DGT Politechnika Gdańska - Energa Toruń 83:74 w Energa Basket Lidze Kobiet

Politechnika Gdańska

Trener DGT Politechniki Gdańskiej Vadim Czeczuro może mieć powody do zadowolenia. Jego zespół wygrał dotychczasowe oba domowe spotkania w Energa Basket Lidze Kobiet. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej pokonały u siebie Energę Toruń 83:74 (26:11, 19:21, 24:11, 14:21). Liderkami zespołu Vadima Czeczuro były Jenna Smith i Presley Hudson, które zdobył odpowiednio 20 i 18 punktów. Gospodynie trafiły łącznie 11 "trójek".

DGT: Smith 20 (2x3, 8 zb.), Hudson 18 (4x3), Bujniak 7 (1x3, 9 as.), Ostrowska 6 (2x3), Nayo 6 oraz Koc 11 (1x3), Haryńska 6 (1x3, 7 zb.), Strzelczyk 5, Niedźwiedzka 4, Duszkiewicz 0

KATARZYNKI: Scekić 18 (1x3, 10 as.), Tłumak 13 (3x3), Dedić 13 (11 zb.), Urbaniak 12 (2x3), Podkańska 0 oraz Telenga 8, Wieczyńska 6, Dobrowolska 2, Urban 2,

Oba zespoły zaczęły bardzo spokojnie, ale już po chwili zarysowywała się przewaga koszykarek DGT Politechniki Gdańskiej, które po 4 minutach miały 11 punktów przewagi. Miejscowe dobrze radziły sobie pod koszem rywala, a po trafieniu Jenny Smith w ostatnich sekundach różnica wynosiła 15 "oczek.

W drugiej partii szczególnie skuteczne były: Martyna Koc, Agnieszka HaryńskaPresley Hudson. Gospodynie kontrolowały przebieg spotkania i przez cały czas utrzymywały podobną przewagę z pierwszej kwarty. Wynik do przerwy to 45:32.

Po zmianie stron sygnał do ataku dały Amerykanki. Przyjezdne nie pozostawały jednak dłużne, ale nie potrafiły zniwelować wysokiego prowadzenia rywalek, które wzrastało po kolejnych trójkach gospodyń. Obraz gry nie zmienił się zbytnio również w ostatniej odsłonie. Gospodynie dowiozły zwycięstwo i ostatecznie wygrały 83:74.

Warto podkreślić, że zespół Vadima Czeczuro w niedzielnym spotkaniu rzucił 11 "trójek". Koszykarki potrzebowały do tego 32 prób. Rywalki natomiast wykorzystały 6 z 19 takich rzutów.

Wyniki 3 kolejki:

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Widzew Łódź 59:84 (12:22, 23:26, 13:17, 11:19)
  • DGT POLITECHNIKA Gdańska - Energa Toruń 83:74 (26:11, 19:21, 24:21, 14:21)
  • ARKA GDYNIA - CCC Polkowice 85:56 (22:13, 19:12, 17:21, 27:10)
  • Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz 65:61 (10:24, 17:14, 19:11, 19:12)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 78:43 (15:12, 19:11, 14:8, 30:12)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 90:85 (24:16, 20:25, 25:22, 21:22)

Opinie (8)

23.11 (sob) godz.17:00 Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin typuj DGT POLITECHNIKA Gdańska
30.11 (sob) godz.16:00 POLITECHNIKA Gdańska typuj CosimusMed Widzew Łódź
07.12 (sob) godz.17:00 DGT Politechnika Gdańska typuj Wisła Kraków
14.12 (sob) godz.16:00 DGT Politechnika Gdańska typuj Ślęza Wrocław
09.11 (sob) godz.15:00 DGT Politechnika Gdańska 52:85 ARKA Gdynia LIVE!
02.11 (sob) godz.19:10 AZS Uniwersytet Gdański 58:74 DGT Politechnika Gdańska
26.10 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska 71:103 CCC Polkowice
20.10 (nd) godz.18:00 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 92:57 DGT Politechnika Gdańska
13.10 (nd) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska 83:74 Energa Toruń
09.10 (śr) godz.18:00 Artego Bydgoszcz 92:54 DGT Politechnika Gdańska

1 ARKA GDYNIA 7 7 0 564:412 14
2 Artego Bydgoszcz 6 5 1 479:360 11
3 CCC Polkowice 6 5 1 472:368 11
4 KS Ślęza Wrocław 6 4 2 430:351 10
5 DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 7 3 4 493:595 10
6 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 6 3 3 499:427 9