- 1 Było ciężko, ale Arka o punkt do lidera (157 opinii) LIVE!
- 2 Lechia: Mocny gong, wielka złość (85 opinii)
- 3 Wybrzeże pewne utrzymania w Superlidze (12 opinii)
- 4 Zmora i przebudzenie w Wybrzeżu (54 opinie)
- 5 Niższe ligi. Rekordowy wynik (42 opinie)
- 6 W Arce plagi egipskie, nóż na gardle Resovii (65 opinii)
Kamińska, Kijewski, Prokom Trefl...
W tej elekcji wybierano najlepszych w trzech kategoriach (sportowiec, trener, drużyna). Plebiscyt zdominowali koszykarze, choć zauważono również dokonania gdyńskich piłkarzy i rugbistów oraz niektórych przedstawicieli sportów indywidualnych.
- Odbieram tę nagrodę jako wyróżnienie dla całego środowiska pływackiego, które ostatnio przeżywa swoje wielkie dni. W Trójmieście są bowiem sportowcy, którzy bardziej zasłużyli na to wyróżnienie. Przede wszystkim wioślarz Adam Korol, jedyny zawodnik z Trójmiasta, który zdobył w tym roku złoty medal mistrzostw świata w konkurencji olimpijskiej. Również wicemistrzostwo świata gimnastyka Leszka Blanika jest według mnie cenniejsze od moich medali z mistrzostw Europy. W nadchodzącym sezonie najważniejszy będzie start w mistrzostwach Europy w Budapeszcie na 50-metrowej pływalni - mówiła skromnie Kamińska, ubiegłoroczna mistrzyni i wicemistrzyni kontynentu w pływaniu w stylu klasycznym na krótkim basenie.
- Czuję się zaszczycony tym wyróżnieniem. To na pewno zasługa dobrych wyników naszego zespołu w 2005 roku, obrony mistrzowskiego tytułu i awansu do TOP 16. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, także tym, których już nie ma w zespole, a przyczynili się do sukcesów w sezonie 2004/05. To oni musieli realizować moją myśl szkoleniową. Nie mogę również nie wspomnieć o kierownictwie klubu, sponsorach, to nasza wspólna nagroda. - podkreślał Kijewski, podwójny zwycięzca, jako trener indywidualnie i wraz z zespołem.
SPORTOWIEC ROKU
1. Beata Kamińska (AZS AWFiS Gdańsk) 1772 punktów
2. Leszek Blanik (AZS AWFiS Gdańsk) 1389
3. Tomas Pacesas (Prokom Trefl Sopot) 1100
4. Goran Jagodnik (Prokom Trefl) 856
5. Adam Wójcik (Prokom Trefl) 645
6. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 640
7. Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk) 457
8. Sylwia Gruchała (AZS AWFiS Gdańsk) 308
9. Bartosz Ława (Prokom Arka Gdynia) 275
10. Agnieszka Bibrzycka (Lotos Gdynia) 222
DRUŻYNA ROKU
1. Prokom Trefl Sopot (koszykarze) 3758
2. Prokom Arka Gdynia (piłkarze) 1224
3. Arka Gdynia (rugbiści) 988
TRENER ROKU
1. Eugeniusz Kijewski (Prokom Trefl Sopot) 42
2. Dariusz Komisarczuk (Arka Gdynia) 25
3. Krzysztof Koziorowicz (Lotos Gdynia) 21
OBJAWIENIE ROKU
(nagrody prezydentów miast)
Gdańsk: Beata Kamińska (AZS AWFIS GDAŃSK)
Gdynia: Mateusz Didenkow (KL Gdynia)
Sopot: Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia Sopot)
SPORTOWY MECENAS ROKU
Ryszard Krauze (Prokom Software)
Paweł Olechnowicz (Grupa Lotos)
Kluby sportowe
Zobacz także
Tytuły dla Lechii i Atomu Trefla
Korol, Pacesas i Asseco Prokom najlepsi
Opinie (6)
NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.
TAKIE OPINIE SKASUJEMY.
Dodaj opinię
Odpowiedz
-
Sortowanie
- Od najnowszych
- Od najstarszych
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 19:21
SZyMoN
Tak samo jak i na ciebie!
Polak18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 14:21
Szymon
Polski (przez jedno "i" na końcu) tłumoku i nieuku
Nauczyciel18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 13:45
do pana BARC ULTRAS 3-MIASTO
BYŁEŚ KOLEGO KIEDYŚ POZA GRANICAMI POLSKII ? WIESZ JAK W BARCELONIE NA "WAS" MÓWIĄ? NA SZCZĘŚCIE OD JAKIEGOŚ CZASU ODRÓŻNIAJĄ WAS OD RESZTY POLAKÓW
Szymon z Gdańska18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 11:13
Barcelona Prokom Trefl 120:40
Barca!!
jedziemy z tymi baranami!!!BARCELONA ULTRAS 3-MIASTO18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 11:11
przekupiony plebiscyt
a co takiego osiągnęły te trufle??
kosza do kosza!18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2006-01-17 06:46
z tymi dziurkaczami to przegięcie
Jak można wybrac tylu koszykarzy, no chyba że Prokom sypnął kasą dla gazety i stąd te wyniki
z poważaniem...18 lat
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najbliższy mecz Arki
10% | Podbeskidzie Bielsko-Biała | |
17% | REMIS | |
73% | ARKA Gdynia |
Najlepiej oceniani
-
Wojciech Łobodziński (Trener)4.56 (66 ocen)
-
4.56 (72 oceny)
-
4.54 (68 ocen)
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Mirosław Radka | 32 | 62 | 62.5% |
2 | Sławek Surkont | 33 | 56 | 57.6% |
3 | Mariusz Kamiński | 33 | 55 | 54.5% |
4 | Marek Dąbrowski | 33 | 55 | 54.5% |
5 | Izabela Dymkowska | 32 | 54 | 56.3% |
Tabela
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lechia Gdańsk | 30 | 18 | 5 | 7 | 50:26 | 59 |
2 | Arka Gdynia | 30 | 17 | 7 | 6 | 50:31 | 58 |
3 | GKS Tychy | 30 | 16 | 3 | 11 | 40:34 | 51 |
4 | GKS Katowice | 30 | 14 | 8 | 8 | 51:31 | 50 |
5 | Wisła Kraków | 30 | 13 | 10 | 7 | 56:37 | 49 |
6 | Odra Opole | 29 | 13 | 7 | 9 | 36:28 | 46 |
7 | Górnik Łęczna | 30 | 11 | 13 | 6 | 30:26 | 46 |
8 | Motor Lublin | 29 | 13 | 7 | 9 | 39:36 | 46 |
9 | Wisła Płock | 29 | 12 | 9 | 8 | 41:39 | 45 |
10 | Stal Rzeszów | 30 | 12 | 6 | 12 | 45:47 | 42 |
11 | Miedź Legnica | 30 | 10 | 11 | 9 | 39:32 | 41 |
12 | Znicz Pruszków | 30 | 11 | 4 | 15 | 28:37 | 37 |
13 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | 30 | 8 | 10 | 12 | 43:45 | 34 |
14 | Chrobry Głogów | 29 | 9 | 7 | 13 | 30:45 | 34 |
15 | Polonia Warszawa | 30 | 7 | 9 | 14 | 36:44 | 30 |
16 | Resovia | 30 | 8 | 5 | 17 | 34:54 | 29 |
17 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 30 | 4 | 10 | 16 | 24:50 | 22 |
18 | Zagłębie Sosnowiec | 30 | 2 | 9 | 19 | 19:49 | 15 |
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Wyniki 30 kolejki
- ARKA GDYNIA - Resovia 3:2 (2:1)
- Stal Rzeszów - LECHIA GDAŃSK 4:2 (1:0)
- Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (2:1)
- GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
- Polonia Warszawa - GKS Katowice 1:2 (1:0)
- Miedź Legnica - Znicz Pruszków 1:2 (0:0)
- Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:0)
- poniedziałek
- Odra Opole - Motor Lublin
- Chrobry Głogów - Wisła Płock
Ostatnie wyniki Arki
93% | ARKA Gdynia | |
4% | REMIS | |
3% | Resovia |
5% | Znicz Pruszków | |
9% | REMIS | |
86% | ARKA Gdynia |
Najbliższy mecz Arki
6% | ARKA Gdynia | |
2% | REMIS | |
92% | OGNIWO Sopot |
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Beata Xxxv | 13 | 35 | 84.6% |
2 | Zygmunt Bębenek | 13 | 35 | 76.9% |
3 | Radosław Dymkowski | 13 | 34 | 92.3% |
4 | Fc Zdunkowo | 13 | 34 | 84.6% |
5 | BOGUSŁAW BOHL | 13 | 34 | 84.6% |
Tabela
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juvenia Kraków | 13 | 11 | 0 | 2 | 472:205 | 52 |
2 | Orlen Orkan Sochaczew | 13 | 10 | 0 | 3 | 446:214 | 50 |
3 | Ogniwo Sopot | 13 | 10 | 0 | 3 | 469:250 | 48 |
4 | Edach Budowlani Lublin | 14 | 8 | 0 | 5 | 337:317 | 35 |
5 | Awenta Pogoń Siedlce | 13 | 8 | 0 | 5 | 370:252 | 34 |
6 | Drew Pal 2 Lechia Gdańsk | 14 | 5 | 9 | 0 | 358:347 | 25 |
7 | Arka Gdynia | 13 | 5 | 0 | 8 | 394:366 | 25 |
8 | Budowlani WizjaMed Łódź | 14 | 1 | 0 | 13 | 214:789 | 4 |
9 | Budo 2011 Aleksandrów Łódzki | 13 | 2 | 0 | 11 | 167:387 | -22 |
Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.
W trakcie rozgrywek zmieniły nazwy:
Lechia Gdańsk na Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
Budowlani Commercecon Łódź na Budowlani WizjaMed Łódź
Orkan Sochaczew na Orlen Orkan Sochaczew
Wyniki 15 kolejki
- ARKA GDYNIA - Budowlani WizjaMed Łódź 55:0 (36:0)
- DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK - OGNIWO SOPOT 12:36 (5:19)
- Edach Budowlani Lublin - Orlen Orkan Sochaczew 10:28 (3:0)
- Juvenia Kraków - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 25:0 (walkower)
- pauzuje: Awenta Pogoń Siedlce
Ostatnie wyniki Arki
98% | ARKA Gdynia | |
0% | REMIS | |
2% | Budowlani WizjaMed Łódź |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Marcin W. | 29 | 62 | 82.8% |
2 | Marek Węgrzynowski | 30 | 56 | 73.3% |
3 | Piotr Matusiak | 30 | 55 | 76.7% |
4 | Barbara Werner | 30 | 55 | 73.3% |
5 | Radosław Dymkowski | 29 | 55 | 69% |
Tabela
Drużyny | M | Z | P | Bilans | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | 30 | 23 | 7 | 2585:2312 | 53 |
2 | Trefl Sopot | 30 | 21 | 9 | 2570:2385 | 51 |
3 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | 30 | 19 | 11 | 2641:2417 | 49 |
4 | King Szczecin | 30 | 19 | 11 | 2701:2534 | 49 |
5 | Legia Warszawa | 30 | 19 | 11 | 2587:2473 | 49 |
6 | Śląsk Wrocław | 30 | 17 | 13 | 2393:2469 | 47 |
7 | MKS Dąbrowa Górnicza | 30 | 16 | 14 | 2887:2755 | 46 |
8 | PGE Spójnia Stargard | 30 | 16 | 14 | 2453:2333 | 46 |
9 | Polski Cukier Start Lublin | 30 | 16 | 14 | 2720:2707 | 46 |
10 | Dziki Warszawa | 30 | 16 | 14 | 2347:2382 | 46 |
11 | Icon Sea Czarni Słupsk | 30 | 14 | 16 | 2332:2395 | 44 |
12 | Arriva Polski Cukier Toruń | 30 | 13 | 17 | 2428:2520 | 43 |
13 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | 30 | 9 | 21 | 2452:2753 | 39 |
14 | Tauron GTK Gliwice | 30 | 9 | 21 | 2577:2729 | 39 |
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | 30 | 8 | 22 | 2468:2737 | 38 |
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 30 | 5 | 25 | 2413:2653 | 35 |
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Wyniki 30 kolejki
- TREFL SOPOT - King Szczecin 92:98 (13:27, 30:17, 27:30, 22:24)
- Icon Sea Czarni Słupsk - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 93:82 (27:29, 21:20, 23:17, 22:16)
- Dziki Warszawa - PGE Spójnia Stargard 70:67 (13:21, 22:15, 17:18, 18:13)
- Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 126:60 (33:16, 40:15, 28:15, 25:14)
- Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 92:112 (25:27, 22:26, 27:21, 18:38)
- Anwil Włocławek - Arriva Polski Cukier Toruń 91:70 (20:19, 25:20, 18:13, 28:18)
- Śląsk Wrocław - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 98:79 (28:19, 28:20, 20:22, 22:18)
- Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 73:110 (11:33, 19:27, 26:24, 17:26)
Playoff
Ćwierćfinały
Anwil Włocławek | |
PGE Spójnia Stargard |
Legia Warszawa | |
King Szczecin |
TREFL SOPOT | |
MKS Dąbrowa Górnicza |
Arged BM Stal Ostrów Wlkp. | |
Śląsk Wrocław |
Półfinały
Finał
Ostatnie wyniki Arki
92% | Icon Sea Czarni Słupsk | |
1% | REMIS | |
7% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia |
93% | MKS Dąbrowa Górnicza | |
0% | REMIS | |
7% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Zdzisław Werner | 36 | 88 | 83.3% |
2 | Radosław Dymkowski | 36 | 85 | 80.6% |
3 | Izabela Dymkowska | 36 | 83 | 83.3% |
4 | Marek Węgrzynowski | 35 | 83 | 80% |
5 | Miś Brązuś | 35 | 81 | 80% |
Tabela końcowa
M Z P Bilans Pkt. | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KGHM BC Polkowice | ||||||
2 | PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. | ||||||
3 | VBW Arka Gdynia | ||||||
4 | Ślęza Wrocław | ||||||
5 | MB Zagłębie Sosnowiec | ||||||
6 | Polski Cukier AZS UMCS Lublin | ||||||
7 | Enea AZS Politechnika Poznań | ||||||
8 | Energa Polski Cukier Toruń | ||||||
9 | Polonia Warszawa | ||||||
10 | Basket Ekstraklasa Bydgoszcz | ||||||
11 | MKS Pruszków |
- ćwierćfinały (do dwóch zwycięstw)
- KGHM BC Polkowice - Energa Polski Cukier Toruń 2:0
- Ślęza Wrocław - MB Zagłębie Sosnowiec 2:1
- PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Enea AZS Politechnika Poznań 2:0
- VBW ARKA GDYNIA - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 2:0
- półfinały (do dwóch zwycięstw)
- KGHM BC Polkowice - Ślęza Wrocław 2:0
- PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - VBW ARKA GDYNIA 2:0
- o 3. miejsce (mecz i rewanż)
- VBW ARKA GDYNIA - Ślęza Wrocław 142:133 (62:56 i 80:77)
- finał (do dwóch zwycięstw)
- KGHM BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 2:0
Playoff
Ćwierćfinały
KGHM BC Polkowice | |
Energa Polski Cukier Toruń |
Ślęza Wrocław | |
MB Zagłębie Sosnowiec |
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów | |
Enea AZS Politechnika Poznań |
VBW ARKA GDYNIA | |
Polski Cukier AZS UMCS Lublin |
Półfinały
KGHM BC Polkowice | |
Ślęza Wrocław |
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów | |
VBW ARKA GDYNIA |
Finał
KGHM BC Polkowice | |
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów |
Ostatnie wyniki Arki
97% | VBW ARKA Gdynia | |
1% | REMIS | |
2% | Ślęza Wrocław |
45% | Ślęza Wrocław | |
0% | REMIS | |
55% | VBW ARKA Gdynia |
Trójmiejskie drużyny
Inne
Relacje LIVE
-
Początek meczu: 3 maja 2024, godz. 20:30
-
28 kwietnia 2024, godz. 12:40
-
24 kwietnia 2024, godz. 18:00