Zwycięstwo Spójni, porażka SMS

18 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Spójni Gdynia. Pokonali we własnej hali Grunwald Poznań 30:21 (16:9) i tym samym mają komplet punktów po dwóch kolejkach I ligi. Pierwszej porażki doznał natomiast SMS Gdańsk, który uległ na wyjeździe Nielbie 26:30 (15:15), choć przed przerwą licealiści prowadzili nawet różnicą 5 bramek.

Spójnia Gdynia - Grunwald Poznań 30:21 (16:9)
SPÓJNIA:Głębocki, Zimakowski - Lisiewicz 4, Ćwikliński 3, Oliferchuk 1, Kamyszek 4, Matuszak 2, Ringlewski, Brukwicki 2, Rychlewski 6, K.Pedryc 5, P.Pedryc 2, Marszałek 1

Po zwycięstwie w Wieluniu szczypiorniści Spójni podejmowali Grunwald i choć to poznaniacy zdobyli pierwszą bramkę, miejscowy nie byli zbyt gościnni w pierwszych minutach. Po serii pięciu trafień podopieczni Macieja Markuszewskiego prowadzili już 5:1 w 10. minucie.

Mało tego, wśród przyjezdnych przez pierwszy kwadrans gry trafiał tylko Mateusz Lublewski w tym raz z rzutu karnego. Spójnia prowadziła już 9:2. Znakomicie do przerwy dysponowany rzutowo był Rafał Rychlewski, który zdobył 6 bramek.

Po zmianie stron gracze z Poznania ocknęli się i dzięki serii pięciu kolejnych trafień zbliżyli się na 16:18. Prowadzenia przypilnowali jednak KamilPaweł Pedryc.

Ostatecznie chwila dekoncentracji nie zaszkodziła Spójni i gdynianie jeszcze podwyższyli prowadzenie z pierwszej połowy. Po dwóch kolejkach gdynianie zajmują pozycję wicelidera grupy.

Nielba Wągrowiec - SMS Gdańsk 30:26 (15:15)
NIELBA: Napierała, Matyjak - Widziński 7, Gąsiorek 5, Smoliński 4, Pietrzkiewicz 4, Biniewski 4, Świerad 2, Skrzypczak 2, Gregor 1, Łukasz Hoffmann 1, Matłoka, Karczewski

SMS: Bartosik, Skrzypczyk - Mauer 10, Kołtunowicz 4, Rybski 3, Chełmiński 2, Zarzycki 2, Gądek 1, Milewski 1, Rogalski 1, Lazarowicz 1, Orpik 1, Pawelec, Komarzewski

UDANY START SPÓJNI I SMS

SMS Gdańsk zaczął sezon sprawiając niespodziankę jaką było zwycięstwo we własnej hali nad faworyzowanym Realem Astromal Leszno. Licealiści na drugi mecz pojechali do Wągrowca na spotkanie z Nielbą i również w tym przypadku to ich rywalom dawano zdecydowanie większe szanse na wygraną.

Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego dowiedli jednak, że inauguracyjny sukces miał solidne podstawy. W Wągrowcu nie tylko dzielnie stawili czoła Nielbie, ale w pierwsze połowie wprawili miejscowych kibiców w osłupienie prowadząc 10:5 po niespełna 20 minutach gry.

Niestety, gospodarze uporządkowali grę w defensywie, którą wcześniej z łatwością ogrywali gdańszczanie i złapali kontakt. Na tyle, że do przerwy odrobili całe straty. Gdańszczanom nie wystarczyła dobre postawa między słupkami Macieja Bartosika i znakomicie dysponowany rzutowo Patryk Mauer.

Po zmianie stron zespół SMS słabł z minuty na minutę, a Nielba zaczęła budować przewagę, która w pewnym momencie wyniosła 6 bramek. Ostatecznie gdańszczanie zdołali lekko ją zmniejszyć, ale dwie nierówne połowy przesądziły o porażce, pomimo ambitnej gry.

Wyniki 2 kolejki

• Nielba Wągrowiec - SMS GDAŃSK 30:26 (15:15)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Grunwald Poznań 30:21 (16:9)
  • Sokół Browar Kościerzyna - GKS Żukowo 23:17 (10:11)
  • Real Astromal Leszno - Śląsk Wrocław 35:24 (16:9)
  • MKS Wieluń - MKS Mazur Sierpc 25:17 (12:10)
  • Orlen Wisła II Płock - Stal Gorzów Wlkp. 25:31 (13:18)
  • Warmia Traveland Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:23 (16:13)

Opinie (5)

• Szkoda chłopaków na I ligę. Jak by połączyć ich z Wybrzeżem to może by z VIVE (1)

nie było blamażu. Ja wiem, że tu Gdynia a tam Gdańsk. Ale przecież występowali by na stałe w Sopocie w Ergo Arenie

• 2 4

• A który zawodnik Spójni by się nadał do pierwszej siódemki Wybrzeża i kogo by wygryzł? Podział jest ok. Byli zawodnicy Wybrzeża, jak Głębocki, czy Ćwikliński (wcześniej Nazimek, Rakowski, Derdzikowski) idą sobie do Spójni, ze Spójni do Wybrzeża idzie Wróbel. Kluby ze sobą tak naprawdę nie konkurują (widać choćby po zainteresowaniu meczami - na Spójnię przyszło 50 osób), tylko albo szkolą dla siebie nawzajem, albo przyjmują zawodnika mieszkającego w Trójmieście, który nie chce iść na emeryturę. Tak powinno być.

• 6 0

• Gratulacje dla Spójni

Spójnia ma naprawdę ciekawy zespół i bardzo mocną i wysoka II linię-chyba najlepsza w lidze. Nie zmarnować tego potencjału. Szkoda że ze względu na kontuzję nie gra Cichocki ale życze mu szybkiego powrotu do zdrowia. Zresztą cała reszta jest niezła. Tylko tak dalej panowie

• 9 2

• brawo Spojnia!

Dobry mecz mimo wszystko. Było trochę nerwowości i głupich kar, ale zespół wygląda naprawdę nieźle.

• 11 1

• Dobry mecz Spójni

I pewne zwycięstwo. Rewelacyjny w pierwszej połowie Głębocki w bramce, potem dobra zmiana Zimakowskiego. Zresztą wszyscy wnieśli swoją cegiełkę do ostatecznego wyniku, przełamując kryzys na początku drugiej połowy (tu chyba za późno zareagował trener).

Szkoda małej frekwencji na meczu i "jakości" oglądania meczu przez filary hali gier.