GTK Gdynia przegrała z Pszczółką, VBW Arka Gdynia z koronawirusem

Sebastian Zwiewka, Mikołaj Pachniewski
2 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 19:40 (2 stycznia 2022)
Koszykarki GTK w niedzielę jako jedyny zespół z Gdyni rywalizowały na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Mecz VBW Arki został odwołany przez zakażenia koronawirusem. Koszykarki GTK w niedzielę jako jedyny zespół z Gdyni rywalizowały na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. Mecz VBW Arki został odwołany przez zakażenia koronawirusem.

Mecz VBW Arka Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec został odwołany przez koronawirus w zespole żółto-niebieskich. Nowy termin tego spotkania jest ustalany. Natomiast nic nie stanęło na przeszkodzie, by GTK Gdynia zmierzyło się Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Podopieczne Karoliny Szlachty przegrały jednak 37:73 (9:19, 5:14, 11:25, 12:15) w meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Aktualizacja, godz. 19:40

Pszczółka: Mack 15 pkt (10 zb.), Niedźwiedzka 14 (4x3, 10 zb.), Fassina 9 (1x3), Kośla 8 (1x3), Stanaćev 7 (1x3, 12 as.) oraz Kuczyńska 7 (1x3), Duchnowska 6 (1x3), Sklepowicz 4, Trzeciak 2, Kurach 1, Przyszlak 0

GTK: Wińkowska 14 (1x3, 6 zb.), Marcinkowska 8 (1x3, 7 zb.), Żytkowska 6, Ossowska 2 (6 zb.), Niemojewska 2 (10 zb., 6 st.) oraz Bazan 5, Kobylińska 0

Koszykarki GTK Gdynia na pierwszy mecz w nowym roku pojechały do Lublina. Podopieczne Karoliny Szlachty chciały wygrać pierwszy mecz pod wodzą nowej trenerki.

Na początku oba zespoły miały problem z wstrzeleniem do kosza. Prowadzenie objęły jednak gospodynie, a pierwsze punkty z gry dla gdynianek zdobyła Anna Wińkowska, ale dopiero po ponad sześciu minutach. Wcześniej z linii rzutów osobistych trafiła tylko Alicja Żytkowska. Wtedy GTK przegrywało 4:10.

Słaba skuteczność i błędy gdynianek skutkowały stratą 10 punktów po pierwszej kwarcie. W szeregach Pszczółki szalała Natasha Mack. W drugiej kwarcie oba zespoły miały problemy ze składną grą, ale lepiej wyszły na tym lublinianki, które zwiększyły swoją przewagę do 19 punktów. GTK w drugiej części gry zdobyło zaledwie 5 punktów, a do przerwy miało 14 proc. skuteczności rzutów z gry! To było za mało, by myśleć o równorzędnej walce z gospodyniami.

Po przerwie koszykarki Pszczółki czterokrotnie trafiły zza łuku i zwiększyły swoją przewagę. Podopieczne trener Szlachty próbowały dotrzymywać im kroku, jednak gra wcale nie wyglądała lepiej. Gdynianki nie potrafiły zatrzymać lublinianek i po 30 minutach przegrywały już różnicą 33 punktów (58:25).

Gospodynie nie zamierzały zwolnić tempa. Zanotowały run 7:0 i różnica wynosiła już 40 punktów. Później GTK nieco poprawiło rezultat z linii rzutów osobistych, gdyż Pszczółka szybko przekroczyła limit fauli w ostatniej partii. Ostatecznie różnica wyniosła 36 punktów i GTK doznało kolejnej wysokiej porażki. Zawiodła przede wszystkim skuteczność rzutów z gry, która wyniosła 22 proc. Warto zaznaczyć, że trenerka GTK w Lublinie rotowała tylko z siedmioma koszykarkami.

2 stycznia 2022, godz. 18:00
1 pkt.
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
GTK GDYNIA

98% 189 typowań Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
2% 4 typowania GTK GDYNIA

Polonia Warszawa - VBW Arka Gdynia 60:89 - przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

VBW Arka Gdynia zmaga się z zakażeniami koronawirusem. Z tego powodu zaplanowany na niedzielę domowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec został przełożony na inny termin. To pierwsze przypadki zakażenia COVID-19 w trójmiejskiej drużynie w tym sezonie. Nowej daty jeszcze nie ustalono. Koszykarki w środku tygodnia nie mają zaplanowanego meczu w Eurolidze kobiet. W tej chwili nie wiadomo, czy dojdzie do skutku następne spotkanie Energa Basket Ligi w Bydgoszczy (8 stycznia).

Oświadczenie klubu (treść oryginalna):

W związku z pozytywnymi wynikami testów SARS-CoV2 w naszej drużynie dzisiejszy mecz przeciwko CTL Zagłębie Sosnowiec zostaje odwołany. O kolejnym terminie spotkania poinformujemy wkrótce.

Wyniki 14 kolejki

• GTK Gdynia - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 73:37 (19:9, 14:5, 25:11, 15:12)
  • VBW ARKA GDYNIA - CTL Zagłębie Sosnowiec (odwołany z powodu koronawirusa w zespole Arki)
  • Ślęza Wrocław - Energa Toruń 74:61 (16:17, 23:12, 19:14, 16:18)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - SKK Polonia Warszawa 112:82 (32:21, 28:17, 20:21, 32:23)
  • BC Polkowice - Polskie Przetwory Basket- Bydgoszcz 94:51 (29:13, 18:13, 22:20, 25:5)