Futsaliści AZS UG pokonali wicelidera ligi

29 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Dominik Depta, ostatnim strzałem meczu, zapewnił AZS UG cenne trzy punkty w starciu z Pogonią. Dominik Depta, ostatnim strzałem meczu, zapewnił AZS UG cenne trzy punkty w starciu z Pogonią.

Cios za cios, bramka za bramkę i ostateczne rozstrzygnięcie w końcowej sekundzie meczu. Tak wyglądało ligowe starcie w hali AWFiS, w której AZS Uniwersytet Gdański pokonał, dzięki bramce Dominika Depty, kandydata do mistrzostwa Polski, Pogoń 04 Szczecin 8:7 (2:3). Zespół Szymona Hartmana przerwał więc serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

8:7 Dominik Depta 40:00

AZS UG: Burglin, Wolski - Leśnicki, Widzicki, Szymański, Cyman, Olszewski, Friszkemut, Poźniak, Horbacz, Wesserling, Kriezel, Pawicki, Depta

Pogoń: Neagu, Kubrak - Bugański, Tubacki, Jakubiak, Mikołajewicz, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii

Mobilizacja w obu drużynach była ogromna. Pogoń grała o odbudowanie się po remisie w Katowicach i pozycję lidera chociażby do niedzieli. Natomiast AZS chciał znów dać o sobie znać futsalowej Polsce po serii słabych wyników. Udało się tylko gospodarzom, którzy wynik, za sprawą Pawła Friszkemuta, otworzyli już w 2. min. Następnie rywale przeszli do zaciekłych ataków, a AZS skupił się na kontrach. To sprawiło, że kolejne dwie bramki zdobyli Portowcy, a konkretnie Michał Kubik, który dwukrotnie pokonał Jacka Burglina.

Bramkarz AZS pokazał jednak w tym spotkaniu wielką wolę walki, gdyż grał z blokadą po kontuzji odniesionej w Tychach. Pomimo tego wielokrotnie skutecznie interweniował.

Na gole Kubika, w 16. minucie odpowiedział Dominik Depta, ponownie doprowadzając do remisu, który w tym spotkaniu widniał na tablicy aż siedmiokrotnie. Do szatni szczęśliwsi schodzili jednak szczecinianie, którzy na 30 sekund przed przerwą wyszyli na prowadzenie za sprawą Marka Bugańskiego.

Ten, kto zachwalał pierwszą połowę meczu musiał mocno zweryfikować słowo "emocje" w drugiej. Pogoń nieco przystopowała na początku drugiej połowy. Po trzech minutach gry AZS prowadził więc po golach Friszkemuta i Tomasza Poźniaka. Odpowiedział w 25. minucie Łukasz Tubacki i znów był remis. Widniał on na tabilicy wyników tylko 70 sekund. Wtedy Depta ponownie zapewnił AZS prowadzenie. Radość gdańszczan trwała także chwilę, gdyż gola po kilkudziesięciu sekundach zdobył Wojciech Pawicki, tyle tylko, że było to trafienie samobójcze. Kapitan AZS zrehabilitował się równo w 30. minucie meczu, kiedy po jego bramce znów to gdańszczanie byli na prowadzeniu.

Trener Pogoni, Gerard Juszczak postawił wszystko na jedną kartę i Nicolae Neagu zastąpił lotny bramkarz, którym był Kubik. W 38. minucie znakomitą bramkę zdobył natomiast Tomasz Kriezel, który atakował do samego końca pełniącego rolę bramkarza Kubika. Zawodnik Pogoni próbował wprowadzić piłkę do własnego pola karnego, ale Kriezel wślizgiem, w ostatniej chwili wybił mu ją spod rąk. AZS prowadził już 7:5.

Wydawało się, że to koniec emocji jednak dekoncentracja gdańszczan sprawiła, że Kubik i Tubacki w ciągu kilkudziesięciu sekund doprowadzili do wyrównania.

Ostatnie sekundy meczu to idealny materiał na film. Pogoń starała się do końca walczy o lidera, grając z wycofanym bramkarzem. Kilka sekund przed syreną końcową goście wywalczyli aut. Pressing Kriezela sprawił, że piłka wylądowała pod nogą Depty. Pivot AZS, półtorej sekundy przed końcem, kopnął ją w kierunku pustej bramki, a ta wtoczyła się do niej równo z syreną.

Kolejny mecz gdańszczanie zagrają także u siebie. Za 2 tygodnie podejmą następnego kandydata do mistrzostwa Polski, Rekord Bielsko-Biała.

19 kolejka
28 marca Pogoń 04 Szczecin (d) 8:7 (2:3)

20 kolejka
11 kwietnia Rekord Bielsko-Biała (dom)

21 kolejka
19 kwietnia Wisła Krakbet Kraków (wyjazd)

22 kolejka
26 kwietnia Remedium Pyskowice (dom)

Opinie (10)

• Kto nie był niech żałuje! Taki mecz pokazuje wyższość futsalu nad trawiastą piłką!

• 5 5

• Mecz - widowisko

Takie mecze to absolutna reklama futsalu! AZS zagrał z zębem i wygrał! BRAWO PANOWIE!

• 7 4

• (2)

Gole, akcje, kontuzje, jednym słowem walka. Super mecz AZS ma chyba patent na mecze rozstrzygane w ostatnich sekundach

• 6 3

• koszulka (1)

Będzie jeszcze okazja wygrać koszulkę albo coś innego za najwierniejszego kibica :)

• 0 2

• Tak

Będziemy organizować konkursy z nagrodami w nowym sezonie! Zapraszamy :)

• 1 1

• Po Mistrzostwie (1)

Chyba po mistrzostwie dla Pogoni, mogli miec remis, chcieli pelna pule i ich skarcili. Ekstra mecz i emocje kiedy nastepny w Gdansku?

• 3 3

• Z Rekordem

Kolejny mecz z Rekordem Bielsko Biała 12. kwietnia o godzinie 20:00 na Hali AWFiS!