Trefl Sopot - Rilski Sportist 90:81. Pierwsze zwycięstwo w FIBA Europe Cup

Damian Konwent
20 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Sopot rozpędził się w pierwszej kwarcie i do końca spotkania nie oddał prowadzenia. Trefl Sopot rozpędził się w pierwszej kwarcie i do końca spotkania nie oddał prowadzenia.

Trefl Sopot pokonał u siebie bułgarski Rilski Sportist 90:81 (24:9, 19:30, 21:21, 26:21) w 2. kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup. Koszykarze przez całe spotkanie prowadzili grę i odnieśli pierwsze zwycięstwo w europejskich rozgrywkach w sezonie 2021/22. Żółto-czarnych na trybunach wspierali m.in. rugbiści Ogniwa Sopot czy piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk.

Moten 16 (4x3), Sharma 7, Kolenda 6, Szlachetka 5 (1x3), Franke 4 oraz Leończyk 17 (8 zb.), Young 16 (1x3), Gruszecki 14 (2x3, 6 zb.), Lindbom 5, Ziółkowski 0
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Gedvilas (Litwa), Simeonidas (Grecja), Zhitlukhin (Rosja)
Widzów: 1142
Iwanow 15 (3x3), Simeonow 12 (2x3, 8 zb.), Porter 10, Brown 9, Z. Georgiew 0 oraz Hess 15 (4x3), Karamfilow 9 (1x3), Wasow 6 (2x3), Padgett 5, N. Georgiew 0

Europejska koszykówka wraca do Sopotu po 9 latach. W Ergo Arenie odbędzie się pierwszy mecz tegorocznej fazy grupowej FIBA Europe Cup. Będzie to pierwsze z trzech spotkań, które koszykarze rozegrają tutaj do 3 listopada. Na początek zawita zespół Rilski Sportist. To wicemistrz Bułgarii.

Z kim Trefl Sopot będzie mierzył się w FIBA Europe Cup?

Trefl Sopot do drugiego spotkania w FEC podchodzi nieco podrażniony. Przed tygodniem w inauguracji rozgrywek minimalnie przegrał na Ukrainie z drużyną Kijów Basket 68:69.

Kijów Basket - Trefl Sopot 69:68. Przeczytaj relację

W międzyczasie koszykarze walczyli na parkiecie mistrza Polski, ale ten mecz również nie poszedł po ich myśli.

Arged BM Stal Ostrów - Trefl Sopot 86:78. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerom

1'
POCZĄTEK MECZU
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Moten (TREFL Sopot).
za 2 punkty
1'
[3:2] Porter odpowiada
za 2 punkty
1'
[5:2] Sharma spod kosza
za 2 punkty
2'
[7:2] Kolenda po wejściu pod kosz
za 3 punkty
3'
[7:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Simeonow (Rilski Sportist).
za 3 punkty
4'
[10:5] Z dystansu trafia także Gruszecki
za 2 punkty
4'
[10:7] Ivanow po wjeździe pod kosz
5'
Nieudany alley-oop Szlachetki (TREFL Sopot) do Sharmy (TREFL Sopot)
5'
Porter (Rilski Sportist) nie trafia z półdystansu
6'
Szlachetka (TREFL Sopot) faulowany przy próbie rzutu z dystansu
wolne (trafione 2 z 3)
6'
[12:7] Dwa z trzech rzutów wolnych wykorzystuje Szlachetka (TREFL Sopot).
za 3 punkty
6'
[15:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
6'
Sharma (TREFL Sopot) zbiera po nietrafionym rzucie Ivanowa
7'
Gruszecki (TREFL Sopot) myli się w prostej sytuacji
7'
Goście popełnili błąd 8 sekund na własnej połowie. Piłka dla Trefla
za 2 punkty
7'
[17:7] Lindbom od tablicy
czas
7'
Przerwa na żądanie (Rilski Sportist).
za 2 punkty
7'
[19:7] Franke po stracie gości
7'
Na chwilę wzmógł się doping kibiców. O dokładnej frekwencji poinformujemy w późniejszej fazie spotkania
za 2 punkty
8'
[21:7] Leończyk spod kosza. Chwilę wcześniej wszedł na boisko
8'
Gruszecki (TREFL Sopot) po zwodzie próbował z dystansu, jednak niecelnie
9'
Lindbom (TREFL Sopot) nie wykorzystał rzutów wolnych
9'
Gubią się w ofensywie goście
za 2 punkty
10'
[21:9] 2 punkty zdobywa Karamfilow (Rilski Sportist).
za 2 punkty
10'
[23:9] Leończyk trafia z faulem
za 1 punkt
10'
[24:9] Rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
10'
Karamilow podaje niecelnie
10'
KONIEC I KWARTY. TREFL SOPOT - RILSKI SPORTIST 24:9.
Na trybunach Ergo Areny są m.in.: prezydent Sopotu Jacek Karnowski, rugbiści Ogniwa Sopot czy piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk.
11'
POCZĄTEK II KWARTY.
za 3 punkty
11'
[24:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wasow (Rilski Sportist).
za 2 punkty
11'
[26:12] Odpowiedź Leończyka
za 2 punkty
12'
[26:14] 2 punkty zdobywa Padgett (Rilski Sportist).
za 2 punkty
12'
[28:14] Lindbom z faulem
za 1 punkt
12'
[29:14] Rzut wolny trafia Lindbom (TREFL Sopot).
za 2 punkty
13'
[29:16] Padgett spod kosza
za 2 punkty
13'
[31:16] Skutecznie Young
za 3 punkty
13'
za 2 punkty
14'
[33:19] Leończyk dobija rzut Gruszeckiego
za 3 punkty
14'
[33:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hess (Rilski Sportist).
za 2 punkty
15'
[35:22] Odpowiada Young
wolne (trafione oba)
15'
[37:22] Young (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
wolne (trafione 3 razy)
15'
[37:25] Hess (Rilski Sportist) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
15'
[39:25] Efektownie Young
za 2 punkty
15'
[39:27] Karamfilow z półdystansu
za 3 punkty
17'
czas
17'
za 2 punkty
18'
[39:32] Simeonow od tablicy
18'
[41:32] Franke (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[41:34] Porter efektownie wsadem
19'
[41:36] Hess (Rilski Sportist) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[43:36] Sharma wsadem dobija rzut Motena
za 3 punkty
20'
Trefl Sopot świetnie wszedł w mecz i w pierwszej kwarcie bez problemu objął szybką przewagę. Natomiast w drugiej partii przyjezdni zaczęli łapać rytm i w efekcie zminimalizowali straty do 4 punktów.
W międzyczasie Asseco Arka Gdynia poinformowała o zmianach kadrowych. W klubie jest nowy koszykarz. Z drużyną pożegnał się natomiast inny.

Zmiany kadrowe na dzień przed meczem w Asseco Arce Gdynia

21'
POCZĄTEK III KWARTY.
za 2 punkty
21'
[45:39] Skutecznie Kolenda
za 2 punkty
21'
[45:42] Szybko odpowiada Hess
21'
Sharma (TREFL Sopot) faulowany przy próbie wsadu
wolne (tylko 1 trafiony)
21'
[46:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Sharma (TREFL Sopot).
za 2 punkty
22'
[48:42] Moten po wejściu pod kosz
22'
[48:44] Ivanow (Rilski Sportist) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
22'
[50:44] Young po wjeździe pod kosz
23'
Porter (Rilski Sportist) popełnia błąd kroków
23'
Sharma (TREFL Sopot) traci piłkę pod kosze rywali
za 2 punkty
23'
[50:46] Karamfilow z półdystansu
za 2 punkty
24'
[52:46] 2 punkty zdobywa Young (TREFL Sopot).
za 3 punkty
24'
[52:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ivanow (Rilski Sportist).
za 2 punkty
25'
[54:49] Sharma efektownie wsadza z góry
25'
Gospodarze gubią się pod koszem rywali
25'
Sharma (TREFL Sopot) blokuje Portera (Rilski Sportist)
26'
Nie trafia Young (TREFL Sopot)
za 3 punkty
26'
[54:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karamfilow (Rilski Sportist).
za 3 punkty
26'
[57:52] Z dystansu trafia też Moten
za 2 punkty
26'
[57:54] Porter od tablicy
za 3 punkty
27'
[60:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Young (TREFL Sopot).
27'
Niecelne rzuty koszykarzy obu drużyn
27'
[60:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Padgett (Rilski Sportist).
28'
[61:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
28'
28'
Gruszecki (TREFL Sopot) pudłuje z dystansu
28'
Myli się też Brown (Rilski Sportist)
29'
Young (TREFL Sopot) faulowany przy próbie rzutu
29'
[62:58] Tylko jeden rzut wolny trafia Young (TREFL Sopot).
za 2 punkty
30'
[64:58] Gruszecki kończy akcję po świetnym podaniu Szlachetki
za 2 punkty
30'
[64:60] Ivanow spod kosza
30'
KONIEC III KWARTY. TREFL SOPOT - RILSKI SPORTIST 64:60.
31'
POCZĄTEK IV KWARTY.
za 2 punkty
31'
[66:60] Leończyk z faulem
za 1 punkt
31'
[67:60] Rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
31'
Nie trafiają goście
za 2 punkty
32'
[69:60] Leończyk dobija rzut Lindboma
za 2 punkty
32'
[69:62] Brown z faulem
za 1 punkt
32'
[69:63] Rzut wolny trafia Brown (Rilski Sportist).
za 1 punkt
32'
za 2 punkty
32'
[71:63] Gruszecki po składnej akcji Trefla
za 2 punkty
33'
[71:65] 2 punkty zdobywa Porter (Rilski Sportist).
za 3 punkty
33'
[74:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szlachetka (TREFL Sopot).
za 2 punkty
33'
[74:67] Odpowiedź Browna
34'
Nie trafia Brown (Rilski Sportist)
34'
Seria niecelnych rzutów z obu stron
34'
Faulowany Gruszecki (TREFL Sopot)
34'
[75:67] Tylko jeden rzut wolny trafia Grusz (TREFL Sopot).
34'
Sharma (TREFL Sopot) fauluje Browna (Rilski Sportist)
34'
[75:69] Brown (Rilski Sportist) wykorzystuje oba rzuty wolne.
35'
Ofensywny faul Sharmy (TREFL Sopot). To jego piąte przewinienie
za 2 punkty
35'
[77:69] Kolenda równo z syreną kończącą akcję
za 2 punkty
36'
[77:71] Skutecznie Brown
za 2 punkty
36'
[79:71] Gruszecki z faulem
za 1 punkt
36'
[80:71] Rzut wolny trafia Gruszecki (TREFL Sopot).
za 2 punkty
37'
[80:73] 2 punkty zdobywa Simeonow (Rilski Sportist).
za 3 punkty
37'
czas
37'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
38'
Błędy po obu stronach. Przy piłce Trefl
za 3 punkty
38'
[83:76] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Moten (TREFL Sopot).
czas
38'
39'
Przerwana akcja. Sekunda na dokończenie jej przez Rilski
za 3 punkty
39'
za 2 punkty
39'
[85:79] Odpowiada Moten
39'
za 2 punkty
40'
[87:79] Leończyk spod kosza
czas
40'
40'
40'
[87:81] Simeonow (Rilski Sportist) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
40'
[90:81] Moten zza łuku równo z syreną!
40'
KONIEC MECZU. TREFL SOPOT - RILSKI SPORTIST 90:81.
Po przerwie Trefl Sopot nie oddał prowadzenia. Mimo, że rywale doganiali żółto-czarnych i utrzymywali z nimi kontakt, to gospodarze w samej końcówce zachowali zimną krew i odnieśli pierwsze zwycięstwo w FIBA Europe Cup.
Statystyki:
rzuty z gry: Trefl 34/63 (54 proc.) - Rilski 28/63 (44 proc.)
rzuty za 3: 8/18 (44 proc.) - 12/27 (44 proc.)
zbiórki: 35 - 30
straty: 5 - 2

Rilski Sportist

96% 192 typowania TREFL Sopot
4% 9 typowań Rilski Sportist

FIBA Europe Cup. Grupa B:
TREFL SOPOT - Rilski Sportist 90:81 (24:9, 19:30, 21:21, 26:21)
Hapoel Eilat - Kijów Basket 78:86 (21:16, 14:18, 23:20, 20:32)

• (1)

Wywalono kolende, to wyniki sa. Teraz w slasku kukulcze jajo jest. Dzis slaak gra w euroCup i do przerwy kolenda na zero ha ha

• 3 18

• A kolenda w slasku dzis eval -5. Bardzo dobrze ze sie go pozbyto z Sopotu

• 3 7

• (1)

Ile drużyn awansuje do kolejnej fazy rozgrywek?

• 0 2

• 2

• 4 1

• Słaby mecz, ogólnie to nie ma co komentować

Przeciwnik nie postawił zbyt wysokich wymgań i wyglądało wszystko ok w 1 kwarcie. Potem jakbyśmy zasnęli i chyba wydawało się, że bez większego wysiłku dowieziemy wynik do końca. Tak by było gdyby nie dobra skutecznosć za 3 Bułgarów, któa ich trzymała w grze. Na szczęście w końcówce skutecznie zagrali Leon i Moten i to wystarczyło. Straszne rozluźnienie było po tej dużej przewadze.

• 8 0

• Więcej zdjęć kibiców !

• 0 4

• nudy

Jakiś ospały ten mecz.
    Trefle dostosowały się do miernego poziomu Bułgarów.
    Dużo akcji indywidualnych.
    Gdy goście nieomal doszli gospodarzy nastąpiła pobudka.