 8

• wreszcie obiektywna ocena

brawo odważny Grzegorzu! To co oglądamy w wykonaniu Trefla do zabawa w "meczyk" a nie sportowa walka

• 3 9

• to nie oglądaj, w Gdyni kilku murzynów gra w streetballa, tam podobno jest poziom i emocje.

• 5 3

• bardzo dobra obrona Polonii, słaba skuteczność Trefla. musimy zdecydowanie poprawić tę skuteczność, bo jeden Kadziulis meczu nie wygra. dobrze Hlebowicki, Gruzin i Lawrence. trener zaczął grać szerokim składem.
    z optymizmem patrzę na playoffy :)

• 11 0

• Brawo Trefl Sopot! (1)

To był MEGA mecz Obrony!
    Brawo dla Lawrewce'a za wsad, z asysty:)
    Miller pociągnął wzdłuż linii końcowej...
    Dla mnie...
    NBA... Niesamowite!
    Pacek to widział i łapy precz!!!!!!!!!!!!!!!!

• 14 3

• no Miller nieźle szalał w Polonii, a alley Kinnarda palce lizać.

• 7 0

• Asseco (1)

Bo MISTRZ JEST TYLKO JEDEN!!!!

• 9 32

• w Sopocie

• 6 2

• Bo w Trójmieście dla fanów kosza liczy się tylko TREFL ! (3)